Wielka Brytania - informacje turystyczne o kraju

Wielka Brytania - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Wielka Brytania mamy zarejestrowanych 137 miejscowości oraz 330 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Cromer , Wielka Brytania

Malownicza miejscowość, gdzie warto przyjechać choćby dla samego piękna okolicy. Powodzeniem cieszą się zarówno plaże, jak i imponujące klify. W samym mieście warto na pewno zajrzeć do XI-wiecznego kościoła św. św. Piotra i Pawła (St Peter and St Paul Church).

Średni wynik 10,0 na podstawie 5 ocen

Lowestoft , Wielka Brytania

Lowestoft miasto w Wielkiej Brytanii leże nad Morzem Północnym,jest tu ważny port rybacki oraz ośrodki wypoczynkowe a nad samym morzem piękne szerokie deptaki oblegane przez turystów.

Średni wynik 10,0 na podstawie 8 ocen

Norwich , Wielka Brytania

Stolica hrabstwa Norfolk, w której, mimo dużej liczby mieszkańców, panuje spokojna, nieco senna atmosfera. Znajduje się tu starówka, normański zamek (w którym mieści się muzeum i galeria), piękna katedra oraz renomowany uniwersytet. Norwich to również to dobre miejsce, by ruszyć na pieszą wycieczkę brzegiem rzeki Wensum.

Średni wynik 10,0 na podstawie 11 ocen

London , Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast Europy, zamieszkuje w nim ponad 8 mln osób, największe na świecie centrum finansowe, siedzibę ma największa giełda europejska. Słynie z najstarszego metra, londyńskiego smogu, wysokiej przestępczości, bogatej historii, wielu parków, piętrowych autobusów i rodziny królewskiej.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Cambridge , Wielka Brytania

Miasto znane na całym świecie dzięki uniwersytetowi, z którego wywodzi się ponad stu noblistów. XIII i XIV-wieczne budynki uczelni najlepiej oglądać z ulicy King's Parade. Oczywiście miasto pełne jest także zabytkowych kościołów i muzeów. Jak też łatwo się domyślić, nocą studenci nie śpią i w Cambridge jest gdzie się rozerwać. Również okolice miasta obfitują w rozmaite atrakcje turystyczne.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Edynburg , Wielka Brytania

Edynburg to szkocki odpowiednik Londynu, który jednak w ogóle nie przytłacza wielkością. Stolica Szkocji w niczym nie przypomina wielkiego, chaotycznego miasta. Ulice nie są bardzo zatłoczone, nie ma dużego hałasu i wcale niełatwo się zgubić. Wszędzie można dojść na piechotę! Wspaniałe widoki i kwintesencja dumnej Szkocji. Edynburg jest malowniczy - to miasto, w którym można się zrelaksować.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Atrakcje

Koło Milenijne w Londynie , Wielka Brytania

London Eye zostało wybudowane z okazji rozpoczęcia nowego tysiąclecia. Jest to diabelski młyn służący do obserwacji panoramy Londynu.

Średni wynik 9,2 na podstawie 5 ocen

Buckingham Palace , Wielka Brytania

Buckingham Palace to pałac, będący oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych Londynu. Mieści się w samym sercu metropolii, tuż obok Green Parku, St. James Park i Hyde Parku.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wieża Zegarowa, Londyn , Wielka Brytania

Nazwa Big Ben odnosiła się pierwotnie do dzwonu na wieży. Zwyczajowo zaczęto jej też używać dla określenia zegara oraz samej wieży. W roku 2012, w ramach obchodów 60 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Big Ben otrzymał oficjalną nazwę Wieży Elżbiety (Elizabeth Tower).

Średni wynik 8,8 na podstawie 6 ocen

St Paul's Cathedral , Wielka Brytania

Katedra św. Pawła jest jednym z symboli Londynu i niezwykle obleganą atrakcją turystyczną. Aby wejść do środka zazwyczaj trzeba stać w długich kolejkach. Wnętrze katedry jest niezwykle ciekawe. Można też wejść na galerie widokowe, z które można podziwiać panoramę Londynu. Najwyższa galeria znajduje się 85 metrów wyżej niż podłoga.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Her Majesty's Royal Palace and Fortress, The Tower of London , Wielka Brytania

Tower of London to ogromna, historyczna twierdza znajdująca się nad Tamizą. Znajduje się w niej kilka muzeów związanych z historią Królestwa Brytyjskiego. Odwiedzając ją możemy przenieść się kilka wieków wstecz, poznając historię związaną z militariami imperium oraz klejnotami królewskimi. Poznamy też tradycje i ceremonie strażników twierdzy.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Zamek Leeds , Wielka Brytania

Budowla jest wręcz bajkowa, o wspaniałej architekturze, jedna część wznosi się na wyspie na jeziorze, druga znajduje się na lądzie. Ten normański zamek pełnił różne funkcje, był np. więzieniem i siedzibą królów. Warto pospacerować po tutejszych, zadbanych ogrodach i zobaczyć ptaszarnię (Aviary). Wnętrza są natomiast w dużej części unowocześnione .

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Houses of Parliament, Londyn , Wielka Brytania

Pałac Westminsterski to siedziba i miejsce posiedzeń angielskiego parlamentu. Najbardziej znana i uwielbiana przez turystów część pałacu to wieża zegarowa "Big Ben".

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Muzeum Brytyjskie , Wielka Brytania

British Museum to londyńskie muzeum poświęcone historii i kulturze całego świata. Znajdziemy tu eksponaty ze wszystkich kontynentów m.in. z dalekich Chin, Alaski czy Grecji, ilustrujące i dokumentujące historię ludzkiej kultury od jej początków do chwili obecnej. Ogromne wrażenie robi wielki oszklony dziedziniec. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Norwich Cathedral , Wielka Brytania

Katedra o stosunkowo prostej fasadzie, za to z wysmukłą wieżą mierzącą aż 96 metrów. Wnętrze kryje w sobie mnóstwo zabytków. Na szczególną uwagę zasługują rzeźby z okresu średniowiecza oraz wspaniały ołtarz z XIV w., znajdujący się w kaplicy św. Łukasza.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Tower Bridge , Wielka Brytania

Tower Bridge -- zachwycający most zwodzony, zbudowany w stylu wiktoriańskim, będący symbolem Londynu. Obecnie w wieżach mostu znajduje się płatne muzeum.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Kolegiata św. Piotra w Westminsterze , Wielka Brytania

Opactwo westminsterskie powstało w 1065 i jest jednym z najstarszych budynków w Londynie. Od momentu powstania koronowani są tutaj brytyjscy monarchowie.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Muzeum Historii Naturalnej , Wielka Brytania

Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w dzielnicy South Kensington w Londynie i jest jednym z największych muzeów tego typu na świecie. Muzeum mieści się w zbudowanym pod koniec XIX wieku wiktoriańskim budynku. Wyprawa do tak nowoczesnego muzeum nie będzie nudna ponieważ znajduje się tutaj wiele interaktywnych wystaw i eksponatów. Wstęp jak do większości brytyjskich muzeów - bezpłatny.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen