Słowenia - informacje turystyczne o kraju

Słowenia - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Słowenia mamy zarejestrowanych 10 miejscowości oraz 117 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Celje , Słowenia

Trzecie miasto pod względem liczby ludności w Słowenii. Jest nowoczesnym miastem, jednak nie brakuje w nim wielu ciekawych zabytków zlokalizowanych głównie w centrum położonym na północnym brzegu rzeki Savinii. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Słowenii, które położone jest wśród malowniczych gór i dolin.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ljubljana , Słowenia

Jest to niewielka stolica, jednak tętni ona życiem i przyciąga turystów swym położeniem, unikalnym charakterem grodu oraz licznymi zabytkami. W mieście tym jest wiele atrakcji: przytulne knajpki, kawiarnie, deptaki nad rzeką Lublanicą, liczne muzea, galerie, piękne kościoły oraz bogate życie nocne. Miasto to jest dla osób, które lubią różnego rodzaju atrakcje, gdyż tutaj znajdą to wszystko.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Bled , Słowenia

Jest to nie wielkie lecz urokliwe i spokojne uzdrowisko, malowniczo położone nad jeziorem Bled u podnóża gór Alp. Przyciąga miłośników spokojnego lub aktywnego wypoczynku na łonie natury. Słynie z gorących źródeł, pięknych widoków I kilku ciekawych zabytków. Miejsce, w którym zregenerujemy siły i odpoczniemy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ptuj , Słowenia

Jedno ze starszych miast Słowenii, bardzo urokliwe z licznymi pięknymi zabytkami i atrakcjami np. znajduje się tutaj zamek, muzea, klasztory, kościoły itd. Miasto, które łączy w sobie architekturę baroku, renesansu Ii gotyku. Położone jest nad rzeką Drawa i jest znanym uzdrowiskiem termalnym i rejonem uprawy winorośli.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Koper , Słowenia

Malownicze miasto turystyczne nad brzegiem Adriatyku. Przyciąga nie tylko czystymi plażami, ale także urokliwym starym miastem, leżącym na półwyspie, który niegdyś był wyspą. Posada typowo wenecką starówkę z licznymi wąskimi uliczkami, placami oraz renesansowymi kamieniczkami. Miasteczko pełne uroku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Izola , Słowenia

Urokliwy i spokojny morski kurort nad morzem Adriatyckim. Oferuje wiele atrakcji od czystych plaż, promenady z mnóstwem barów i restauracyjek z pysznymi daniami kuchni słoweńskiej po piękną starówką z wąskimi uliczkami. Miejsce idealne dla osób, które szukają spokoju i odpoczynku, gdyż nie jest tutaj taj tłoczno jak w pobliskich miejscowościach morskich.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Zamek Predjama , Słowenia

Zamek Predjama – położony ok. 10 km od Jaskini Postojna na Słowenii. Osadzony od ponad 700 lat na 123 metrowym klifie; potężna, doskonała kryjówka obronna prostego rycerza rebelianta, barona rabusiów, bohatera wielu romantycznych legend imieniem Erazam z Predjama (jak Janosik).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Świętej Trójcy , Słowenia

Gratka dla miłośników architektury, gdyż widać w tej budowli duży wpływ włoskiego baroku. Świątynia ta powstała według projektu włoskiego architekta. Zachwyca zarówno pod względem architektury szczególnie falistą fasadą, ale także bogatym wnętrzem, w którym zobaczymy marmurowy ołtarz oraz liczne sakralne malowidła. Warto się tutaj wybrać.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Most smoków , Słowenia

Ciekawy most, który warto obejrzeć będąc w pobliżu. Wykonany w stylu secesyjnym i poświęcony Franciszkowi Józefowi. Ozdobiony jest po obu stronach wejścia smokami, które według legendy machają ogonami, gdy wchodzi na niego dziewica. Warto się tutaj wybrać z aparatem fotograficznym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Miklošičeva , Słowenia

Jest to niewielki park pośród licznych zabytków. Warto się tutaj wybrać, gdyż plac do niego przylegający jest jedynym placem Art Nouveau w mieście. Wokół parku znajduje się m.in. Pałac Sprawiedliwości, Bank Spółdzielczy z ozdobną fasadą. W parku znajduję się także pomnik ku pamięci lingwisty Franka Miklošiča.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Arcybiskupa , Słowenia

Piękny pałac z okresu renesansu. W wyniku licznych przebudowań posiada, także elementy baroku. Zachował się tutaj piękny dziedziniec, natomiast wewnątrz mamy możliwość oglądać rokokowe dekoracje. Obecnie mieści się tutaj siedziba Katolickiego Metropolity Słowenii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Prešerena , Słowenia

Plac, na którym tętni życie. Oprócz licznych pięknych zabytków wokół np. kościół Franciszkanów, liczne kamienice itd., znajdują się tutaj także liczne kawiarenki, restauracje oraz sklepiki. Miejsce, w którym odbywają się koncerty, imprezy sportowe, wydarzenia polityczne itp. Zawsze coś się dzieje na tym placu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Tivoli , Słowenia

Piękny park, w którym odpoczniemy od zgiełku miasta, ale także mamy możliwość obejrzeć parę ciekawych obiektów np. pałac Tivoli, liczne pomniki i fontanny. Miejsce spacerów, pikników i aktywnego wypoczynku dla każdego. Park jest bardzo zadbany i jest jednym z ładniejszych parków w mieście.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Centrum kulturalne Metelkova , Słowenia

Jest to bardzo ciekawe i wyjątkowe miejsce. Centrum to znajduje się na terenie dawnych koszar jugosłowiańskich. W 7 budynkach znajdują się galerie sztuki, pracownie artystyczne, miejsca gdzie wyrabiane są rękodzieła, kluby muzyczne, czytelnia itd. jest to bardzo specyficzne i klimatyczne miejsce, do którego trzeba się wybrać by wchłonąć sztukę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Franciszkanów , Słowenia

Charakterystyczny, różowy kościół jest bardzo często odwiedzany przez turystów, ze względu na położenie na głównym placu. Został wybudowany w stylu wczesnego baroku i posiada 2 boczne kapliczki. Wewnątrz skrywa kilka skarbów m.in. barokowy główny ołtarz oraz niesamowite sufitowe freski. Przed świątynią stoi pomnik France'a Prešerena, uznawanego za jednego z najwybitniejszych słoweńskich poetów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Budynek Tivoli , Słowenia

Budynek Tivoli pochodzi z XVII wieku. W środku znajduje się Centrum Grafiki. Jest często odwiedzany przez turystów ze względu na jego architektur, ale także ze względu na piękny park, który go otacza z licznymi fontannami, posągami, zadbanymi alejkami itd. Park nazywany jest również Parkiem Przyjaźni. Jest to bardzo ciche i urokliwe miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Potrójny Most , Słowenia

Jest to ciekawy most pod względem architektury. Jeden most lecz zbudowany z trzech części. Cześć kamienna powstała w 1842 roku, później dobudowano 2 boczne przęsła dla pieszych. Łączy on w sobie motywy bizantyjskie, element sztuki islamskiej i egipskiej. Dodatkowo ozdobiony jest masywnymi kolumnowymi balustradami. Urokliwe miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen