Szwecja - informacje turystyczne o kraju

Szwecja - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Szwecja mamy zarejestrowanych 35 miejscowości oraz 354 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Stockholm , Szwecja

Oglądając zdjęcia Sztokholmu, przed pierwszym wyjazdem, nie popadłam w wielki entuzjazm. Stolica jak stolica. Dopiero jak dojechałam na miejsce i zobaczyłam te nowe, odrestaurowane budynki wiedziałam, że Sztokholm zostanie jedną z ulubionych stolic, w jakiej miałam okazji być.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Uppsala , Szwecja

Uppsala położona jest na północ od Sztokholmu. Uniwersytet w Uppsali to najstarsza uczelnia w całej Skandynawii.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Göteborg , Szwecja

Malownicze miasto założone w XVII wieku przez Holendrów, w południowo-zachodniej części Szwecji, znane z fabryki i muzeum zasłużonej szwedzkiej marki samochodów. Dla osób mniej zainteresowanych motoryzacją miasto oferuje największy lunapark w Skandynawii, dzielnicę kawiarni, muzeum sportu czy piękny ogród botaniczny.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Trollhättan , Szwecja

Prawie 50-tysięczne miasto w pobliżu jeziora Wener uchodzi za miejsce narodzin współczesnego przemysłu szwedzkiego, co ma związek z wykorzystaniem potęgi wody to wytwarzania energii. To miejscowość znana z wodospadów i śluz, wokół których istnieją świetne oznaczone ścieżki piesze i rowerowe. Wiosną i latem są to idealne plenery wycieczkowe. Ponadto w lipcu odbywa się tu festiwal pt. Dni Wodospadu.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Falun , Szwecja

Słynne (i bogate) ze względu na kopalnie miedzi) miasto ma fascynującą przeszłość. Cenny surowiec był już tu wydobywany w czasach Wikingów, i to właśnie tu rozpoczęła działalność (już w XIII w.) najstarsza szwedzka firma. Drewniane domy górników są dowodem wyjątkowej spuścizny przemysłu, docenionym przez UNESCO. Rozdarte przez rzekę miasto to 2 sfery – lepiej się ponoć mieszka w tej bez kopalni.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Fjällbacka , Szwecja

Ingrid Bergman to najsławniejsza szwedzka aktorka, która zrobiła ogólnoświatową karierę. Pamiętamy ją choćby z Casablanki, gdzie grała u boku Bogarta oraz z filmów Hitchcocka. I wiecie, gdzie pomieszkiwała, przebywając w ojczyźnie? Właśnie w tej niewielkiej, nadmorskiej osadzie, która dziś jest popularnym ośrodkiem letniskowym. Lokalną specjalnością są owoce morza Homary, raki, ostrygi i kraby.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Muzeum Vasa , Szwecja

Muzeum Vasa, położone na wyspie Djurgården w Sztokholmie, stanowi ogromną atrakcję dla miłośników historii i marynistyki. Główną atrakcję stanowi niemal całkowicie odrestaurowany XVII wieczny galeon, który zachwyca turystów z całego świata. To jeden z niewielu zachowanych okrętów z tamtej epoki.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Sconce, Stockholm , Szwecja

Skansen to pierwsze szwedzkie muzeum na świeżym powietrzu wraz z parkiem i ogrodem zoologicznym -- znajdujące się na wyspie Djurgården w Sztokholmie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Techniki w Sztokholmie , Szwecja

Muzeum Techniki w Sztokholmie to bardzo nowoczesny obiekt, w którym nauka i wiedzą są jednocześnie zabawą. W Muzeum jest też sala kinowa, gdzie można oglądać filmy w 4D.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gröna Lund , Szwecja

Żądni emocji i mocnych wrażeń? Możecie przeznaczyć na lunapark cały dzień... od samego patrzenia na niektóre kolejki górskie może się mocno zakręcić w głowie!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Sergela w Sztokholmie , Szwecja

Plac Sergela (szwedzki: Sergels Torg) położony jest w samym centrum Sztokholmu. Nazwany na cześć XVIII- wiecznego rzeźbiarza- Johana Tobiasa Sergela, którego pracownia położona była w północnej części placu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół w Sztokholmie , Szwecja

W Szwecji największym kościołem jest kościół ewangelicko-luterański. Jest to również największe skupisko wiernych na całym świecie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stockholms stadshus , Szwecja

Stadshuset, czyli ratusz, to wizytówka miasta. Od roku 1934 w tamtejszej sali błękitnej wydawane są przez szwedzką rodzinę królewską uroczyste przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Uniwersytet w Uppsali , Szwecja

Uppsala to uniwersyteckie miasteczko. Znajduje się na nim wiele wydziałów a studenci zjeżdżają do Uppsali z całego świata w ramach wymian międzynarodowych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pomnik Evert Taubes , Szwecja

Evert Taubes był szwedzkim pisarzem, artystą, kompozytorem i piosenkarzem. Pomnik warto zobaczyć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Nordiska Museet , Szwecja

W Muzeum Nordyckim (Nordiska Museet) przedstawiona jest cała historia szwedzka. Do ciekawostek należą np. łupy wojenne wywiezione z Polski w czasach Potopu Szwedzkiego. Można tu m.in. zobaczyć 15 - metrowy fryz przedstawiający wjazd orszaku weselnego Zygmunta III Wazy do Krakowa w 1605 r.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sztokholmski ludzik , Szwecja

Należy pogłaskać ludzika po głowie jeśli chcesz wrócisz do Sztokholmu. Można też zostawić monetę tak na wszelki wypadek.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen