Wielka Studnia Onofrio Chorwacja

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Fontanna znajduje się w samym centrum Dubrownika. Powstała w 1438 i stanowiła część systemu wodociągowego miasta. Woda płynie z 16 kamiennych maszkaronów. Podczas trzęsienia ziemi w roku 1667 bogate zdobienia fontanny zostały uszkodzone. Dzisiaj jest to miejsce odpoczynku i jeden z punktów orientacyjnych. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-19 13:08:10

Wszystkie znane nazwy

Wielka Studnia Onofria Velika Onofrijeva česma Wielka Studnia Onufrego Wielka Studnia Onofrio

Opis

Wielka Studnia Onufrego stoi w centrum Dubrownika, zaraz przed kościołem św. Klary. Jest okrągła i zwieńczona kopułą. Razem z małą studnią onufrego zostały zbudowane w latach 1438-1444. W dużej woda płynie aż z 16 figur. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-28 21:45:47

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.64158 x 18.1073

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Wielka Studnia Onofrio

Miejscowości turystyczne w pobliżu Wielka Studnia Onofrio

Dubrovnik , Chorwacja

Wizytówka Dalmacji- miasto i port jest częstym przystankiem turystów podczas podróży po kraju, głównie przez swe położenie nad Morzem Adriatyckim. Znajduje się tu nadmorski kurort, a miasto wraz z piękną starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi. Co roku organizowany jest Letni Festiwal - święto folkloru, muzyki, opery i teatru.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Wielka Studnia Onofrio

Wieża Zegarowa , Chorwacja

Znajdująca się na głównej ulicy Dubrownika (Stradun) wieża zegarowa jest doskonałym punktem orientacyjnym. Zniszczona w roku 1667 podczas trzęsienia ziemi, została odbudowana na początku XX wieku. Jest wykonana w stylu renesansowym z elementami w stylu gotyckim. Wieża jest częścią Pałacu Rektorów i mierzy 31 metrów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Dubrovačka katedrala , Chorwacja

"Velika Gospa"- tak nazywana jest rzymskokatolicka katedra. Barokowa świątynia z przełomu XVII/XVII wieku. Legenda głosi, że świątynie wzniesiono na miejscu poprzedniej wybudowanej na polecenie Ryszarda Lwie Serce. Obecnie Katedra jest nie tylko doskonałym miejscem na szlaku sakralnym miasta, ale także miejscem dla miłośników malarstwa bowiem wnętrze kościoła kryje oryginalny obraz Tycjana.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Tvrđava Lovrijenac , Chorwacja

Fort często nazywany "Dubrownickim Gibraltarem", znajduje się tu nie tylko twierdza ale i teatr znany z dramatów. Twierdza spełniała funkcję obronną i był wybudowany w trzy miesiące, od tamtej pory często rekonstruowany. Dzisiaj to doskonałe miejsce do pobycia ze sztuką, ale także to podziwiania mężności i odwagi mieszkańców Dubrownika, którzy wznieśli fort chcąc wyprzedzić w tym Wenecjan.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Lacroma , Chorwacja

Lokrum to jedna z wysp na Morzy Adriatyckim. Jedno z ulubionych miejsc do wypoczynku przez turystów. Znajdują się tu liczne kąpieliska i plaże, także dla nudystów, Fort Royal oraz słone jezioro nazywane Morzem Martwym. Transport na wyspę zapewnia jedna z linii promowych kursujących ze starego portu.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Mury obronne Dubrownika , Chorwacja

Spacerując dookoła średniowiecznych murów obronnych, można podziwiać wspaniałość tej budowli, Starego Miasta, jak również urok morza. Jest to najbardziej znane miejsce w Dubrowniku. Mury obronne budowano przez kilka stuleci, od VIII wieku do XVI. Można przejść po nich dookoła fortyfikacji, a mają długość prawie 2 km.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

St. Saviour Church , Chorwacja

Mały kościół wotywny pw. Jezusa Chrystusa zlokalizowany przy starym mieście w Dubrowniku. Jest datowany na XV wiek i stanowi doskonałe uzupełnienie sakralnego szlaku miasta. Kościół wzniesiono w podziękowaniu za ocalenie z trzęsienia ziemi. Kościół przetrwał też kolejne trzęsienie z roku 1667, dzięki czemu możemy podziwiać oryginalną architekturę renesansową.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Pałac Sponza , Chorwacja

Obecnie Miejskie Archiwum, niegdyś urząd celny, akademia, urząd miar i wag. Budynek jako jeden z niewielu ocalał po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło region w roku 1667. Oprócz składowanych dokumentów świadczących o historii miasta znajduje się tu także wystawa fotografii obrazująca ostatnią wojnę na Bałkanach. Pałac odgrywa ważną rolę podczas otwarcia Letniego Festiwalu folkloru.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Pila Gate , Chorwacja

Jedna z bram wjazdowych do starego miasta. Znajduje się tutaj drewniany most zwodzony, który można podnieść. Dzisiaj w pobliżu bramy znajduje się ogród będący istną oazą dla zmęczonych turystów. Na łuku głównej bramy miasta znajduje się pomnik św. Błażeja, patrona miasta.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Umjetnička galerija Dubrovnik , Chorwacja

Muzeum sztuki współczesnej mieści w sobie obrazy, rzeźby a także inne dzieła sztuki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Znajdziemy tu dzieła Vlaho Bukovaca , Mato Celestyna Medović, Niko Miljan, Marko Murat i Marko RASICA, Emanuel Vidovic czy Mirko Racki. Muzeum wciąż wzbogaca swoją kolekcję, także o dzieła artystów zagranicznych jak np. Jana Fabre, belgijskiego artysty.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Oceanarium oraz Instytut Morza i Wybrzeża w Dubrowniku , Chorwacja

Doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę znajduje się wewnątrz średniowiecznej twierdzy Sveti Ivan. Znajduje się tam 31 zbiorników z wodą morską, w których zobaczyć możemy żółwie i koniki morskie, jeżowce, węgorze, muszle, kraby i różne gatunki ryb. Oprócz fauny można obejrzeć liczne gatunki flory morskiej.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Kamienice w zabytkowym centrum Dubrownika , Chorwacja

Zabytkowe kamienice znajdują się w samym centrum rynku w Dubrowniku. Obecnie są w nich galerie, muzea, a w dolnej części kawiarnie, lodziarnie i sklepy z pamiątkami. Czarują swą oryginalną budową z kamienia, dzięki czemu są też bardzo mocne i trwałe. Wszystkie budynki mają identyczne żaluzje -- to znak rozpoznawczy kamienic Dubrownika.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Dom Marina Držića , Chorwacja

To muzeum to doskonała okazja do zapoznania się z życiem i twórczością Marina Drzića, największego chorwackiego renesansowego pisarza, autora sielanek, farsy, tragedii oraz wierszy. Muzeum zawiera audiowizualne prezentacje i rewelacyjnie przenosi zwiedzającego w szesnastowieczne realia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Z ciekawostek, początkowo Wielka Studnia Onufrego miała umożliwić umycie się tuż po przekroczeniu murów miasta. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-22 10:55:58

Istnieje przesąd, mówiący, że Wielka Studnia Onufrego przynosi szczęście - należy napić się wody, z każdego z szesnastu ujść studni i pomyśleć życzenie. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-22 10:59:24

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z