Niemcy - informacje turystyczne o kraju

Niemcy - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Niemcy mamy zarejestrowanych 11 miejscowości oraz 126 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Berlin , Niemcy

Berlin jest nowoczesnym miastem, które umiało zadbać o własną tożsamość. Wschodni Berlin bardzo przypomina Warszawę. Zróżnicowanie architektury pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem, różny klimat tych miejsc sprawia, że czuć historię. W Berlinie można robić wszystko - chodzić do muzeów, galerii, można jeździć na rowerze i pływać łódką. To świetne miejsce na kilkudniowy wypad.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Dresden , Niemcy

Drezno jest stolicą niemieckiego kraju związkowego Saksonia, leży nad rzeką Łabą i jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, administracyjnym i kulturalnym, znanym w całym świecie m.in. dzięki zespołowi pałacowemu Zwinger czy zabytkom Starego Miasta (Altstadt).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jena , Niemcy

Jena to miasto znane przede wszystkim z fabryki Zeissa. Starówka jest bardzo ładna i urokliwa. Dużo barów i restauracji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Hamburg , Niemcy

Hamburg to miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego, drugie po Berlinie. Największy port morski kraju, wielki ośrodek przemysłowy, ale też niesamowite miejsce pod względem turystycznym. Piękne muzea i zabytki, które odwiedzać można ze świeżym morskim powietrzem w płucach. Jest to miasto portowe, więc jest bardzo bogate jeśli chodzi o życie nocne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Rust , Niemcy

Rust to miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, niedaleko granicy z Francją. W Rust znajduje się park rozrywki Europa-Park.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Frankfurt (Oder) , Niemcy

Piękne miasto z licznymi zabytkami, ale także z architekturą nowoczesną. Leży na zachodnim brzegu Odry, dzięki czemu zachwyca także walorami krajobrazowymi.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Berlin Cathedral , Niemcy

Piękna monumentalna ewangelicka katedra zachwyci każdego. Wybudowana została w stylu późnego, włoskiego renesansu. Gratka dla znawców sztuki i architektury. Katedra ciekawa również pod względem historycznym. Ciekawostką jest fakt, że była inspiracją dla wielu architektów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Wieża Alexa w Berlinie , Niemcy

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Na początku miała 365 metrów, ale dobudowano do niej nową antenę, przez co urosła o kolejne 3 metry.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie , Niemcy

Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu wzniesioną w 1894 roku. W 1918 r. z jego balkonu proklamowano Republikę Niemiecką . Teraz wstęp do gmachu jest bezpłatny a kopułę codziennie odwiedza ok. 8000 turystów

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Berlin Hauptbahnhof , Niemcy

Największy kolejowy węzeł komunikacyjny Berlina. Znajduje się w pierwszej dwudziestce dworców kolejowych w Niemczech. Na tle wszystkich dworców Europy zajmuje drugie miejsce (co do wielkości). Codziennie z Hauptbahnhof korzysta około 300 000 pasażerów, co daje 109 500 000 pasażerów rocznie!

Średni wynik 6,6 na podstawie 3 ocen

Urania-Weltzeituhr w Berlinie , Niemcy

Zegar znajduje się na Alexanderplatz i pokazuje aktualny czas w dwudziestu czterech strefach czasowych. Pod zegarem często spotykają się berlińczycy, jest on także turystyczną atrakcją.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Pergamonmuseum , Niemcy

Zachwycające bogactwem zbiorów Muzeum Pergamońskie, to jeden z tych obiektów obok których żaden historyk nie przejdzie obojętnie. Jednak nie tylko na historykach zebrane tu skarby zrobią wrażenie dlatego na prawdę warto odwiedzić to miejsce. Najlepiej przygotować się na długie zwiedzanie.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Zwinger , Niemcy

Późnobarokowy zespół zamkowy położony w centrum Drezna. Jedna z najbardziej znaczących budowli europejskich późnego baroku.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Metro w Berlinie , Niemcy

Metro w Berlinie zostało otwarte w 1902 roku. Jedna linia robi pętlę wokół całego miasta, a inne linie tworzą nitki w środku Berlina, dzięki czemu komunikacja nie sprawia żadnego problemu.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Königliches Museum w Berlinie , Niemcy

Jeśli jesteś fanem sztuki antycznej, to miejsce z pewnością dla Ciebie. Kolejne muzeum położone na Wyspie Muzeów w Berlinie.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Muzeum Pergamońskie , Niemcy

Muzeum Pergamońskie jest jednym z muzeów znajdujących się na Wyspie Muzeów w Berlinie. Powstawało przez 20 lat. Projektantem budynku był Alfred Messel.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen