Francja - informacje turystyczne o kraju

Francja - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Francja mamy zarejestrowanych 136 miejscowości oraz 279 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Pogoda

Francja, podobnie jak wiele krajów europejskich, rozciąga się przez kilka stref klimatycznych. Uogólniając można stwierdzić, że nad Sekwaną panuje klimat umiarkowany, raczej łagodny przechodzący w oceaniczny na Wybrzeżu Atlantyckim. Jednak we Francji można wyodrębnić dość wyraźnie cztery pasma klimatyczne. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

* oceaniczne i wilgotne, ciągnące się na zachód od linii Bayonne (miasto w rejonie Akwitania, przy granicy z Hiszpanią) – Lille (miasto w rejonie Nord – Pas – de – Calais, przy granicy z Belgią) Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

* pół kontynentalne, rozciągające się we wschodniej Francji, obejmujące rejony Alzacji, Lotaryngii (przy granicy z Niemcami), dalej wzdłuż doliny Rodanu oraz masywy górskie (Alpy, Pireneje, Masyw Centralny). Strefa ta charakteryzuje się dużą zmiennością pogodową pomiędzy porami roku: mroźną zimą oraz upalnym latem. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

* umiarkowane, odnoszące się do północy kraju, regionu paryskiego oraz centralnego, dla którego swoistymi są chłodne zimy i gorące lata Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

* śródziemnomorskie, na południu Francji, typowe dla Lazurowego Wybrzeża i takich francuskich miast jak: Marsylia, Tulon, Nicea czy Montpellier, z wymarzoną pogodą dla kochających słońce: z upalnymi latami i łagodnymi zimami. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

Jeśli spojrzymy na średnie, miesięczne temperatury powietrza to kształtują się one odpowiednio dla poszczególnych obszarów Francji: Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

* wybrzeże atlantyckie: styczeń 6 C i lipiec 16 C * północna i wschodnia część kraju: styczeń 0,9 C i lipiec 19 C * wybrzeże śródziemnomorskie: styczeń 8 C i lipiec 24 C Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:14:51

Miejscowości

Paris , Francja

Paryż to tak naprawdę kilka miast w jednym. Można odnaleźć tu stary, mieszczański Paryż XIX wieku, nowoczesny Paryż lat 80., dzielnicę żydowską, dzielnicę arabską, malownicze przedmieścia... Tego miasta nie da się poznać w weekend, potrzeba około miesiąca, żeby móc powiedzieć, że się widziało Paryż. Podróżowanie metrem może nieco przytłaczać, ale warto zobaczyć więcej niż samą Wieżę Eiffla.

Średni wynik 9,1 na podstawie 13 ocen

Nice , Francja

Miasto w środkowej części Lazurowego Wybrzeża z ponad 350 tys. mieszkańców. Stolica Lazurowego Wybrzeża położona nad Zatoką Aniołów. Kurort i uzdrowisko ze wspaniałym, śródziemnomorskim klimatem. Miejsce pełne zabytków i muzeów, w którym przez większą część roku świeci słońce. Cel podróży milionów turystów z całego świata.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Saint-Tropez , Francja

Małe miasteczko leżące na półwyspie i nad zatoką o tej samej nazwie, które na początku XX wieku upodobali sobie światowi celebryci. Artyści, pisarze, aktorzy, muzycy wraz z całym ich licznym otoczeniem przyjeżdżali tu i do dzisiaj przyjeżdżają, by podkreślić swą przynależność do elity i przy okazji odpocząć.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Cassel , Francja

Miasteczko jest położone na najwyższym z rzadko występujących we Flandrii wzgórz. Ze względu na swoje strategiczne położenie od wieków było areną zażartych walk. Obecne centrum to przede wszystkim rynek, otoczony stylowymi kamienicami i dochodzącymi do niego uroczymi, wąskimi uliczkami. Powinno się też odwiedzić ogrody publiczne, z których roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

LeTouquet-Paris-Plage , Francja

Miasteczko położone jest pośród piaszczystych wydm nad kanałem La Manche. W pierwszej połowie ubiegłego wieku był to wysoko ceniony i odwiedzany przez bogatych turystów kurort. Obecnie jest to typowa turystyczna miejscowość z hotelami, kasynem i torem wyścigów konnych. Każdego roku w lutym, na plaży i okolicznych wydmach, odbywają się wyścigi quadów i motocykli.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Etretat , Francja

Niewielka miejscowość w Normandii nad kanałem La Manche. Miasteczko ulokowane jest na skalistym wybrzeżu. Rzesze turystów ściągają tu wspaniałe, nadmorskie klify, którym natura i czas nadały niewiarygodne kształty.Główną atrakcją jest kamienista plaża z widokiem na naturalne, wydrążone w wapiennej skale pomniki przyrody.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Cathedral of Notre Dame de Paris , Francja

Katedra Notre Dame to niesamowite zjawisko w architekturze, które warto zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale też od środka. Warto przyjść na spacer także wieczorem, kiedy katedra jest pięknie podświetlona. Po zwiedzaniu można udać się na spacer wzdłuż Sekwany.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Muzeum sztuki wsppółczesnej , Francja

Bardzo przestronne i nowoczesne centrum sztuki współczesnej, które prezentuje najciekawsze zjawiska w sztuce XX i XXI wieku. Centre Pompidou można odwiedzić pięć razy z rzędu i nadal nie być znudzonym. Bezpłatne wejście dla studentów, preferencyjne ceny biletów dla różnych rodzajów zwiedzania. Koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Paryżu!

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Tour Eiffel, Paryż , Francja

Wieża Eiffla - największa atrakcja Paryża oraz jego symbol. Zbudowana z okazji wystawy światowej w 1889 roku.

Średni wynik 8,9 na podstawie 8 ocen

Cmentarz Père-Lachaise , Francja

Père-Lachaise to najsłynniejszy i największy paryski cmentarz. Na cmentarzu są pochowani wybitni pisarze, malarze, a także James Morrison.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Muzeum w Luwrze , Francja

Najsłynniejsze muzeum na świecie, posiadające bogatą kolekcję pochodzącą ze wszystkich okresów i epok z najsłynniejszą "Moną Lisą". Jeden z symboli miasta, szczególnie szklana piramida stojąca na placu.

Średni wynik 8,7 na podstawie 7 ocen

Sacré-Cœur w Paryżu , Francja

Bazylika znajduje się na Wzgórzu Montmartre w chyba najbardziej malowniczej dzielnicy Paryża. Spotykają się tam, tworzą i sprzedają swoje dzieła malarze a także odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne. Niezapomniany jest panoramiczny widok Paryża ze szczytu Montmartre.

Średni wynik 8,7 na podstawie 7 ocen

Les Invalides , Francja

Kompleks wzniesiony został przez króla Ludwika XIV i miał służyć jako pensjonat i szpital dla rannych żołnierzy. Zespół składa się z pałacu i kościoła. Część przeznaczona dla wojska mogła pomieścić blisko 4 tysiące chorych. W krypcie ogromnego kościoła spoczywają zabalsamowane szczątki Napoleona Bonaparte, jego dwaj bracia oraz francuscy marszałkowie.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Muzeum Orsay w Paryżu , Francja

Musée d'Orsay to muzeum sztuki w budynku dawnego dworca kolejowego. Możemy tam podziwiać zbiory malarstwa impresjonistycznego,

Średni wynik 8,4 na podstawie 5 ocen

Place Pigalle , Francja

Plac Pigalle to miejsce, o którym słyszał chyba każdy. Podobno "najlepsze kasztany są na Placu Pigalle".

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Pola Elizejskie , Francja

Jest to położona między Łukiem Triumfalnym i Placem Zgody, najbardziej reprezentacyjna aleja Paryża. O jej prestiżu świadczą luksusowe hotele i restauracje, najdroższe sklepy, salony samochodowe i siedziby ważnych firm. Każdego roku 14 lipca, w dniu święta Francji przechodzi tu defilada wojskowa. W okresie świąt Bożego Narodzenia włączane są piękne, kolorowe iluminacje.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Moulin Rouge , Francja

Jest to najsłynniejszy kabaret na świecie. Nad gmachem wznosi się jego znak rozpoznawczy - czerwony wiatrak. Przedstawienia w których bierze udział 60 tancerek i 20 tancerzy odbywają się dwa razy dziennie. Sam pokaz to kunsztowne połączenie choreografii, światła i dźwięku. Widowisko poprzedzone jest elegancką kolacją. Tutaj powstał i rozsławił się słynny taniec kankan.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Sorbonne , Francja

Jedną z najsłynniejszych średniowiecznych uczelni był Uniwersytet Paryski założony w XII w. Kapelan króla Ludwika IX, Robert de Sorbon, ufundował kolegium teologiczne. Z czasem nazwą Sorbona objęto cały uniwersytet. Jest on drugim, po bolońskim, najstarszym uniwersytetem świata.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen