Austria - informacje turystyczne o kraju

Austria - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Austria mamy zarejestrowanych 24 miejscowości oraz 339 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Pogoda

Klimat Austrii jest dość zróżnicowany. Wpływ na to mają znaczne różnice wysokości na terenie kraju. 70% terytorium państwa zajmują wysokie góry, które bardzo silnie oddziałują na pogodę. Klimat alpejski sprawia, że zimy są śnieżne i mroźne, a lata ciepłe i bardzo słoneczne – sprzyja to zarówno pieszym wędrówkom po górach w czerwcu i lipcu, jak i szusowaniu na nartach w styczniu i lutym. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:11:31

Dużą rolę w klimacie alpejskim odgrywa fen (odpowiednik polskiego halnego) – może on wpływać bardzo niekorzystnie na samopoczucie niektórych turystów. Na terenach nizinnych panuje głównie umiarkowany klimat środkowoeuropejski. Średnia temperatura w Wiedniu wynosi 0�C zimą, 15°C wiosną i jesienią oraz ponad 20°C latem. Podobnie jest w Salzburgu i Innsbrucku (choć zimy są tam chłodniejsze). Wpływ na austriacką pogodę (choć nie duży) ma również Atlantyk i Morze Śródziemne. Niezależnie od pory roku, powinniśmy zabrać do Austrii zarówno olejek do opalania z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne, jak i ciepłą, nieprzemakalną odzież – pogoda w Alpach lubi się zmieniać. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:11:31

Miejscowości

Vienna , Austria

Wymarzone miasto dla miłośników historii, architektury i sztuki. Miejsce, gdzie możemy podziwiać zabytki ze wszystkich epok historycznych. Jest to malownicze miasto z niesamowitą atmosferą, która przypomina o związanych z tą miejscowością Habsburgach i wielkich kompozytorach. Ponadto możemy tutaj obejrzeć wiele ciekawych muzeów, galerii oraz teatr i operę.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Mayrhofen , Austria

Malownicze miasteczko położone w dolinie Zillertal. Przyciąga miłośników zarówno sportów zimowych jak i letnich tj., turystyki pieszej, kolarstwa górskiego i paralotniarstwa . Miasteczko leży w pobliżu lodowca Hintertux, położonego na wysokości 3250 m n.p.m., więc na nartach można tu jeździć przez cały rok.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Obertauern , Austria

Jest to typowe miasteczko turystyczne nastawione na miłośników sportów zimowych. W ciągu dnia korzystamy z okolicznych nowoczesnych, bardzo dobrze przygotowanych stoków, a wieczorami możemy spędzić czas w małych barach i kawiarenkach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klagenfurt am Wörthersee , Austria

Piękne miasto położone wśród zachwycających gór. Przyciąga różnorodnych turystów, gdyż jest to miejsce, gdzie możemy zwiedzać piękne renesansowe zabytki, latem korzystać z uroków jeziora Wörthersee, a zimą korzystać z ośnieżonych, nowoczesnych stoków.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zell am See , Austria

Malownicze miasteczko, położone z jednej strony u podnóża gór z drugiej na brzegu krystalicznie błękitnego jeziora. Podczas lata idealne na spacery wzdłuż jeziora, gdzie można odwiedzić liczne kafejki nadbrzeżne, bary i restauracje. Zimą korzystać z bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Góra Untersberg , Austria

Miejsce dla miłośników jady na nartach, snowboardu itp. jak i letnich szpinaczek górskich oraz poznawania tajemnic ciemnych jaskiń. To wszystko dostarczy turystom właśnie ta góra, znajdująca się niedaleko od miasta. Oprócz wyznaczonych szlaków prowadzących na szczyt można także dotrzeć na górę kolejka linową. Roztacza się z niej piękny widok na góry i na miasto.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Domkirche St. Stephan , Austria

Zachwycająca gotycka budowla, którą trzeba koniecznie obejrzeć. Wewnątrz możemy podziwia dzieła sztuki gotyckiej i barokowej m.in. gotycki Ołtarz z Wiener Neustadt, monumentalny grobowiec Fryderyka III oraz kilkanaście barokowych ołtarzy, w tym główny z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć Św. Szczepana. W podziemnej krypcie pod głównym ołtarzem znajdują się urny ze szczątkami Habsburgów.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Schönbrunn Palace , Austria

Pałac zachwyci każdego, gdyż jest jednym z najpiękniejszych pałaców barokowych w Europie. Posiada 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Możemy podziwiać w nich styl rokoko i bardzo bogaty wystrój- białe powierzchnie z ornamentami pozłacanymi 14-karatowym złotem dodatkowo ozdobione czeskimi lustrami kryształowymi. Dziedzictwo UNESCO, które trzeba zobaczyć.

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Wiener Rathaus , Austria

Ciekawy neogotycki budynek, który zachwyca swą architekturą. Posiada dwie potężne wieże, na szczycie jednej z nich znajduje się piękny posąg Rathausmann. Sam ratusz jak i jego okolica jest pod względem architektonicznym piękna, gdyż przed nim znajdują się posągi zasłużonych dla miasta osobistości.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Burgtheater , Austria

Teatr przedstawia spektakle na najwyższym poziomie. Będąc we Wiedniu warto wybrać się do tego teatru, nie tylko ze względu na repertuar, ale także na to, że znajduje się w pięknym i zachwycającym budynku wybudowany w 1888 roku w stylu włoskiego renesansu. Pamiętać trzeba o wcześniejszej rezerwacji biletów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Galeria Albertina , Austria

Raj dla znawców historii sztuki i malarstwa. W galerii możemy obejrzeć około 50 tys. rysunków, akwafort, akwarel i ponad 1,5 mln rycin i wszystko to w pięknych komnatach. Mamy możliwość zobaczyć prace np. Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Picassa czy Rembrandta. Będąc tutaj poczujemy na własnej skórze przepych i szyk monarchii habsburskiej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Stadtpark , Austria

Urokliwy park, w którym zapomnimy o szarości dnia codziennego. Na terenie ogrodu mamy mozliwość zobaczyć wiele ciekawych pomników i posągów znanych ludzi m.in. pomnik Franza Schuberta czy Johanna Straussa, który jest wizytówką tego miejsca. Warto zabrać aparat fotograficzny i zrobić sobie zdjęcie przy tym pomniku „króla walca”.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wiener Staatsoper , Austria

Opera mieści się w monumentalnym budynku wybudowanym w stylu wczesnego renesansu francuskiego będzie to z pewnością gratka dla miłośników architektury. Wnętrze jest bardzo bogate i zachwyci każdego. Opera w swym repertuarze ma około 60 oper i baletów. Jest to sztuka na najwyższym poziomie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Karlskirche , Austria

Koniecznie trzeba zobaczyć ten najpiękniejszy barokowy kościół Europy, który jest bardzo bogato zdobiony. Imponujące są dwie kolumny- dzwonnice, które pokryte są płaskorzeźbami w kształcie spirali. Wnętrze posiada wiele cennych elementów sakralnych, które zachwycą każdego. Warto go obejrzeć także nocą, gdyż jest pięknie oświetlony i dostarcza niesamowitych wrażeń.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen