Belgia - informacje turystyczne o kraju

Belgia - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Belgia mamy zarejestrowanych 33 miejscowości oraz 150 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Miejscowości

Brüssel , Belgia

Bruksela - międzynarodowe miasto. Stolica panstwa i stolica Europy. Miasto pełne zabytków oraz współczesnej, dziejącej się właśnie historii Europy. Zachwycające, spokojne, otwarte.

Średni wynik 9,4 na podstawie 7 ocen

Bruges , Belgia

Brugia to miasto w północno-zachodniej części Belgii, w prowincji Flandria Zachodnia. Ze względu na bogatą historię i mnogość kanałów nazywane jest "flamandzką Wenecją". Słynie także jako jeden z najlepiej na świecie zachowanych przykładów kompleksu miejskiego sprzed rewolucji przemysłowej. Dzięki temu posiada niezwykły urok i zwiedzając Europę, koniecznie trzeba tam się zatrzymać.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Antwerp , Belgia

Antwerpia to miasto położone w północnej części Belgii, w regionie Flandrii. Położona przy rzece Scheldt, Antwerpia posiada, zaraz po holenderskim Rotterdamie, największy port w Europie. Do Antwerpii najłatwiej jest się dostać drogą lotniczą, przez lotnisko w Brukseli, skąd kursuje bezpośredni autobus podjeżdżający pod samą stację kolejową w centrum miasta.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Gandawa , Belgia

Ghent łączy ze sobą charaktery pełnego zabytków miasta wypełnionego turystami, jak również żywego i rozrywkowego miasteczka studenckiego. Ghent wypełniony jest przeróżnymi barami i restauracjami, jest to także świetne miasto na zakupy.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Namur , Belgia

Malownicze miasteczko umiejscowione w rozwidleniu dwóch rzek, Sambry i Mozy. Wąskie uliczki, które z jednej strony ograniczone są zabytkowymi kamienicami, a z drugiej korytem rzeki zachęcają do spacerów. Polecam przynajmniej jeden wieczór spędzić przemieszczając się między lokalami wzdłuż Mozy, kosztując pyszne belgijskie piwo.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Mechelen , Belgia

Urokliwe miasto w Belgii leżące na drodze Bruksela - Antwerpia. Znajdują się tu liczne kościoły, piękne stare kamienice i inne budynki, oczywiście jak na Beneluks przystało także kanały wodne. Jest piękne i za dnia i nocą. Jeśli ktoś nie lubi zgiełku wielkich metropolii, a chciałby poznać choć odrobinę Belgii jestem pewna, że się nie zawiedzie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Atrakcje

Grand-Place de Bruxelles , Belgia

Gran Place - niektórzy twierdzą, że jest najpiękniejszym rynkiem Europy. W 1998 został wpisany na listę zabytków UNESCO.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Saint Martin's Cathedral , Belgia

Zewnętrzny aspekt tej katedry jest przyćmiony przez piękno, które znajduje się wewnątrz. Sama jej wielkość jest niezwykle imponująca, zaś ołtarze, malowidła i wyrażenie treści religijnych w różny sposób mają wybitny charakter. W czasie pierwszej wojny światowej świątynia została niemalże doszczętnie zniszczona, a po latach odbudowana w najmniejszym szczególe.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Sint-Annatunnel , Belgia

Jest to tunel biegnący pod rzeką w Antwerpii, ma aż pół kilometra długości i bardzo stare, drewniane schody. Dziwne jest tylko uczucie kiedy jest się mniej więcej w połowie i nie widać ani początku, ani końca, jakby nie było ucieczki. Nie polecam osobom z klaustrofobią. Jednak jest to warte polecenia przeżycie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Stadhuis , Belgia

Od pierwszego wejrzenia, ten budynek naprawdę urzeka swoim pięknem. Szczególnie jest niesamowite to, że stoi w niezmienionym stanie od ponad stulecia. Ponadto, aby dostać się do środka należy posiadać specjalne zaproszenie. Wyjątkowo efektownie prezentuje się porą wieczorową, kiedy to jest oświetlony.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Museum of Cocoa and Chocolate , Belgia

Pomysł na muzeum muszę przyznać dość nietypowy. A zdziwiłby się niejeden ile można opowiedzieć historii o czekoladzie. Jednak to co mnie niestety zaskoczyło, ale negatywnie to brak jakiejkolwiek degustacji. Jedynie zobaczymy jak będziemy mieli szczęście proces powstawania pralinek. No i niestety cena dość mało przystępna.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum In Flanders Fields , Belgia

Wspaniałe muzeum, które przybliży nam historię z czasów pierwszej wojny światowej na terenach Belgii, ale główny nacisk kładąc na okolice Ypres. Wychodząc po zwiedzaniu muzeum na pewno będziecie wstrząśnięci szczegółowością niektórych informacji, ale można dzięki temu dowiedzieć się naprawdę bardzo dużo.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Zoo Antwerpen , Belgia

Jak każde duże miasto i Antwerpia ma swoje ZOO. Pomimo tego, że mieści się niemalże w samym centrum i w okolicy dworca kolejowego, spacerując alejkami z bardzo starymi drzewami w ogóle się tego nie odczuwa. Panuje tam niesamowita cisza i spokój. Idealne miejsce na spędzenie dnia z dzieciakami.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Englise Notre-Dame , Belgia

Tak zwany kościół Matki Bożej. Jego fasadę zdobią wieże. Wewnątrz znajdziemy przepiękny obraz van Dyck'a reprezentujący podniesienie krzyża. Najciekawszą częścią kościoła jest wielka kaplica na prawo od ołtarza. W wymienionej kaplicy znajduje się także cenny posąg św. Katarzyny w alabastru.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Groenplaats , Belgia

Jest to tętniące życiem miejsce, zwłaszcza wieczorem. Wokół placu znajduje się dużo pubów, restauracji i innych rozrywek gdzie można spokojnie posiedzieć, zjeść coś dobrego, porozmawiać i wypić tradycyjne belgijskie piwo. W każdy poniedziałek słychać tu grające dzwony katedry o godzinie ósmej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Diamantmuseum , Belgia

Całkiem przyjemne muzeum. W przeważającej części, mogłoby się wydawać, że bardziej dla kobiet niż dla mężczyzn bo w końcu "diamenty to przyjaciele kobiet". Ponadto zobaczymy tu jak wygląda proces polerowania i obróbki od diamentu do brylantu. Po zwiedzaniu możemy zaopatrzyć się w mały diamencik w różnej postaci w sklepiku muzealnym.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Casino-Kursaal Oostende , Belgia

Jest to pierwszej klasy sala koncertowa: bardzo wygodne fotele i dużo przestrzeni. Można zamówić napoje i dać znak, aby je nam przynieśli. Bez problemu mieści się około 1500 osób. Świetne miejsce, aby zobaczyć koncert, jak jesteś w mieście. Pracownicy i mieszkańcy są bardzo przyjaźni i gościnni.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

St Rombout , Belgia

Wieża św Rumbold ma wysokość 167 metrów. Rombouts Cathedral kiedyś miał inna więżę, o której niestety wiadomo bardzo niewiele. Niektórzy podejrzewają, że ta stara wieża została częściowo przebudowana w nową, ale są to jedynie spekulacje. Wieża pełniła funkcje ostrzegawczą. Kiedy wybuchał pożar stróż zapalał lampkę w kierunku gdzie miał miejsce wypadek. Teraz roztacza się z niej wspaniały widok.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen