Visegrád Węgry

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Miasto zlokalizowane 35 km na północ od Budapesztu, będące dawniej stolicą kraju i siedzibą królów. Odbywały się tu zjazdy wyszehradzkie, czyli spotkania władców Węgier, Czech i Polski. Warto zobaczyć tu Wieżę Salomona, Cytadelę oraz ruiny pałacu królewskiego. Z wyszehradzkich wzgórz można podziwiać wspaniałe widoki. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-05 16:48:22

Wszystkie znane nazwy

Wyszehrad Visegrád Wyszegrad

Opis

Dziś trudno uwierzyć, że miasto to było kiedyś stolicą kraju. Właściwie nie jest to nawet miasto, a niewielka miejscowość, w której mieszka około 2tys osób. W sezonie znalezienie noclegu od ręki może być trudne. Nie znajdziemy też wielkiego wyboru restauracji. Mamy za to spokój, pamiątki po dawnej świetności miasta oraz piękne, naddunajskie nadbrzeże. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-03-02 20:00:15

Oficjalna strona internetowa

http://www.visegrad.hu/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.784687 x 18.970953

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

W samym Wyszehradzie znajdziemy kilka obiektów noclegowych. Jeśli chcemy przenocować w tańszym pensjonacie, lepiej jest zarezerwować go z wyprzedzeniem. W okolicy jest klika hoteli, ale w nich dwójkę za cenę poniżej 300zł/noc znaleźć będzie ciężko. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-03-02 20:00:43

Co warto zobaczyć w miejscowości Visegrád

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Visegrád

Visegrádi fellegvár , Węgry

Ruiny cytadeli z XIII w. znajdują się na szczycie wzgórza nad Dunajem. Dawniej przechowywano w niej klejnoty oraz insygnia koronne. W XVIII w. została zburzona, ale częściowo ją zrekonstruowano. Dziś na terenie twierdzy zorganizowano wystawę średniowiecznych narzędzi tortur, woskową rekonstrukcję uczty królewskiej oraz ekspozycję dawnego rzemiosła. Z jej tarasów roztaczają się wspaniałe widoki.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Királyi palota , Węgry

Pałac królewski powstał w XV w. i liczył 350 komnat. Mieszkał tu Maciej Korwin wraz z żoną Beatrycze. Budowla została zniszczona przez trzęsienie ziemi i zasypana, a odkrytą ją dopiero dzięki pracom archeologicznym w XX w. Z dawnej świetności pałacu pozostało niewiele, więc część odtworzono. Dziś można zwiedzać m. in. dziedziniec ze studnią Herkulesa, zrekonstruowaną fontannę i wiszące ogrody.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Visegrádi alsóvár , Węgry

Wieża o wysokości 32 m, wzniesiona w 1250 roku w celu obrony obywateli w razie ataku wroga. Dziś znajduje się tu Muzeum Macieja, gdzie zgromadzono eksponaty z dawnego pałacu królewskiego, znalezione podczas prac archeologicznych. Można tu zobaczyć np. fragmenty rzeźb z marmuru.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Strandfürdő , Węgry

Popularne kąpielisko, znajdujące się na zboczu wyszehradzkich wzgórz. Główną atrakcją jest pokaźnych rozmiarów basen termalny w formie tarasów, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Dunaj. Ponadto znajduje się tu basen pływacki i kąpielisko dla dzieci.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Punkt widokowy na Panoráma Utca , Węgry

Podróżując ulicą Panoráma utca, wspinającą się od strony południowej na górę w kierunku cytadeli, podziwiamy fajne, leśne widoki. W jednym jednak miejscu widoki są szczególnie ładne. Urządzono w nim punkt widokowy na Zakole Dunaju. Przewidziano miejsce na mały parking oraz ławeczki, na których możemy usiąść i podziwiać panoramę.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce