Holandia - informacje turystyczne o kraju

Holandia - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Holandia mamy zarejestrowanych 12 miejscowości oraz 103 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

The Hague , Holandia

Pomimo tego, że nie jest to konstytucyjna stolica Holandii, mieszczą się tu siedziba parlamentu, rządu i rodziny królewskiej. Ponadto znajduje się tu olbrzymia plaża w Scheveningen. Można tu znaleźć naprawdę wiele atrakcji turystycznych. Dla dzieciaków najciekawsza będzie na pewno miniatura miasta w skali 1:25.

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Amsterdam , Holandia

Amsterdam to stolica konstytucyjna Holandii i jej największe miasto, liczące ponad milion mieszkańców. Nazywany jest "Wenecją Północy" -- ze względu na plątaninę malowniczych kanałów, imponującą architekturę i ponad 1500 mostów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: bez względu na to, czy interesuje się sztuką i historią, chciałby ostro poimprezować, bądź zrelaksować się dzięki urokom starego miasta.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Rotterdam , Holandia

Miasto w Holandii przypominające architekturą i układem kanałów wodnych Amsterdam. Każdy turysta znajdzie coś tu dla siebie, od bogatej i różnorodnej architektury przez mnóstwo muzeów po urozmaicone i dobrze rozwinięte życie nocne. Jadąc w odpowiednim czasie do Rotterdamu możemy trafić na liczne festiwale, np. różnokolorowy festiwal karaibski.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Zwolle , Holandia

Raczej niewielkie miasto w północno-wschodniej części Holandii. Mieści się tu klub piłkarski FC Zwolle, który radzi sobie całkiem nieźle w Eerste Divisie. Spędziłam tutaj 2 tygodnie na wymianie międzyuczelnianej, zapamiętam to miejsce głównie z powodu ciepłych i życzliwych ludzi spotykanych tutaj na każdym kroku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Eindhoven , Holandia

Całkiem urokliwe choć pełne sprzeczności miasto w południowej Holandii. Z jednej strony nowoczesne wieżowce i wielkie centra handlowe a z drugiej zwykłe domki oraz małe, niemalże zapomniane sklepiki z drobiazgami. Eindhoven pozostaje nieco w cieniu Amsterdamu i Rotterdamu, ale z całą pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gouda , Holandia

Tak, to właśnie tutaj, a właściwie w podmiejskich gospodarstwach i fabrykach, powstaje słynny ser gouda znany na całym świecie. Oprócz tego miasteczko słynie także, choć może nie na skalę międzynarodową z produkcji fajek ;) Urocze miejsce pełne sklepików z serami i winami, idealne dla smakoszy tych specjałów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Rijksmuseum , Holandia

Jest to Muzeum Państwowe, mówi się, że jest to najlepiej wyposażone muzeum nie tylko w Holandii ale i na świecie. Można tu zobaczyć dzieła Rembrandta oraz Vermeer'a. Zachwycają nie tylko same zbiory, ale także piękny budynek i ogród przynależący do niego.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Erasmusbrug , Holandia

To, co zapiera dech w piersiach. to widok z tego mostu. Z każdej strony woda, rzeka, a w oddali piękna panorama miasta -- ciągle się zmieniająca. Ponadto jeśli ktoś szuka romantycznego miejsca na spacer, z ręką na sercu polecam. Wieczorową porą wygląda jeszcze piękniej przez oświetlenie oraz widok na port i centrum miasta.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Van Gogh Museum , Holandia

Znajduje się tu największa na świecie kolekcja obrazów van Gogh'a oraz rysunków i listów pisanych przez malarza i do niego. Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, zaprojektowanym przez znakomitego architekta holenderskiego. ponadto wokół budynku znajduje się duża zielona przestrzeń odpowiednia na spacery i przemyślenia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ajax Museum , Holandia

Miejsce, które powinien odwiedzić każdy fan piłki nożnej, a już na pewno ligi holenderskiej i najlepszego klubu niderlandzkiego Ajaxu Amsterdam. W muzeum możemy poznać ciekawą ponad stuletnią historię drużyny ze stolicy Holandii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Amsterdam Museum , Holandia

Muzeum mieści się w kilku kamienicach w samym centrum miasta. W środku mieści się mnóstwo wspaniałych dzieł sztuki, a ponadto można zobaczyć jak żyli zamożni ludzie w Amsterdamie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Anne Frank Hause , Holandia

W tym budynku w czasie II Wojny Światowej ukrywała się żydowska dziewczyna wraz ze swoją rodziną. W budynku znajdują się autentyczne pomieszczenia z meblami z tamtego okresu, nawet ich ustawienie nie zostało zmienione. Jeśli ktoś czytał "Dziennik" autorstwa Anny Frank, wizyta w muzeum będzie znakomitym zwieńczeniem lektury.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Rembrandthuis , Holandia

Dla fascynatów sztuką Rembrandta zostało otwarte muzeum w domu rodzinnym Rembrandta. Można w nim podziwiać nie tylko jego dzieła, ale także artystów pochodzących z tej samej epoki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Het Schip , Holandia

Osiedle warto odwiedzin ze względu na sam kształt budynku w którym się mieści. Budowla była wzorowana na statku. Jest to ciekawa atrakcja dla osób interesujących się architekturą.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Morskie w Amsterdamie , Holandia

W muzeum można znaleźć wiele eksponatów z okresu kiedy Holandia była potęgą żeglugi morskiej. Ponadto dzieci nie będą się nudziły, ponieważ prowadzone są dla nich różne gry i zabawy, a rodzice mają czas na spokojne zwiedzanie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Amsterdam Arena , Holandia

Stadion największego i najlepszego klubu piłkarskiego w Holandii - Ajaxu Amsterdam. Każdy fan piłki nożnej powinien odwiedzić tę wielką budowlę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stedelijk Museum , Holandia

Jest to muzeum gdzie znajdziemy jedynie sztukę współczesną, dlatego fascynaci tym okresem znajdą tu coś dla siebie. Posiada bogate wystawy stałe oraz bardzo ciekawe czasowe. Przed wizytą należy sprawdzić na stronie internetowej co w danym czasie będzie się działo w muzeum.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zabytkowy Browar w Amsterdamie Heineken , Holandia

Muzeum mieści się w samym centrum miasta w starym browarze. Można tu dowiedzieć się o procesie tworzenia piwa Heineken. Lepiej nie wybierać się samochodem, ponieważ na koniec zwiedzania jesd tegustacja piwa w postaci dwóch szklaneczek.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen