ZOO w Płocku Polska

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

ZOO w Płocku zajmuje powierzchnię ponad 10ha. Znajduje się w nim ponad 3,5 tysiące zwierząt należących do przeszło 300 gatunków. Dla małych dzieci spragnionych obcowania ze zwierzętami przygotowano mini zoo. W ogrodzie możemy zobaczyć słonie, kangury, lwy czy pingwiny. Ciekawostką są pandy małe oraz tamaryny i marmozety - najmniejsze małpy świata. W zoo znajduje się wiele gatunków gadów. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-10-27 22:14:10

Wszystkie znane nazwy

ZOO w Płocku

Opis

Płockie ZOO jest olbrzymią atrakcją dla dzieci. Można tu podziwiać m.in. lwy, lamparty perskie, małpy: gibbony ungko, słonie indyjskie, kangury rude, oryksy szablorogie, zebry, żyrafy, osły somalijskie, żółwie, kaczki, pingwiny przylądkowe, pelikany, żurawie mandżurskie. Każde dziecko będzie zachwycone spacerem wśród dzikich zwierząt. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 22:56:07

Oficjalna strona internetowa

http://www.zoo.plock.pl

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.536652 x 19.700602

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy ZOO w Płocku

Miejscowości turystyczne w pobliżu ZOO w Płocku

Płock , Polska

Płock to dawna stolica księstwa mazowieckiego. W latach 1079-1138, za panowania Władysława Hermana oraz Bolesława III Krzywoustego, Płock pełnił rolę stolicy Polski. Prawobrzeżny, historyczny Płock położony jest na skarpie (wzgórze Tumskie). Szczególnie atrakcyjnie miasto wygląda po zmierzchu patrząc na nie z lewego brzegu Wisły. Bogata historia Płocka zapewnia ciekawe atrakcje turystyczne.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy ZOO w Płocku

Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku , Polska

Jedna z najstarszych i bardziej imponujących katedr w Polsce, wznosząca się nad Płockiem z Wzgórza Tumskiego. Bez żadnych wątpliwości najważniejszy zabytek i atrakcja tego miasta - wizyta bez zobaczenia Katedry jest wizytą straconą! Piękno romańskiej architektury zachwyci nawet laików. W okolicy bez problemu można znaleźć tańsze i droższe knajpy, jednym słowem - miasto przyjazne turystom.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mazowieckie w Płocku , Polska

Najstarsze muzeum regionalne w Polsce, założone już w 1821 roku. Stałą ekspozycją tego muzeum są wyjątkowo dobrze zrekonstruowane mieszczańskie wnętrza secesyjnych domów. Miłośnicy Płocka mogą zapoznać się z historią dzięki otwartej w 2010 roku nowoczesnej wystawie dotyczącej miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Molo w Płocku , Polska

Mająca niemal 400 metrów konstrukcja to ciekawe miejsce w Płocku. Idealny wybór na popołudniowe spacery albo obiad w uroczej okolicy - na końcu płockiego pomostu znajduje się restauracja. Warto wybrać się szczególnie późnym wieczorem lub nocą, kiedy miejsce jest podświetlone, co w połączeniu z szumem wód Wisły tworzy niezwykłą atmosferę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kolegiata św. Bartłomieja w Płocku , Polska

Kościół farny pod wezwaniem św. Bartłomieja w Płocku to wiekowa świątynia. Konsekrowana została w 1356 roku, a budowa ufundowana została przez samego króla Kazimierza Wielkiego. Wybudowana w Płocku nad skarpą wiślańską uległa poważnemu zniszczeniu w związku z jej osuwaniem się. W parafii funkcjonuje najstarszy cmentarz w Polsce.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Amfiteatr w Płocku , Polska

Amfiteatr w Płocku istnieje od lat 60. XX wieku. Ten pierwotny powstał w czynie społecznym. Z początkiem XXI wieku nadszedł czas na jego gruntowną modernizację, a w praktyce w 2007 wybudowano nowy amfiteatr. Obiekt o ciekawej, nowoczesnej bryle, wkomponowany w skarpę wiślaną na Wzgórzu Tumskim w Płocku, stanowi ważny element życia kulturalnego w mieście. Kształtem przypomina muszlę lub płaszczkę.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Muzeum Diecezjalne w Płocku , Polska

Zamek w Płocku był nieoficjalną siedzibą pierwszych królów polskich, a później też siedzibą książąt mazowieckich. W zamku, w 1085 roku, urodził się Bolesław III Krzywousty. W dalszym czasie siedzibę swą miało tu opactwo benedyktyńskie. Obecnie w kompleksie znajduje się Muzeum Diecezjalne prezentujące bogate zasoby skarbca diecezjalnego.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Muzeum Diecezjalne im. bł. abpa. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Płocku , Polska

Muzeum Diecezjalne w Płocku powstało w roku 1903. Posiada ciekawe zbiory sztuki sakralnej pochodzące głównie z Katedry Płockiej, ale też innych kościołów diecezji płockiej. Pierwotny budynek muzeum znajduje się zaraz obok katedry. Ze względu na rosnącą liczbę eksponatów, w 2008 roku na cele muzealne przeznaczono budynki dawnego zamku książęcego i opactwa benedyktyńskiego.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Ratusz w Płocku , Polska

Ratusz w Płocku wybudowano w roku 1825. Jego klasycystyczna architektura nadaje mu dostojnego charakteru. Kontrastuje z tym wieża, która powstała w latach późniejszych. 23 września 1831 roku odbyło się w płockim Ratuszu ostatnie posiedzenie Sejmu Królestwa Polskiego. Każdego dnia, o godzinie 12.00 oraz 18.00 z wieży ratusza rozbrzmiewa hejnał. Wejścia do budynku strzegą 2 lwy.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku , Polska

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku znajduje się w niepozornym budynku, na rogu Starego Rynku. To w tym miejscu 22 lutego 1931 roku św. Siostra Faustyna Kowalska miała widzenie Jezusa Miłosiernego. Zgromadzenie Sióstr rozpoczęło swoją działalność w Płocku w 1899 roku. W 1950 roku władze komunistyczne przejęły budynek. Siostrom został zwrócony w 1990 roku. Warto zajrzeć do środka.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Odwach w Płocku , Polska

Odwach to pochodząca z 1837 roku, klasycystyczna, parterowa wartownia carska. Jednak miejsce to miało duże znaczenie w historii Płocka. To od ataku na wartownię w styczniu 1863 roku rozpoczęło się płockie Powstanie Styczniowe. W 1918 roku rozbrojony istniejący w tym miejscu posterunek niemieckich żołnierzy, a w 1920 broniono przeprawy mostowej przez Wisłę podczas krwawej wojny z bolszewikami.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Świątynia Miłosierdzia i Miłości w Płocku , Polska

Świątynia jest Katedrą Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, jedyną na terenie Polski. Jest zatem najważniejszą świątynią tego nurtu chrześcijańskiego w Polsce a także na świecie. Kościół wybudowano w stylu neogotyku angielskiego.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Stary Rynek w Płocku , Polska

Stary Rynek w Płocku był niegdyś centralnym placem targowym miasta. Obecny jego układ pochodzi z XIV wieku. Zabudowany był wówczas drewnianymi domkami, co doprowadzało do pożarów. Z tej też przyczyny obecne, murowane kamienice wokół Starego Rynku, pochodzą z XVIII i XIX wieku. W drugiej połowie XIX wieku plac zaczął pełnić rolę deptaka, a targowisko przeniesiono na Nowy Rynek.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Chyba najbardziej znanym mieszkańcem zoo jest urodzona w 1930 roku samica aligatora missisipijskiego o imieniu Marta, która grała rolę krokodyla Hermana w Hydrozagadce -- szalonej polskiej parodii o superbohaterach. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-10-27 22:17:08

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z