Vitoshka Bułgaria

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Główna ulica w centrum Sofii. Rozciąga się od skweru „Św. Nedelya” do Parku Południowego. Na spacer po tym bulwarze warto przygotować pełny portfel. Wzdłuż „Witoszki” ciągną się same ekskluzywne sklepy najlepszych, znanych marek, a także eleganckie restauracje i bary. Nazwa pochodzi od górującego nad miastem masywu Witosza. Bulwar należy do najdroższych ulic świata. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-07 18:33:53

Wszystkie znane nazwy

Bulwar Witosza Vitosha Bulevard Vitoshka

Opis

Bulwar Witosza znajduje się w centrum Sofii i jest jej najbardziej elegancką ulicą. Wzdłuż niej rozciągają się knajpki i bary, lecz by w nich zjeść trzeba słono zapłacić. Bulwar ten należy do najdroższych ulic na świecie. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-06 21:20:49

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.691331 x 23.319661

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Vitoshka

Miejscowości turystyczne w pobliżu Vitoshka

Sofia , Bułgaria

Stolica Bułgarii może poszczycić się ponad dwoma tysiącami lat historii. Niektórzy określają ją mianem Paryża Wschodu. Można tu podziwiać zabytki architektury, a po godzinach skosztować bułgarskiego wina. Miasto jest malowniczo położone u stóp masywu Witoszy. Można więc połączyć zwiedzanie miejskich zakątków z wycieczką w góry.

Średni wynik 6,6 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Vitoshka

Natsionalen dvorets na kulturata , Bułgaria

Pałac Kultury w Sofii jest ogromnym, wielofunkcyjnym budynkiem. Wewnątrz znajduje się 13 hal, rozłożonych na powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych. Pałac jest bardzo dobrze wyposażony technicznie. Odbywają się tu targi, konferencje, koncerty. W 2005 Pałac Kultury w Sofii został uznany za najlepsze centrum kongresowe na świecie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Centralna Sofijska Synagoga , Bułgaria

Ta synagoga jest drugą największą świątynią Sefardyjską w Europie. Wewnątrz znajduje się między innymi żyrandol z mosiądzu, ważący ponad 2200 kilogramów. Synagoga była pomyślana tak, aby mogła pomieścić ponad 1000 wiernych. Współcześnie na modlitwę zbierają się grupy do 60 osób. Przy synagodze jest również zorganizowane muzeum.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Vasil Levski Monument , Bułgaria

Pomnik upamiętnia postać bohatera narodowego Wasyla Lewskiego i jego tragiczną śmierć. Brał udział w rewolucji w latach 70. XIX wieku. Wtedy też został pojmany przez władze tureckie i powieszony. Pomnik ma 13 metrów wysokości i jest zrobiony z granitu. Znajduje się w centrum Sofii.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Biblioteka Narodowa Św. Cyryla i Metodego , Bułgaria

Biblioteka Narodowa w Sofii jest największą w całym kraju. Budynek, w którym się znajduje, został zbudowany w 1953 roku. Zbiory są szacowane na ponad 7,5 miliona egzemplarzy. Są to książki, dokumenty, manuskrypty, grafiki. Z biblioteki mogą również korzystać cudzoziemcy dzięki systemowi International Library Loan.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Sveta Petka Samardjiyska , Bułgaria

Jest to średniowieczny kościół prawosławny. Został zbudowany prawdopodobnie w XI wieku. Nazwa upamiętnia świętą mniszkę Paraskewę (Petkę). Budynek świątyni jest niewielki, zbudowany z kamieni i cegieł. Ściany mają metr grubości. Wewnątrz zachowały się malowidła pochodzące z okresu od XIV po XIX wiek.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Meczet Banya Bashi , Bułgaria

Budowę tego imponującego meczetu zakończono w 1576 roku. Nazwa nie bez powodu kojarzy się z kąpielą. Budynek został postawiony na terenie naturalnych źródeł termalnych. Zabytek jest rozpoznawalny szczególnie dzięki swoim wielkim kopułom, które mają średnicę 15 metrów oraz dzięki minaretowi, wznoszącemu się ponad meczet.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Narodowa Galeria Sztuki , Bułgaria

Galeria mieści się w dawnym pałacu królewskim Sofii, zbudowanym w XIX wieku. Można tu obejrzeć przykłady sztuki z kilku różnych okresów. Ekspozycja jest podzielona na departament malarstwa dawnego, departament sztuki średniowiecznej oraz dzieł okresu XVIII i XIX wieku. Galeria jest otwarta codziennie od 10:00 do 18:00, z wyłączeniem poniedziałków.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Narodowe Muzeum Archeologiczne , Bułgaria

Muzeum znajduje się w budynku, w którym za czasów imperium osmańskiego był meczet. Zbudowano go w XIV wieku. Muzeum jest ważnym ośrodkiem naukowym i badawczym. Jest zarządzane przez Bułgarską Akademię Nauk. Budynek jest podzielony na pięć departamentów: Hol Główny, Prehistoria, Średniowiecze, Skarby oraz miejsce na wystawy czasowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Largo , Bułgaria

Largo jest kompleksem trzech gmachów upamiętniających czasy socjalizmu. Budynki powstały w 1950 roku. W tamtych czasach miały tworzyć nowe centrum Sofii, ale przede wszystkim była to siedziba Partii Komunistycznej. Dzisiaj budynek zajmuje Zgromadzenie Narodowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Opera i Balet Narodowy , Bułgaria

Opera i Balet stanowią ważną instytucję kulturalną Bułgarii. Została powołana do życia przez trzech muzyków w 1890 roku. Obecnie opera działa bardzo prężnie. W ciągu roku spektakle odbywają się prawie codziennie. Grane są tu dzieła dla dorosłych i dla dzieci. W repertuarze jest między innymi „Pinokio”, „Jezioro Łabędzie”, „Grek Zorba”.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sveti Georgi , Bułgaria

Kościół wybudowali Rzymianie w IV wieku. Wewnątrz warto zobaczyć zachowane freski pochodzące z okresu od XII do XIV wieku. Kilka malowideł datowanych jest wręcz na wiek X. Mają wysokość dwóch metrów. Wszystkie freski odkryto w XX wieku. W czasach, gdy był tu meczet, zostały zamalowane. Zabytek położony jest między hotelem Sheraton a siedzibą Prezydenta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Slaveykov Square , Bułgaria

Jedno z najpopularniejszych miejsc spotkań w Sofii. Nazwa placu upamiętnia nazwisko pisarzy Petko i Pencho Sławejków, ojca i syna. Na ławce pośrodku placu umieszczono rzeźby tych postaci. Można usiąść obok nich i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miejsce jest wyłączone z ruchu samochodów. Naokoło placu rozstawionych jest dużo stoisk z książkami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z