Bośnia i Hercegowina - informacje turystyczne o kraju

Bośnia i Hercegowina - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Bośnia i Hercegowina mamy zarejestrowanych 11 miejscowości oraz 9 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Medziugorie , Bośnia i Hercegowina

Miejscowość położona w Bośni i Hercegowinie. Zyskała wielką popularność po mającymi tutaj miejsce od 1981 roku objawieniami Matki Bożej z Medziugorie. Wciąż trwają przez Kościół badania nad objawieniami. Po polsku nazwa miejscowości oznacza "międzygórze". Co roku w okresie letnim odbywa się tu pielgrzymka, festiwal młodych.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sarajewo , Bośnia i Hercegowina

Miasto jest zniszczone po wojnie w latach1992-1996. Na budynkach widać ślady po kulach, odpadające fasady z budynków. Na chodnikach i ulicach ślady po moździerzach wypełniono czerwoną żywicą na pamiątkę osób, które zginęły od ataku. Pod lotniskiem w trakcie walk zbudowano tunel łączący centrum ze światem zewnętrznym, ponieważ miasto było odcięte od dostaw wody, żywności i leków. Wokół miasta znajdują się cmentarze, powstałe na „dziko” bo brakowało miejsca żeby chować zmarłych. Tereny wokół miasta są nadal zaminowane.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Jajce , Bośnia i Hercegowina

Miasto Bośni i Hercegowiny leżące nad rzeką Vrbas. Obecnie jest ważnym ośrodkiem turystycznym a z atrakcji znajdziemy tu ruiny fortecy i ruiny obwarowań średniowiecznych, dzwonnica i katakumby z krypta pochodzące z XV wieku.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Banja Luka , Bośnia i Hercegowina

Banja Luka znajduje się zachodniej części Bośni i Hercegowiny i jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, a także znajdują się tu słynne uzdrowiska z ciepłymi wodami mineralnymi. Atrakcjami miasta są meczet Ferhadija, Arnaudi Dżimija, a także wieża zegarowa pochodząca z XVI wieku i mosty Vrbasie.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Tuzla , Bośnia i Hercegowina

Miasto w północnej Bośni i Hercegowinie. Jest miastem górniczym, wydobywającym węgiel brunatny i sól kamienną. Jest dość liczne, zamieszkuje je 165 tys ludzi. W Tuzli znajdziemy oddział uniwersytetu Sarajewa i Port lotniczy.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Ratusz w Sarajewie , Bośnia i Hercegowina

Zabytkowy ratusz znajdujący się w Sarajewie mieści się na starówce miasta. Zbudował go austriacki architekt w 1892 roku w stylu neomauretańskim. Po drugiej wojnie światowej mieściła się tu Biblioteka Narodowa. Budynek jest obecnie restaurowany.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Wodospady Kravica , Bośnia i Hercegowina

Wodospady Kravica należą do największych atrakcji Bośni i Hercegowiny. Piękne kaskady spadające z progu skalnego stanowią piękny widok oraz miłą ochłodę przy kąpieli.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Jakuba , Bośnia i Hercegowina

W centrum Medjugorie znajduje się kościół pod wezwaniem św. Jakuba. Parafia zaistniała w 1892 roku, a budowę zakończono w 1897. Przez niestabilnego podłoża, na którym był wybudowany jego ściany wkrótce zaczęły pękać. Budynek zaczął się zapadać. Prace nad renowacją trwały do 1969 roku

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Studnia Sarajewo , Bośnia i Hercegowina

Na dziedzińcu meczetu Ghazi Husrev-bega znajdziemy studnię pod daszkiem wspartym przez osiem kolumn. Jest miejscem w którym odprawiane były modlitwy oraz rozpoczynała procesja pogrzebowa.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Stary Most w Mostarze , Bośnia i Hercegowina

Kamienny most znajduje się w Mostarze. Gdy staniemy na moście, rozciągnie się przed nami piękny widok na dzielnicę muzułmańską. Jak widać na zdjęciu: z powodu tłoku raczej trudno zatrzymać się jednak na dłużej, by pooglądać widoki. Idealnie komponuje się z architekturą całego miasta -- z racji zbudowania go z tego samego budulca co wiele budynków.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Figura Matki Boskiej Królowej Pokoju , Bośnia i Hercegowina

Figura Matki Boskiej Królowej Pokoju znajduje się na wzgórzu Podbrdo w Medjugorje. Jest miejscem pielgrzymek wielu turystów przebywającym na letnim festiwalu w tym mieście.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Wieża zegarowa meczetu w Sarajewie , Bośnia i Hercegowina

Wieża zegarowa meczetu znajdującego się w Sarajewie nosi nazwę Sahat Kula. Na szczycie dachu zauważyć możemy mały księżyc, który stanowi o zbudowaniu jej za panowania tureckiego

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Ostrzelane domy , Bośnia i Hercegowina

Ruiny domów, część z nich zamieszkiwana mimo stanu w jakim się znajdują. Całe ściany domów ostrzelane pociskami. Są ciekawym zjawiskiem w mieście o pięknej kamiennej architekturze.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Wieża Tara , Bośnia i Hercegowina

Tara jest kamienną wieżą znajdująca się w Mostarze. Celem kamiennej wieży było przechowywanie prochu, broni i amunicji. Ściany z tego właśnie powodu mają trzy metry grubości. Tara straciła swoją funkcję podczas austro-węgierskiej okupacji.

Średni wynik 5,0 na podstawie 1 ocen