Ukraina - informacje turystyczne o kraju

Ukraina - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Ukraina mamy zarejestrowanych 11 miejscowości oraz 107 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Lemberg , Ukraina

Miasto, które zachwyca i pozostawia w pamięci pozytywne wrażenia. Lista zabytków jest długa, od resztek zamku i murów obronnych poprzez katedry, kościoły różnych wyznań, aż po Operę. Do Lwowa jedzie się, po to aby poczuć jego niezwykły klimat, pospacerować wąskimi pełnymi uroku uliczkami starego miasta i przede wszystkim skosztować chałwy, z której słynie to miasto.

Średni wynik 9,2 na podstawie 5 ocen

Charkiw , Ukraina

Jeśli chcemy poznać dokładne kulturę wschodnią powinniśmy wybrać się właśnie do tego miasta. Miejsce to jest pełne atrakcji od monumentalnych radzieckich budynków, po wielobarwne kościoły, cerkwie i synagogi. Centrum miasta nie jest typowo prostokątne, lecz nazywane jest „żarówką”, a na ulicach słychać głównie rosyjską mowę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Киев , Ukraina

W tym pięknym mieście możemy podziwiać lśniące w słońcu złote kopuły cerkwi, wspaniałe, monumentalne budowle, liczne pomniki i rzeźby oraz kijowskie muzea i galerie sztuki, tak licznie tu występujące. Ulice są szerokie, przestronne, naświetlone, więc miasto nie przytłacza swą wielkością. Większość zabytków i atrakcji, które trzeba koniecznie zobaczyć znajduje się dość blisko siebie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Нестеров , Ukraina

Miasto historyczne z roku 1597, założone na podobieństwo Zamościa przez pradziadka króla Jana III Sobieskiego, hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Żółkiew posiadało mury obronne z czterema bramami, rynek, zamek oraz Kolegiatę św. Wawrzyńca gdzie spoczywa hetman Stanisław Żółkiewski. 22 lutego 1603 r. nadano miastu prawa miejskie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької , Ukraina

Na szczególną uwagę zasługuje Opera Lwowska, ponieważ wzbudza ona podziw ze względu na swój wygląd, wystrój, a także na samą działalność. Bezdyskusyjnie jest to jedna z największych ozdób Lwowa. Budynek z zewnątrz i wewnątrz zachwyca elementami renesansowymi oraz barokowymi. Warto także pójść na jeden ze spektakli, tylko trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji biletów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Lychakiv cemetery , Ukraina

Dla Polaków przyjeżdżających do Lwowa miejsce to ma istotne znaczenie. Na cmentarzu można znaleźć wiele grobów, w których spoczywają wybitni Polacy, ludzie kultury, nauki i polityki. Np. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska. Duża część nagrobków ma wysoką wartość zabytkową i artystyczną. Ponadto są tutaj liczne, piękne kaplice, kolumny i obeliski w różnych stylach.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Архикатедра́льний собо́р Свято́го Ю́ра у Львові , Ukraina

Możemy go dostrzec z wielu miejsc lwowskiej starówki. Wraz z dzwonnicą, budynkami kapituły oraz pałacem metropolitów tworzy barokowo-rokokowy kompleks otoczony murem. Dopiero po wejściu do środka można w pełni docenić piękno tego miejsca. Niezapomniane przeżycie nawet dla laików i osób, które nie interesują się architekturą.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kościół Bożego Ciała i klasztor Dominikanów we Lwowie , Ukraina

Jeden z ważniejszych zabytków Lwowa i z pewnością jedna z piękniejszych świątyń w stylu barokowym, mieszcząca się na Starym Mieście. W środku można podziwiać piękne rzeźby oraz obrazy w stylu rokokowym lub neorokokowym. Najcenniejszą rzeczą kościoła jest figurka Matki Bożej. Do kościoła przylega klasztor, w którym zachowało się wiele elementów gotyckich m.in. krużganki i sklepienia.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятoї Богородиці , Ukraina

Katedra z zewnątrz nie zachęca do wejścia, jednak po wejściu do środka zapiera dech w piersiach. Wewnątrz zachwyca ilością barw malarskich detali. Z pewnością będzie to gratka dla miłośników architektury, gdyż katedra ormiańska odzwierciedla wpływy gotyckie, renesansowe oraz barokowe. Podczas wizyty w mieście należy koniecznie ją zwiedzić.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kolumna Adama Mickiewicza we Lwowie , Ukraina

Znajdziemy ją na Placu Mickiewicza na Starym Mieście. Kolumna została wzniesiona w tylu neoklasycystycznym. Warto zwrócić uwagę na ten pomnik, gdyż ma bardzo ciekawą i burzliwą historię. Było wielu przeciwników, jak i zwolenników postawienia pomnika na cześć tego poety.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Cmentarz Obrońców Lwowa , Ukraina

Cmentarz Orląt Lwowskich to specjalnie wydzielona część cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Znajdują się tu groby poległych w obronie Lwowa i Małopolski Wschodniej, zmarłych w latach 1918–1920 (a także latach późniejszych). Spośród pochowanych tu prawie 3 000 żołnierzy, większość to młodzież szkół średnich i wyższych.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Старе Місто Львова , Ukraina

Stare Miasto we Lwowie pochodzi z XIV wieku i jest to jeden z największych zabytków Europy, znajdujący się na liście UNESCO.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Park wodny we Lwowie , Ukraina

Miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Park wodny w swej ofercie ma 9 ekstremalnych zjeżdżalni z efektami świetlnymi, baseny dla dzieci i dorosłych, jacuzzi, łaźnie rzymska i bar w wodzie. Ponadto na terenie parku znajduje się się solarium, centrum fitness, kawiarnia, restauracja oraz sklepiki. Tutaj możemy miło spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Salomei Kruszelnickiej , Ukraina

Muzeum dla miłośników wybitnej ukraińskiej śpiewaczki. Będąc w tym miejscu możemy poczuć atmosferę świata muzyki, kultury i teatru. Ekspozycje zajmują aż 7 pomieszczeń, udekorowane na XX w., w których możemy obejrzeć oryginalne fotografie, afisze, programy koncertów, portrety, fragmenty scenicznych kostiumów, albumy nut oraz osobiste rzeczy śpiewaczki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

аціональний музей історії Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 років , Ukraina

Miejsce dla miłośników militariów. Na wystawie plenerowej możemy podziwiać radziecki i zagraniczny sprzęt wojskowy np. czołgi, reflektor przeciwlotniczy, bombowiec itd. Ponadto pomnik Ojczyzny o wysokości 62 m., wojenne okopy, instalacje obronne, schrony bojowe. W budynku natomiast płytki marmurowe z nazwiskami ponad 11 tys. żołnierzy i 200 cywilów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kolejka linowa w Kijowie , Ukraina

Kolejka ta posiada ciekawe małe wagoniki, warto się przejechać nią właśnie ze względu na te wagoniki, ale także po to aby zobaczyć miasto z innej perspektywy. Przejażdżka trwa krótko, ale warto, ponieważ na jednej z tras mamy możliwość podziwiać piękny widok na Dniepr.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen