Luksemburg - informacje turystyczne o kraju

Luksemburg - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Luksemburg mamy zarejestrowanych 5 miejscowości oraz 5 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Luksemburg , Luksemburg

Duże znaczenie dla gospodarki Luksemburga ma turystyka. Kraj ten odwiedza co roku ponad 860 tys. turystów zagranicznych. Głównym ośrodkiem turystycznym tego małego państewka jest stolica, miasto Luksemburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Diekirch , Luksemburg

Miasteczko to jest znakomitą bazą wycieczek po zachwycającej dolinie rzeki Sauer. W okolicy wznoszą się bajeczne zamki. Centrum otacza bulwar powstały w miejscu średniowiecznych murów obronnych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Vianden , Luksemburg

Niewielkie miasteczko położone między malowniczymi wzgórzami. Podstawową atrakcją jest imponujący zamek. Główna ulica miasta mierzy pół kilometra

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Echternach , Luksemburg

Miasteczko zostało założone w 698 roku. Okolice Echternach to liczne ścieżki i trasy wędrówek pieszych czy rowerowych. Znajdziemy tu ok 50 szlaków. Najdłuższy ma 6 kilometrów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Clervaux , Luksemburg

To najciekawsza miejscowość w Luksemburskich Ardenach. Znajdziemy tu zamek, Muzeum bitwy o Ardeny oraz opactwo Benedyktynów św.Maurycego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Kathedrale unserer lieben Frau , Luksemburg

Ma charakterystyczną czarną wieżę w stylu holenderskiego renesansu i wczesnego baroku. Na tablicy pamiątkowej widnieją nazwiska duchownych zamordowanych podczas II wojny światowej.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Zamek Vianden , Luksemburg

Imponujący zamek powstał w V wieku a do XI wieku był kilkakrotnie przebudowywany. Można rozpoznać tu style romański, gotycki i renesansowy. Bilet wstępu kosztuje tu 5,50 Euro.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ehnen , Luksemburg

Wioska Ehnen leży pomiędzy winnicami i dolinami na północ od Remich. Największa tutejsza atrakcja to Muzeum Wina.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cercle-cite , Luksemburg

Cercle Municipal (Urząd Gminy) lub Cercle-Cité to budynek stojący w południowym Luksemburgu, na wschodnim krańcu placu Place d'Armes, w zabytkowym centrum dzielnicy Ville Haute stolicy.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Musée national d'histoire naturelle du Luxembourg , Luksemburg

Muzeum znajduje się w dzielnicy Grund na wschodnim brzegu rzeki Alzette, obok centrum kultury Abbey Neumunster . Muzeum składa się z ośmiu oddzielnych sekcjach naukowych, obejmujących nauki przyrodnicze: botanika, ekologia, geologia i mineralogia, geofizyka i astrofizyki, paleontologia, zoologii kręgowców i bezkręgowców, zoologia ogólna.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen