Brazylia - informacje turystyczne o kraju

Brazylia - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Brazylia mamy zarejestrowanych 6 miejscowości oraz 14 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Pogoda

Kraj, zajmujący obszar połowy ameryki południowej, leży w aż w czterech różnych strefach klimatycznych. Od równikowych lasów deszczowych na północy, przez półpustynne obszary północnego wschodu, po tropikalne sawanny w centrum, aż po lasy iglaste południa. Występujący w Europie podział na cztery pory roku nie pasuje do warunków klimatycznych Brazylii. Bardziej adekwatny jest podział na dwie pory – suchą, i deszczową. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:13:15

Wybierając się do Brazylii należy wiedzieć, że każdy region charakteryzują różne warunki klimatyczne, można je podzielić następująco: Region Amazoni, położony na północy kraju, należy do jednych z najbardziej deszczowych miejsc na Ziemii. Jest to też najgorętszy i najbardziej wilgotny region kraju. Okres od grudnia do maja to czas pory deszczowej. Wtedy to ze względu na wysoki poziom wód podróżowanie może być utrudnione. Przez resztę roku Amazonia również jest stosunkowo deszczowa, opady rzadko jednak trwają dłużej niż godzinę czy dwie. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:13:15

Pantanal, rozległa dolina centralno – środkowej Brazylii, swoja nazwę wywodzi od portugalskiego słowa pantano, oznaczającego bagno. Przez większość roku teren ten gromadzi olbrzymie ilości wody, które zalewają niziny jako suchy ląd pozostawiając jedynie wyższe tereny. W okresie od kwietnia do września woda wysycha, a na miejscu zalewisk powstaje sawanna. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:13:15

Wybrzeże atlantyckie jest najbardziej klimatycznie umiarkowanym regionem kraju. Rio de Janeiro cieszy się dobrą pogodą przez cały rok. Lato trwające tu od października do marca jest bardzo gorące i wilgotne. Zimą robi się nieco chłodniej, a w okresie od czerwca do września można się spodziewać sporych opadów. Południe to najchłodniejszy rejon kraju. Mimo, że lato jest tutaj bardzo gorące, zimą jest to jedyne miejsce w Brazylii gdzie robi się znacznie zimniej, okazjonalnie w nocy temperatura może spaść poniżej zera. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:13:15

Jak dojechać

Do Brazylii z Europy lata wiele linii lotniczych. Popularne to TAP, Alitalia, Iberia i Lufthansa. Najłatwiej jest znaleźć tanie loty do Rio de Janeiro, São Paulo i Salvadoru. Autor: madzik888 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-18 00:02:57

Miejscowości

Carioca , Brazylia

Rio de Janeiro jest drugim co do wielkości miastem Brazylii. Zamieszkałe jest przez ponad sześć milionów osób. Rio znane jest przede wszystkim z karnawału, samby, życia nocnego, plaż (Copacabany i Ipanemy) oraz górującego nad miastem wzgórza Corcovado z figurą Chrystusa Odkupiciela na szczycie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Morro , Brazylia

Jest to jedna z pięciu wiosek na wyspie Tinharé, w pobliżu Salvadoru. Miejscowość ma turystyczny charakter, słynie z plaż, mających numery od jednego do pięciu, ciągnących się jedna za drugą oraz ze sportów wodnych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Salvador da Bahia , Brazylia

Salvador jest pierwszym kolonialnym miastem Brazylii i największą metropolią na północno-wschodnim wybrzeżu kraju. Salvador słynie z karnawału i licznych zabaw ulicznych. Miasto leży w stanie Bahia.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Olinda , Brazylia

Olinda jest jednym z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Brazylii. Olinda, położona w pobliżu Recife, słynie przede wszystkim z karnawału.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Wenecja Brazylii , Brazylia

Recife jest piątym co do wielkości zespołem miejskim Brazylii. Ze względu na dużą ilość wysp i kanałów nazywane jest też "Wenecją Brazylii". Recife to duże centrum przemysłowe, medyczne i biznesowe, znane jest również z karnawału.

Średni wynik 5,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Iguazu Falls , Brazylia

Wodospad leży na granicy Brazylii i Argentyny na rzece Iguacu. Wodospad można oglądać ze specjalnego podestu a dodatkową atrakcją jest fakt, że podest co jakiś czas zmywa woda :)

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Devil's Throat , Brazylia

Wodospad znajduje się na granicy Brazylii z Argentyną na rzece Iguacu. Jest to najwyższy wodospad w Brazylii, ma aż siedemdziesiąt dwa metry wysokości.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Praia de Copacabana , Brazylia

Copacabana to jedna z najbardziej znanych plaż świata. Jest to 4 kilometrowa plaża miejska położona w rejonie Zona Sul Rio de Janeiro. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada, a także znajduje się wiele hoteli, barów, restauracji, klubów nocnych czy rzeźb wykonanych z piasku.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Christ the Redeemer , Brazylia

700 metrowa, granitowa góra, wcześniej nazywana Górą Kuszenia, teraz Garbusem. Na szczycie znajduje się 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela, uznawany za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Ze wzgórza rozciaga się panoramiczny widok na całe Rio de Janeiro

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Pão de Açúcar , Brazylia

Pão de Açúcar nazywana jest Głową Cukru ze względu na swój fantazyjny kształt. Jest to 400 metrowa granitowa góra, z której rozciąga się widok na całe Rio de Janeiro.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Escadaria Selarón , Brazylia

250 stopni pokrytych jest specyficzną mozaiką w kolorze niebieskim, zielonym i żółtym-są to barwy brazylijskiej flagi. Płytki ceramiczne, których użyto w mozaice pochodzą z ponad 60 krajów. Pomysłodawcą i twórcą schodów jest artysta Jorge Selarón, który swoje dzieło określa jako "dar dla mieszkańców Brazylii".

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Oficina Francisco Brennand , Brazylia

Oficyna znajduje się w ruinach starej fabryki ceramiki i zawiera ponad dwa tysiące dzieł sztuki. Eksponaty to głównie rzeźby pochodzącego z Recife artysty Francisco Brennand.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Dom Kultury w Recife , Brazylia

Casa da Cultura to stare więzienie, które zostało przekształcone w przestrzeń kulturalną i artystyczną. W każdej celi znajduje się stoisko sprzedaży rękodzieła, wytwarzanego przez Indian ze stanu Pernambuco.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Stare Miasto , Brazylia

Pelourinho to historyczne centrum Salvadoru, bogate w zabytki z czasów kolonialnych. Obecnie Pelourinho pełne jest sklepików, barów, restauracji, odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Jardim Botânico do Rio de Janeiro , Brazylia

Ogród zajmuje powierzchnię 54 hektarów i można w nim zobaczyć około 6,500 gatunków roślin i drzew. Na terenie ogrodu znajduje się wiele szklarni, zabytków historycznych i archeologicznych oraz centrum badań.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Catedral Metropolitana de São Sebastião do Rio de Janeiro , Brazylia

Rzymskokatolicka katedra w centrum Rio de Janeiro została zaprojektowana przez Edgara Fonceca.Kształt budowli nawiązuje do tradycji świątyń Majów.

Średni wynik 5,0 na podstawie 1 ocen

Santa Teresa , Brazylia

Santa Teresa jest położoną na wzgórzu dzielnicą Rio de Janeiro. Santa Teresa słynie z wąskich, wietrznych uliczek, jest ulubionym miejscem turystów i artystów.

Średni wynik 5,0 na podstawie 1 ocen