Polska - informacje turystyczne o kraju

Polska - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Polska mamy zarejestrowanych 187 miejscowości oraz 1798 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Informacja ogólna

Lotnisko Piastów znajduje się około 10 km od Radomia. Trawiasta nawierzchnia jest odpowiednia dla samolotów turystycznych, szybowców oraz śmigłowców. Aeroklub Radomski organizuje często kursy pilotażowe, pokazy szybowcowe oraz akrobacyjne. W okresie letnim można zobaczyć stojące przy samym budynku Aeroklubu samoloty różnej maści, m.in. Cessna 150 czy Koliber. Autor: Matka Polka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 20:30:22

Pory roku polecane na wyjazd

Zapraszam serdecznie zima nad morze..malownicze zimwe widoki morza,mozna pozjezdzac na nartach i bardzo fajnie spedzic czas,,nie tylko latem jest tu fajnie.. Autor: anecia1981 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:35:54

Miejscowości

Zakopane , Polska

Zimowa stolica Polski. Co roku, ściąga do Zakopanego setki tysięcy turystów- amatorów białego szaleństwa. Miasto również jest chętnie odwiedzane latem. W otoczeniu niezwykłej roślinności, w "samuśkim środyczku Tater" jest świetną bazą wypadową do wycieczek górskich. Tradycja, kultura, lokalne jedzenie tworzą klimat tego miasta.

Średni wynik 9,7 na podstawie 9 ocen

Kołobrzeg , Polska

Jeden z popularniejszych kurortów nadmorskich. Miejsce licznych wyjazdów kuracjuszy, w wieku emerytalnym. Jedna z nielicznych miejscowości nadmorskich, która żyje również zimą.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Bydgoszcz , Polska

Bydgoszcz to piękne i niezwykłe (i największe) miasto województwa kujawsko-pomorskiego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Malownicze położenie nad Brdą gwarantuje miłą atmosferę odkrywania unikatowych miejsc.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Chełmno , Polska

Chełmno to niewielkie miasteczko z licznymi zabytkami, pochodzącymi głównie z XIII-XIV wieku. Charakterystycznym elementem są dobrze zachowane mury obronne, siedem kościołów czy oryginalny, pochodzący z XIII wieku, układ miasta na planie szachownicy. Co ciekawe, większość tych zabytków znajduje się w okręgu o promieniu około 1 kilometra.

Średni wynik 9,6 na podstawie 7 ocen

Sandomierz , Polska

Sandomierz to miasto położone na siedmiu wzgórzach. Najpiękniejsza część to Starówka. Resztę miejscowości zajmuje typowa zabudowa.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków , Polska

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Była stolica, przyciągająca turystów z całego świata. Jest to miasto, które w pewnym stopniu tragiczna historia Polski oszczędziła. Dziś więc zachwyca licznymi zabytkami kulturowymi, historycznymi, atmosferą oraz miejscami rozrywki.

Średni wynik 9,3 na podstawie 14 ocen

Atrakcje

Park Miniatur , Polska

Park Miniatur znajduje się obok ruin Zamku Ogrodzieniec.Jest to raj dla zwiedzających turystów z dziećmi.Można tu zobaczyć wszystkie miniatury Zamków ze Szlaku Orlich Gniazd.

Średni wynik 10,0 na podstawie 19 ocen

czerna , Polska

Klasztor Karmelitów Bosych został wybudowany w latach 1629-1633,fundatorką klasztoru była Agnieszka z Tęczyńskich Firlejowa, żona Mikołaja Firleja wojewody krakowskiego.

Średni wynik 10,0 na podstawie 20 ocen

Rabsztyn , Polska

Do znakomitych zamków obronnych należał zamek w Rabsztynie.Wznosi się on na skalistym wzgórzu, górującym nad całą okolicą. Pierwotny gród istniał już na przełomie XIII i XIV wieku wzniesiony przez ród Toporczyków z Morawicy.

Średni wynik 10,0 na podstawie 5 ocen

Maczuga Herkulesa , Polska

W Pieskowej Skale u podnóża zamku stoi Sokola Skała zwana Maczugą Herkulesa .Zbudowana z twardych wapieni skalistych i ma 18 metrów wysokości

Średni wynik 10,0 na podstawie 20 ocen

Pieskowa Skała , Polska

Zamek królewski, póżniej Szafrańców i Zebrzydowskich,obecnie Oddział Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu.Zbudowany na skale. Otaczają go kamienne,bastionowe obwarowania systemu nowowłoskiego z bramą po 1640 roku.

Średni wynik 9,9 na podstawie 22 ocen

Zamek w Ogrodzieńcu , Polska

Jeden z najpopularniejszych i największych spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Cyklicznie organizowane są tam liczne wydarzenia, np.: wieczór z duchami, pokazy rycerskie. Uwaga: zamek nieczynny w okresie grudzień-marzec.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Wawel , Polska

Gotycki Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie został zbudowany na rozkaz Kazimierza Wielkiego, który panował w latach 1333-70. Składa się on z kilku obiektów rozmieszczonych wokół centralnego dziedzińca.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Zamek Lubomirskich i Potockich , Polska

Bogato zdobione wnętrza, bujna roślinność, doskonale zadbany park, liczne kolekcje sztuki - rezydencja arystokratyczna jak siemasz! Cały urok zespołu pałacowego pozwala przenieść nas, choć na chwilę, do czasów dorożek konnych, obiadów w Sali Balowej, sukni i fraków. Jak na arystokrację przystało- dość drogie bilety wstępu.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Zamek w Krasiczynie , Polska

Zamek w Krasiczynie jest jednym z piękniejszych polskich zamków nawiązujących do włoskiego renesansu. Jego budowę zapoczątkował podkomorzy Krasicki żyjący na przełomie wieku. Zamek można zwiedzać z przewodnikiem, działa w nim hotel i restauracja. Warte uwagi jest otoczenie budowli - najlepiej wybrać się wiosną lub latem.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Ujazd , Polska

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zbudowany został w latach 1621-1644, jest wyjątkowym zabytkiem na skalę międzynarodową. Wzbudza zainteresowanie wśród historyków, architektów, archeologów czy nawet artystów.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Jaskinia Raj Chęciny , Polska

Kilkanaście kilometrów na zachód od Kielc jest takie miejsce, które zachwyci każdego. Raj, nie tylko z nazwy jaskini, który dostarczy niesamowitych wrażeń, szczególnie dla oka. Wcześniej warto zadzwonić i zarezerwować wejście, ponieważ wstęp do jaskini jest ograniczony, ze względu na ochronę mikroklimatu (wchodzi określona ilość osób na dzień).

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Kamienica Przybyłów, Kazimierz Dolny , Polska

Gratka dla miłośników i znawców architektury. Piękne renesansowe kamienice z 1615 roku znajdują się na rynku w Kazimierzu Dolnym. Zachwycają bogatą płaskorzeźbioną dekorację elewacji. Zostały wzniesione z miękkiego, łatwego w obróbce miejscowego wapienia. Na elewacji widać świętych Krzysztofa i Mikołaja. Kamienice zachwycą każdego.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen