Zoo Hellbrunn Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Jest to bardzo ciekawe zoo, gdyż nie ma tutaj sztucznych wybiegów dla zwierząt i mają one dużo miejsca do codziennej egzystencji, dzięki czemu możemy podglądać je w bardziej naturalnych sytuacjach. Możemy tutaj zobaczyć m.in. nosorożce, zebry, gepardy, kozy, wilki, rysie, niedźwiedzie, jaguary, pumy itd. Ciekawostką są sępy, które żyją na wolności w górskich, a do zoo przylatują na karmienie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-16 13:49:38

Wszystkie znane nazwy

Zoo Hellbrunn

Oficjalna strona internetowa

http://www.salzburg-zoo.at/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.769215 x 13.050256

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Zoo Hellbrunn

Miejscowości turystyczne w pobliżu Zoo Hellbrunn

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Grödig , Austria

Miasteczko oddalone o 10km na południe od Salzburga. W Grödigu znajduje sie kolejka, którą można wyjechac na góre Untersberg.

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Zoo Hellbrunn

Góra Untersberg , Austria

Miejsce dla miłośników jady na nartach, snowboardu itp. jak i letnich szpinaczek górskich oraz poznawania tajemnic ciemnych jaskiń. To wszystko dostarczy turystom właśnie ta góra, znajdująca się niedaleko od miasta. Oprócz wyznaczonych szlaków prowadzących na szczyt można także dotrzeć na górę kolejka linową. Roztacza się z niej piękny widok na góry i na miasto.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum folkloru , Austria

Warto zafundować sobie wizytę w tym miejscu, gdyż muzeum posiada trzy piętra wyjątkowych pokoi poświęconych tradycji regionalnych Salzburga. Mamy okazje zobaczyć m.in. tradycyjne stroje dla kobiet i mężczyzn, malowidła, bogato zdobione meble, artefaktów religijnych: barokowe szopki, obrazy religijne i ceremonialne przedmioty i wiele innych cennych przedmiotów związanych z Salzburgiem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klasztor Nonnberg , Austria

Barokowy klasztor, który posiada imponujące gabaryty. Miejsce, w którym zobaczymy m.in. piękne freski w prezbiterium i części głównej bramy, na bramie drewniane posągi na ośmiokątnych filarach np. cesarza Henryka II w kościele imponujący późnogotycki ołtarz. Ponadto klasztor posiada ważną kolekcję średniowiecznych rękopisów, rysunków i malarstwa gotyckiego. Obecnie mieszkają w nim benedyktynki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Piwowarstwa Stiegl-Brauwelt , Austria

Miejsce dla smakoszy tego trunku. Tutaj mamy możliwość obejrzeć słodownie i warzelnie, poznać historię piwa Stiegl, dzieki dokumentacji filmowej. Ponadto możemy zakupić tutaj ten bursztynowy napój lub wziąć udział w degustacji w przybrowarnej restauracji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Panorama , Austria

Jeśli chcemy zobaczyć jak miasto wyglądało 200 lat temu koniecznie powinniśmy się tutaj wybrać. W muzeum znajduje się panorama miasta posiadająca 125 metrów kwadratowych i ogląda się ją dookoła za pomocą teleskopów, dzięki czemu możemy dokładnie sie przyjrzeć i ujrzeć piękno architektoniczne miasta i życie dnia codziennego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stary Rynek i ulica Judengasse , Austria

Mały malowniczy rynek otoczony zabytkowymi kamienicami, a po środku stoi fontanna Św. Floriana- dawna studnia mieszczańska. Na placu tym, możemy zobaczyć: najmniejszy dom Salzburga, dawną książęcą aptekę dworska oraz kawiarnie Tomaselli z 1703 roku. Ze Starego Rynku w kierunku Waagplatz prowadzi bardzo wąska Judengasse (ul. Żydowska), na której znajdują się liczne zabytkowe żydowskie kamienice.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Kapituły z fontanną , Austria

Plac z piękna fontanną- Fontanna Kapitulna (Kapitelschwemme) z olbrzymim basenem, pełniąca dawniej funkcję wodopoju dla koni, wykonana jest z białego marmuru. Grotę Neptuna wykonał Josef Anton Pfaffinger. Na placu spotkamy ludzi grających w szachy, liczne kolorowe stoiska z pamiątkami i nie tylko. Jest to miejsce mające swój klimat oraz liczne interesujące zabytki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z