Wieża Zegarowa Chorwacja

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Znajdująca się na głównej ulicy Dubrownika (Stradun) wieża zegarowa jest doskonałym punktem orientacyjnym. Zniszczona w roku 1667 podczas trzęsienia ziemi, została odbudowana na początku XX wieku. Jest wykonana w stylu renesansowym z elementami w stylu gotyckim. Wieża jest częścią Pałacu Rektorów i mierzy 31 metrów. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-18 11:27:40

Wszystkie znane nazwy

Wieża Zegarowa

Opis

Wieża zegarowa Dubrownika pochodzi z roku 1444. Wieżę poddano przebudowie w 1929 roku i dodano cyfrowy zegar. Na jej szczycie znajduje się dość skomplikowany zegar astronomiczny razem z dwiema zielonymi figurkami, które wybijają godzinę. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-02 15:46:48

Dzwon znajduje się na Głównym Rynku Dubrownika, jego tarcza jest złota, a w środku widnieją figurki, które uderzają w niego o pełnej godzinie. O 12 rozległa się uroczysta melodia informująca o południu. Autor: jonesbo , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-05 11:35:55

Dzwon w Dubrowniku znajduje się w dzwonnicy o wielkości 35 metrów. Dzwonnica pochodzi z roku 1444. Dzwon waży aż 2 tony. Dzwonnica znajduje się na głównym placu Dubrovnika Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-07 17:31:53

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.641068 x 18.11073

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Wieża Zegarowa

Miejscowości turystyczne w pobliżu Wieża Zegarowa

Dubrovnik , Chorwacja

Wizytówka Dalmacji- miasto i port jest częstym przystankiem turystów podczas podróży po kraju, głównie przez swe położenie nad Morzem Adriatyckim. Znajduje się tu nadmorski kurort, a miasto wraz z piękną starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi. Co roku organizowany jest Letni Festiwal - święto folkloru, muzyki, opery i teatru.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Wieża Zegarowa

Dubrovačka katedrala , Chorwacja

"Velika Gospa"- tak nazywana jest rzymskokatolicka katedra. Barokowa świątynia z przełomu XVII/XVII wieku. Legenda głosi, że świątynie wzniesiono na miejscu poprzedniej wybudowanej na polecenie Ryszarda Lwie Serce. Obecnie Katedra jest nie tylko doskonałym miejscem na szlaku sakralnym miasta, ale także miejscem dla miłośników malarstwa bowiem wnętrze kościoła kryje oryginalny obraz Tycjana.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Tvrđava Lovrijenac , Chorwacja

Fort często nazywany "Dubrownickim Gibraltarem", znajduje się tu nie tylko twierdza ale i teatr znany z dramatów. Twierdza spełniała funkcję obronną i był wybudowany w trzy miesiące, od tamtej pory często rekonstruowany. Dzisiaj to doskonałe miejsce do pobycia ze sztuką, ale także to podziwiania mężności i odwagi mieszkańców Dubrownika, którzy wznieśli fort chcąc wyprzedzić w tym Wenecjan.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Wielka Studnia Onofrio , Chorwacja

Fontanna znajduje się w samym centrum Dubrownika. Powstała w 1438 i stanowiła część systemu wodociągowego miasta. Woda płynie z 16 kamiennych maszkaronów. Podczas trzęsienia ziemi w roku 1667 bogate zdobienia fontanny zostały uszkodzone. Dzisiaj jest to miejsce odpoczynku i jeden z punktów orientacyjnych.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Lacroma , Chorwacja

Lokrum to jedna z wysp na Morzy Adriatyckim. Jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku przez turystów. Znajdują się tu liczne kąpieliska i plaże, także dla nudystów, Fort Royal oraz słone jezioro nazywane Morzem Martwym. Transport na wyspę zapewnia jedna z linii promowych kursujących ze starego portu.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

St. Saviour Church , Chorwacja

Mały kościół wotywny pw. Jezusa Chrystusa zlokalizowany przy starym mieście w Dubrowniku. Jest datowany na XV wiek i stanowi doskonałe uzupełnienie sakralnego szlaku miasta. Kościół wzniesiono w podziękowaniu za ocalenie z trzęsienia ziemi. Kościół przetrwał też kolejne trzęsienie z roku 1667, dzięki czemu możemy podziwiać oryginalną architekturę renesansową.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Mury obronne Dubrownika , Chorwacja

Spacerując dookoła średniowiecznych murów obronnych, można podziwiać wspaniałość tej budowli, Starego Miasta, jak również urok morza. Jest to najbardziej znane miejsce w Dubrowniku. Mury obronne budowano przez kilka stuleci, od VIII wieku do XVI. Można przejść po nich dookoła fortyfikacji, a mają długość prawie 2 km.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Pałac Sponza , Chorwacja

Obecnie Miejskie Archiwum, niegdyś urząd celny, akademia, urząd miar i wag. Budynek jako jeden z niewielu ocalał po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło region w roku 1667. Oprócz składowanych dokumentów świadczących o historii miasta znajduje się tu także wystawa fotografii obrazująca ostatnią wojnę na Bałkanach. Pałac odgrywa ważną rolę podczas otwarcia Letniego Festiwalu folkloru.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Umjetnička galerija Dubrovnik , Chorwacja

Muzeum sztuki współczesnej mieści w sobie obrazy, rzeźby a także inne dzieła sztuki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Znajdziemy tu dzieła Vlaho Bukovaca , Mato Celestyna Medović, Niko Miljan, Marko Murat i Marko RASICA, Emanuel Vidovic czy Mirko Racki. Muzeum wciąż wzbogaca swoją kolekcję, także o dzieła artystów zagranicznych jak np. Jana Fabre, belgijskiego artysty.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pila Gate , Chorwacja

Jedna z bram wjazdowych do starego miasta. Znajduje się tutaj drewniany most zwodzony, który można podnieść. Dzisiaj w pobliżu bramy znajduje się ogród będący istną oazą dla zmęczonych turystów. Na łuku głównej bramy miasta znajduje się pomnik św. Błażeja, patrona miasta.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Oceanarium oraz Instytut Morza i Wybrzeża w Dubrowniku , Chorwacja

Doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę znajduje się wewnątrz średniowiecznej twierdzy Sveti Ivan. Znajduje się tam 31 zbiorników z wodą morską, w których zobaczyć możemy żółwie i koniki morskie, jeżowce, węgorze, muszle, kraby i różne gatunki ryb. Oprócz fauny można obejrzeć liczne gatunki flory morskiej.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Port , Chorwacja

Jest to stary port Dubrownika, aczkolwiek nadal jest używany. Są w nim stare, rybackie łodzie jak i turystyczne łodzie dla turystów, którymi możemy opłynąć Dubrownik. Widok rozciąga się na morze i na mury obronne miasta. Możemy znaleźć liczne monety na brzegu portu, ponieważ ludzie wrzucają je, żeby mieć szczęście- co zresztą funkcjonuje w większości portów i fontannach.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Crkva sv. Vlaha , Chorwacja

Kościół św Błażeja W Dubrowniku jest w stylu barokowym, przeszedł różnorakie nieszczęścia losowe jak trzęsienie ziemi, pożar, wojnę. Po tych zniszczeniach zdecydowano się przywrócić mu dawny kształt i odbudowano go do postaci pierwotnej. Na górze widnieje postać św. Błażeja- patrona tego kościoła, który w dłoniach trzyma makietę Dubrownika. Co roku w lutym obchodzi się huczne święto tego świętego.

Średni wynik 6,4 na podstawie 3 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z