Irlandia - informacje turystyczne o kraju

Irlandia - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Irlandia mamy zarejestrowanych 14 miejscowości oraz 369 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

An Cóbh , Irlandia

Śliczne miejsce z bardzo sympatycznymi ludźmi. Wiele sklepów, kawiarni, restauracji - polecam Gilberts. Ze szczytu wzgórza jest fantastyczny widok. Miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić, to niesamowita katedra – zobaczysz w niej wystawę związaną z historią Titanica.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Luimneach , Irlandia

Limerick jest miastem w środkowo-zachodniej Irlandii. Jest to trzecie – pod względem ludności – miasto Irlandii. Około 20 km na zachód od miasta znajduję się Lotnisko Shannon. Odlatują z niego samoloty do wielu miast w Europie i Ameryce Północnej m.in.: do Toronto, Chicago i Wrocławia. Najważniejsze zabytki miasta to: St. Mary i St. John oraz zamek króla Jana z XII wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sligeach , Irlandia

Sligo to niewielkie miasto na zachodzie Irlandii. Leży pomiędzy dwoma łańcuchami górskimi o nazwie Dartry Mountains. Liczba mieszkańców - ponad 17 tysięcy . Miasto posiada swój port lotniczy. Niedaleko Sligo leży nieduża wysepka Coney Island, od której wzięła się nazwa jednej z dzielnic Brooklynu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Daingean , Irlandia

Dingle (Irlandzka nazwa: Daingean lub Daingean Chúis UI). W mieście dużą wagę przywiązuje się do turystyki, rybołówstwa i rolnictwa.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Croke Park Stadium Tour & GAA Museum , Irlandia

Z zabawnym przewodnikiem zwiedzimy stadion Croke Park „od kuchni’’.Warty naszej uwagi z pewnością jest: salon graczy, boczne boisko, obszary dla VIP-ów. Oprócz tego: garderoba graczy i tunele prowadzące z szatni na boisko.W GAA muzeum znajduje się interaktywny obszar, w którym możemy porzucać piłką i wczuć się w rolę zawodnika. Zobaczymy tu też liczne medale, koszulki i trofea znanych sportowców.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Coláiste na Tríonóide , Irlandia

Znakomita irlandzka uczelnia - o imponującej architekturze budynków. Szkołę można odwiedzić bezpłatnie. Jedynie wejście do biblioteki to koszt 9 euro. Zobacz Księgę z Kells. Może być kolejka do manuskryptu. Biblioteka robi wrażenie. Jest to doskonały punkt dla pasjonatów książek i nie tylko. W sklepiku możemy zakupić upominki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

St Michan's Church , Irlandia

Mały, ładny kościółek. Ogólnie miejsce ciekawe ,ale istotną atrakcją jest grobowiec znajdujący się pod tym kościołem. Przewodnik opowie o kryptach i mumiach. Można nawet dotknąć mumię . Niektóre krypty nie są oświetlone – dlatego lepiej wziąć ze sobą latarkę. Wstęp – 4 euro. Uwaga na strome schody i wąskie wejścia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Reilig Ghlas Naíon , Irlandia

Cmentarz jest bardzo dobrze utrzymany. W jego zwiedzaniu na pewno pomoże entuzjastyczny i kompetentny przewodnik. Wyjątkowym rodzajem pamięci o zmarłych są groby w kształcie kamiennych ławek, w które wmurowane są urny. W pobliżu głównej bramy znajduje się najwyższy na cmentarzu pomnik - grób Daniela O'Connella.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Garraithe Náisiúnta na Lus , Irlandia

Wiosna i lato to najlepsze pory na zwiedzanie tego cudownego miejsca. Wtedy bowiem przepięknie kwitną znajdujące się w nim kwiaty i drzewa. Zobaczymy m.in.: mięsożerne rośliny, szklarnie z orchidei, kaktusów i palm. Jeżeli dodatkowo pogoda dopisze, możesz zrobić piknik na trawie. W odwrotnej sytuacji proponuję wybrać się do restauracji na pyszne i świeże jedzenie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Experience Gaelic Games , Irlandia

Jeżeli ktoś chciałby pograć w najbardziej popularne sporty Irlandii, a mianowicie Gaelic Gier Hurling, futbol i piłkę ręczną, powinien odwiedzić ten ośrodek sportowy. Zaopiekuje się nami wykwalifikowany i miły personel. Natomiast dzięki trenerom, poznamy zasady gier Gaelic. Również możemy nauczyć się tańca irlandzkiego ”ceili’’.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Príosún Chill Mhaighneann , Irlandia

3,5 km. od centrum Dublina znajduje się jedno z największych dawnych więzień w Europie.Przy samym wejściu jest muzeum, gdzie obejrzymy m.in.: rekonstrukcje straży i zdjęcia. To zabytkowe miejsce możemy zwiedzić jedynie z przewodnikiem. Czas wycieczki to około 60 minut. Dowiemy się różnych ciekawych rzeczy o historii Irlandii i więzieniu.Ciekawostka – tutaj nakręcono film „W imię ojca”.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ard-Mhúsaem na hÉireann , Irlandia

Darmowe i niezwykłe muzeum znajdujące się blisko centrum Dublina. Zobaczymy mnóstwo eksponatów z epoki kamiennej, epoki żelaza, brązu i Irlandii średniowiecza. Na górze znajduje się mała egipska wystawa. Nie pomiń wystawy ludzkich szczątek znalezionych w bagnach. Ważne - strażnicy pozwalają robić zdjęcia, ale tylko bez lampy błyskowej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Caisleán Bhaile Átha Cliath , Irlandia

Wycieczka tylko z przewodnikiem - w cenie 4,5 euro za ok.1 godz. Można zobaczyć 6 urzekających pokoi, a w nich np. barwne dywany, obrazy, meble, kryształowe żyrandole. W czasie uroczystości, apartamenty państwowe mogą zostać zamknięte. Interesujące są podziemia i elementy średniowiecznego zamku. Na dziedzińcu znajdowały się rzeźby z piasku. Z kawiarni mamy widok na ogród.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

An Ceoláras Náisiúnta , Irlandia

Jest to sala koncertowa w centrum Dublina. Na zewnątrz budynku umieszczone są światła, więc wieczorem wygląda to niesamowicie. Posłuchamy tutaj wspaniałej muzyki w wygodnych fotelach. Widownia zmieści do 2.000 osób. Online zamówisz danie plus bilet na wybrany koncert(cena od 35 euro od osoby). Pracownicy są uprzejmi i życzliwi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Steeple Sessions , Irlandia

Cykl koncertów i kursów mistrzowskich organizowanych w małym kościele Unitarian w okresie letnim. W magicznej scenerii, przy świecach, posłuchasz najlepszych muzyków irlandzkich.Koncerty są organizowane również dla dzieci. Istnieje możliwość skorzystania z kursów gry na różnych instrumentach. Kursy prowadzone są przez samych mistrzów muzyki. Pamiętajmy o ograniczonej liczbie studentów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

An Evening of Food, Folklore and Fairies , Irlandia

W pubie Brazen Head przeżyjemy niesamowite chwile. Posłuchamy muzyki irlandzkiej, ballad i zjemy dobre dania. Będziemy również zachwyceni opowieściami gawędziarza, który pobudzi naszą wyobraźnię. Z pewnością dzięki niemu poczujemy się magicznie - jakbyśmy byli w świecie baśni.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen