Hiszpania - informacje turystyczne o kraju

Hiszpania - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Hiszpania mamy zarejestrowanych 130 miejscowości oraz 610 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Barcelona , Hiszpania

Barcelona to spacer znaną ulicą La Rambla, niesamowita architektura Gaudiego, sale koncertowe, imprezy muzyczne, muzea, teatry, restauracje i wiele innych atrakcji czekających na zwiedzających. Tu swoją młodość spędził Picasso. Bez wątpienia miasto wywarło wpływ na artystę, a my możemy podążać jego śladami. Warto także odwiedzić muzea, np. jedno z największych na świecie: Fundació Joan Miró.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Lloret de Mar , Hiszpania

Lloret de Mar to położona niedaleko Barcelony gwarna miejscowość turystyczna oferująca turystom bogate życie nocne. Miasto zachwyca piaszczystymi plażami, skalistymi zatokami. Czas wolny spędzić można spacerując uliczkami miasta, opalając się czy korzystając z bogatej oferty rozrywkowej.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Santiago de Compostela , Hiszpania

Miasto znane głównie z pielgrzymkowych wypraw posiada wiele cennych zabytków. Konieczna jest wizyta w katedrze będącej arcydziełem sztuki romańskiej, odwiedzenie grobu św. Jakuba, do którego od XI do XVIII w. zmierzało wielu chrześcijan. Przybywając do Santiago de Compostela czuć oddech przeszłości, a przenikanie się różnych form architektonicznych sprawia niesamowite wrażenie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pampeluna , Hiszpania

Pampeluna uchodziła niegdyś za potężną twierdzę u stóp Pirenejów, jednak przede wszystkim znana jest z odbywających się tu gonitw byków. Większość turystów zachwyca się wspaniałym Starym Miastem – Casco Antiguo – gdzie zwiedzać można kościoły, malownicze parki oraz cytadelę. Warto przybyć tu w lipcu, gdy obywa się Święto San Fermin i zobaczyć niesamowite widowisko - pogoń byków przez miasto.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Atrakcje

Parc Güell , Hiszpania

Zdecydowanie numer jeden i "must see" w Barcelonie. Mimo ilości ludzi spacerujących po parku, było to chyba najpiękniejsze miejsce, w którym byłam w Barcelonie.

Średni wynik 9,4 na podstawie 9 ocen

Parque Nacional de Timanfaya , Hiszpania

Park narodowy złożony głównie ze skały powulkanicznej i skamieniałej lawy. Zwiedza się go, jadąc autokarem, który nie robi przerw. Widok niesamowity.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

L'Estadi Camp Nou , Hiszpania

Camp Nou to wielki stadion piłkarski, na którym rozgrywa swoje mecze jeden z najsłynniejszych klubów świata: FC Barcelona. Wraz z miejscowym muzeum jest popularną atrakcją turystyczną -- nie tylko dla miłośników futbolu, ale także np. muzyki, gdyż odbywają się tam również spektakularne widowiska koncertowe.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny , Hiszpania

Jedno z popisowych dzieł uzdolnionego architekta: Antonio Gaudiego. Świątynia cały czas w budowie. Przewidywany rok całkowitego zakończenia prac -- najszybciej 2025.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Jameos del Agua , Hiszpania

Przy Jameo de Agua utworzono też sztuczną lagunę. Cały kompleks został wykorzystany do filmu Pedro Almodovara "Przerwane objęcia". Na miejscu niestety nie można się kąpać.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Fuente mágica de Montjuic, Barcelona , Hiszpania

Font magica to kompleks fontann znajdujący się w pobliżu wzgórza Montjuïc w Barcelonie. To popularna atrakcja turystyczna, prezentująca wieczorami efektowne pokazy z cyklu światło i dźwięk na tle kaskad spadającej wody.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Katedra Krzyża Świętego i św. Eulalii w Barcelonie , Hiszpania

Gotycka Katedra w Barcelonie została zbudowana na przestrzeni XIII i XV w. Większość pracy została wykonana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Mirador de Colón, Barcelona , Hiszpania

Monument a Colom to 60-metrowa kolumna zwieńczona pomnikiem Krzysztofa Kolumba -- znajdująca się w miejscu, gdzie popularny barceloński deptak La Rambla łączy się z tamtejszym portem.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Las Ramblas , Hiszpania

Ulica (deptak) położona w centrum Barcelony, tętniąca życiem 24 godziny na dobę. Znajdziecie tu wszystko: restauracje, sklepy, stoiska jubilerów i ulicznych artystów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Casa Batlló , Hiszpania

Kolejna z perełek Gaudiego - piękny dom nawiązujący do motywów zwierzęcych: kości (balkony), rybie łuski. Zwieńczeniem jest dach przypominający smoka.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Los Hervideros , Hiszpania

To miejsce, które warto zobaczyć. Znajduje się tutaj formacja skalna o niepowtarzalnej urodzie. Położona jest nad brzegiem morza. Fale przez lata rzeźbiły tu wulkaniczne skały. Powstał kompleks szpiczastych skał, basenów i jaskiń. Fale rozbijając się tutaj robią kipiel. Przy Los Hervideros zorganizowano parking i promenadę.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen