Argentyna - informacje turystyczne o kraju

Argentyna - atrakcje turystyczne

Obecnie w przewodniku turystycznym Argentyna mamy zarejestrowanych 10 miejscowości oraz 4 atrakcji.

Przewodniki są tworzone przez Was - podróżników, którzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Pomóż w jego tworzeniu. Dodawajcie atrakcje, opisy, zdjęcia, oceniajcie treści dodane przez innych, abyście i Wy też mogli skorzystać z tak przygotowanych informacji o miejscach, w których jeszcze nie byliście.

Pogoda

Argentyna ze względu na ogromny obszar, który zajmuje oraz rozciągłość południkową kraju charakteryzuje się odmiennymi pasmami klimatycznymi. W północnej części państwa występuje klimat zwrotnikowy gorący i podzwrotnikowy. W centralnej partii argentyńskiego terytorium napotkamy klimat umiarkowany ciepły, natomiast na południu umiarkowany chłodny. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:05:56

W przeciwieństwie do uwarunkowań pogodowych występujących w większości krajów europejskich, w Argentynie najcieplejszym miesiącem roku jest styczeń. Na północy średnia temperatura kształtuje się na poziomie 28 stopni, a na południu w okolicach 8 stopni. Jak widać rozpiętość ta jest rzeczywiście dość spora. Najzimniejszym miesiącem jest lipiec, kiedy to średnie temperatury wynoszą 18 i 2 stopnie Celsjusza odpowiednio dla wyżej wymienionych regionów. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:05:56

Jeśli zaś chodzi o roczne sumy opadów kształtują się one następująco: 1600 mm – północno – wschodnia Argentyna, 50 mm – Puma Atakamska, 2000 – 6000 mm – Andy oraz 200 mm – Patagonia. Autor: Nataliia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 10:05:56

Miejscowości

Puente del Inca , Argentyna

Miejscowość położona wysoko w Andach. Puente del Inca ( hiszpański "Most Inków") . Baza wypadowa na Aconcagua najwyższy szczyt Ameryki południowej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Purmamarca , Argentyna

Purmamarca jest miastem w Tumbaya Departamentu z Prowincji Jujuy w Argentynie . Nazwa miasta może być interpretowany jako połączenie języka Aymara słowa purma (pustynia) i Marca (miasta), choć pustynia w tym języku może odnosić się do niecywilizowanych czy nie dotknięty ludzką ręką, a więc nazwa jest często interpretowana jako Miasta land dziewicą.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Buenos Aires , Argentyna

Buenos Aires - stolica Republiki Argentyny, jest drugim co do wielkości miastem w Ameryce Południowej. Leży nad oceanem atlantydzkim u ujścia rzeki Parana.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Atrakcje

Yguasu , Argentyna

Wodospady Iguazú znajdują się na granicy Brazylii i Argentyny oraz w odległości kilku kilometrów od terytorium Paragwaju. Uznaje się je za jeden z siedmiu (nowych) cudów przyrody Ziemi, miejsce niezwykłego spektaklu natury.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen