Wieża Alexa w Berlinie Niemcy

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Na początku miała 365 metrów, ale dobudowano do niej nową antenę, przez co urosła o kolejne 3 metry. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 10:59:22

Wszystkie znane nazwy

Wieża telewizyjna w Berlinie Fernsehturm w Berlinie Berliner Fernsehturm Wieża Alexa w Berlinie

Opis

Wieża telewizyjna góruje nad berlińską architekturą. Ta budowla ma aż 368 metrów! To oficjalnie najwyższy budynek w Europie. Na górze znajduje się restauracja z której można podziwiać wyjątkowe widoki. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-16 15:07:55

Oficjalna strona internetowa

http://tv-turm.de/en/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.520833 x 13.409444

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Wieża Alexa w Berlinie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Wieża Alexa w Berlinie

Berlin , Niemcy

Berlin jest nowoczesnym miastem, które umiało zadbać o własną tożsamość. Wschodni Berlin bardzo przypomina Warszawę. Zróżnicowanie architektury pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem, różny klimat tych miejsc sprawia, że czuć historię. W Berlinie można robić wszystko - chodzić do muzeów, galerii, można jeździć na rowerze i pływać łódką. To świetne miejsce na kilkudniowy wypad.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Wieża Alexa w Berlinie

Berlin Cathedral , Niemcy

Piękna monumentalna ewangelicka katedra zachwyci każdego. Wybudowana została w stylu późnego, włoskiego renesansu. Gratka dla znawców sztuki i architektury. Katedra ciekawa również pod względem historycznym. Ciekawostką jest fakt, że była inspiracją dla wielu architektów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie , Niemcy

Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu wzniesioną w 1894 roku. W 1918 r. z jego balkonu proklamowano Republikę Niemiecką . Teraz wstęp do gmachu jest bezpłatny a kopułę codziennie odwiedza ok. 8000 turystów

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Urania-Weltzeituhr w Berlinie , Niemcy

Zegar znajduje się na Alexanderplatz i pokazuje aktualny czas w dwudziestu czterech strefach czasowych. Pod zegarem często spotykają się berlińczycy, jest on także turystyczną atrakcją.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Pergamońskie , Niemcy

Muzeum Pergamońskie jest jednym z muzeów znajdujących się na Wyspie Muzeów w Berlinie. Powstawało przez 20 lat. Projektantem budynku był Alfred Messel.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Königliches Museum w Berlinie , Niemcy

Jeśli jesteś fanem sztuki antycznej, to miejsce z pewnością dla Ciebie. Kolejne muzeum położone na Wyspie Muzeów w Berlinie.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Metro w Berlinie , Niemcy

Metro w Berlinie zostało otwarte w 1902 roku. Jedna linia robi pętlę wokół całego miasta, a inne linie tworzą nitki w środku Berlina, dzięki czemu komunikacja nie sprawia żadnego problemu.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Stara Galeria Narodowa w Berlinie , Niemcy

Stara Galeria Narodowa skupia dzieła sztuki głównie z XIX w. Budynek zbudowany został w stylu korynckim.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum żydowskie , Niemcy

Muzeum opisuje dwutysięczną historię Żydów niemieckich. Składa się z dwóch części – dawego budynku sądowego oraz z gmachu wybudowanego specjalnie na potrzeby muzeum przez Daniela Libeskinda. Otwarte 9 września 2001 roku a w ciągu pierwszych pięciu lat jego istnienia, muzeum odwiedziło trzy i pół miliona osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Beer Bike w Berlinie , Niemcy

Berlin to miasto, które wspaniale zwiedza się na rowerze. Infrastruktura rowerowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta i zaplanowana. Dla osób, które zwiedzają Berlin w większej grupie ciekawą atrakcją jest beer bike, czyli rower, na którym jednoczesnie może jechać 6 osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Alexander Platz , Niemcy

Alexander Platz to centralny węzeł komunikacyjny i plac we wschodniej części Berlina. Nazwę swoją wziął od imienia i nazwiska imperatora Rosji Aleksandra I, przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. Leży w dzielnicy Mitte. Codziennie odwiedza go co najmniej 300 000 osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

East Side Gallery , Niemcy

East Side Gallery to pomalowany fragment byłego muru berlińskiego, ciągnący sie na długości 1,3 km wzdłuż Mühlenstrasse niedaleko dworca wschodniego. Jest to największa na świecie galeria na świezym powietrzu z ponad 100 oryginalnymi muralami. Tuż po upadku muru artyści z całego świata pospieszyli do Berlina aby zostawić świadectwo radości i ducha wywolenia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Jeśli chcecie podziwiać zachód słońca, jedząc posiłek w restauracji na wieży telewizyjnej musicie go zabukować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Szczególnie w okresie letnim kolejki do tej atrakcji są największe. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-16 15:09:20

Wieżę odwiedza co roku ok. 1,2 milionów turystów. Jest symbolem widniejącym na wielu pamiątkach z Berlina. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 09:38:43

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z