Węgierskie Muzeum Narodowe Węgry

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Węgierskie Muzeum Narodowe powstało z inicjatywy hrabiego Ferenca Széchényi. Mieści się w monumentalnym, klasycystycznym gmachu. Znajduje się tu bardzo bogata w różnego rodzaju zbiory wystawa stała, podzielona na kilka działów tematycznych, prezentująca historię państwa węgierskiego od czasów prehistorycznych po współczesność. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-02 12:16:17

Wszystkie znane nazwy

Magyar Nemzeti Múzeum Węgierskie Muzeum Narodowe

Oficjalna strona internetowa

http://www.hnm.hu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.491189 x 19.062938

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Węgierskie Muzeum Narodowe

Miejscowości turystyczne w pobliżu Węgierskie Muzeum Narodowe

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Węgierskie Muzeum Narodowe

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Plac Bohaterów w Budapeszcie , Węgry

Plac Bohaterów to jeden z największych placów w stolicy Węgier. Wzniesiono na nim w drugiej połowie XIX w. pomnik dla uczczenia 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Állatkert , Węgry

Ogród zoologiczny w Budapeszcie otworzono w 1866 roku. Choć stosunkowo niewielki, jest jednym z atrakcyjniejszych w Europie. W zadbanym parku, często w secesyjnych, zabytkowych pawilonach mieszka tu ok. 2 tys. osobników. Wybudowano palmiarnię, gdzie można podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt i roślin w otoczeniu fruwających nad głową rajskich ptaków i motyli. Warto zobaczyć też akwarium.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wzgórze Gellérta , Węgry

Wzgórze wapienne w centrum Budapesztu o wysokości 130 m n.p.m. Dawniej wierzono, że było to miejsce zlotów węgierskich czarownic. Dziś stanowi ono część Parku Narodowego Duna-Ipoly, ze względu na panujący tu specyficzny mikroklimat. We wnętrzu góry znajduje się największa wieża ciśnień w stolicy Węgier.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne , Węgry

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Cytadela , Węgry

Cytadela zlokalizowana na szczycie Góry Gellérta po raz ostatni służyła do celów militarnych w czasie II wojny światowej. Obecnie na jej terenie działa schronisko turystyczne, muzeum figur woskowych i kawiarnia. Można zobaczyć również kolekcję militariów i archiwalne fotografie miasta. 20 sierpnia odbywają się tu pokazy sztucznych ogni na cześć św. Stefana – założyciela i patrona Węgier.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Szabadság-szobor , Węgry

Pomnik Wolności to monumentalny posąg kobiety trzymającej nad głową liść palmowy. Stoi on na południowym skraju Wzgórza Gellérta i jest widoczny prawie z każdego punktu Budapesztu. W czasach socjalizmu miał symbolizować rzekome wyzwolenie Węgrów, ale tak naprawdę dopiero po upadku komunizmu zyskał dzisiejszy kształt i został prawdziwym pomnikiem wolności.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Muzeum Judaistyczne , Węgry

Muzeum Judaistyczne mieści się przy Wielkiej Synagodze. Zgromadzono tu bogatą kolekcję eksponatów, którą podzielono na trzy działy, jeden dotyczący świąt żydowskich, drugi - zwyczajów, trzeci - Holokaustu. Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się też pomnik osób, które straciły życie w wyniku Holokaustu – stalowa wierzba płacząca, na której listkach wypisano nazwiska ofiar.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gellért Fürdő , Węgry

Kąpielisko uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych w Budapeszcie, otwarte w 1918 roku oraz gruntownie odrestaurowane w 2008 roku. Znajduje się tu kilkanaście różnych basenów, w tym: sportowe, rekreacyjne oraz lecznicze. Można korzystać tu z wielu różnych atrakcji, np. masaży wodnych, gimnastyki wodnej, fizykoterapii, kąpieli błotnych oraz słonecznych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Andrássy út, Budapest , Węgry

Andrássy út to reprezentacyjna aleja Budapesztu, łącząca Plac Elżbiety z Placem Bohaterów. Wzdłuż niej wznoszą się eklektyczne neorenesansowe budynki, m.in. gmach opery węgierskiej czy znane muzeum "Terror Háza". Wraz z Placem Bohaterów, Parkiem Miejskim i Milenijną Koleją Podziemną została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako rozszerzenie nabrzeży Dunaju i dzielnicy zamkowej Budy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wielka Hala Targowa , Węgry

Odrestaurowana hala targowa pochodząca z XIX w. Mieszczą się tu dwie kondygnacje. Na dolnej stoją stragany, gdzie można kupić produkty spożywcze, np. piękne warzywa i owoce, nabiał, wędliny, wianki suszonej papryki i czosnku. Na górze znajdują się sklepy z niedrogą odzieżą i galanterią oraz budki z piwem i przekąskami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z