Vienna Austria

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Wymarzone miasto dla miłośników historii, architektury i sztuki. Miejsce, gdzie możemy podziwiać zabytki ze wszystkich epok historycznych. Jest to malownicze miasto z niesamowitą atmosferą, która przypomina o związanych z tą miejscowością Habsburgach i wielkich kompozytorach. Ponadto możemy tutaj obejrzeć wiele ciekawych muzeów, galerii oraz teatr i operę. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-16 14:35:38

Wszystkie znane nazwy

Wiedeń Wien Vienna

Opis

O stolicach miast mówi się "metropolia". Wiedeń metropolią nie jest, jest autentycznym miastem jak ze starych podręczników historycznych. W szczegółach to jednak bardzo nowoczesne i dobrze zorganizowane miasto. Turyści w zasadzie nie wychodzą poza tzw. Ring, czyli pierścień dwupasmowej alei otaczający śródmieście miasta. Tam znajdują się prawie wszystkie warte obejrzenia atrakcje. Autor: Padykamon , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-02 16:27:58

Głównym deptakiem jest Neuer Markt gdzie znajdują się wszelkiego rodzaju sklepy i magazyny, w tym te najlepsze i najelegantsze. Przelewają się tu tłumy turystów chcących złapać atmosferę Wiednia. Centralnym punktem Starego Miasta jest Plac Św. Szczepana z Katedrą też jego imienia. Dla równowagi na przeciw gotyckiej budowli postawiono nowoczesny dom towarowy Haas-Haus. Plac jest miejscem spotkań więc tu właśnie znajdziesz najwięcej czekających i rozglądających się za partnerem wiedeńczyków. Autor: Padykamon , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-02 16:28:24

Warto pójść w głąb miasta deptakiem Graben. Tu jest znacznie spokojniej. Na końcu jest niewielki plac gdzie w sezonie często grają mini koncerty muzyki klasycznej muzycy z Filharmonii Wiedeńskiej. Jeśli jesteś głodny, to tu zjesz dobry obiad w jednej z okolicznych restauracji. Na śniadanie radzę jednak udać się do niedużej restauracji na skrzyżowaniu Rotenturmstrasse i Lichtensteg. Za kilka lub kilkanaście Euro dostaniesz błyskawicznie obfite śniadanie i zjesz je w eleganckim towarzystwie, gdyż tu właśnie jedzą swój pierwszy posiłek pracownicy okolicznych biur. Autor: Padykamon , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-02 16:28:52

Oczywiście jest we Wiedniu wiele miejsc związanych z czasami swietności tego miasta tj czasami Cesarstwa Austro-Węgierskiego: Pałac Schonbrunn - letnia rezydencja Cesarza, Pałac Hofburg - rezydencja zimowa czy Pałac Kinskich gdzie urodził się książę Józef Poniatowski. Dla odpoczynku polecam rozległy Park Ludowy urządzony jak w czasach Najjaśniejszego Cesarza. W amfiteatrze w świąteczne dni odbywają się koncerty symfoniczne. Autor: Padykamon , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-02 16:29:21

Wiedeń najpiękniejszy jest jednak w nocy. Władze zadbały o piękne i efektowne oświetlenie wszystkich ważnych budynków. Szczególnie wygląd swój zmienia Katedra św. Szczepana, a wiedeńska Opera wygląda wprost olśniewająco. Autor: Padykamon , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-02 16:31:12

Wiedeń jest po prostu idealny na tygodniowa wycieczkę. Wtedy mamy pewność, że zobaczymy prawie wszystko. Mnie zauroczyło centrum miasta. Małe kawiarnie gdzie można zjeść słynny Tort Sachera i wypić prawdziwą kawę. Restauracje i małe puby. Autor: gosia0044 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-01 10:15:17

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.20821 x 16.372499

Co warto zobaczyć w miejscowości Vienna

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Vienna

Domkirche St. Stephan , Austria

Zachwycająca gotycka budowla, którą trzeba koniecznie obejrzeć. Wewnątrz możemy podziwia dzieła sztuki gotyckiej i barokowej m.in. gotycki Ołtarz z Wiener Neustadt, monumentalny grobowiec Fryderyka III oraz kilkanaście barokowych ołtarzy, w tym główny z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć Św. Szczepana. W podziemnej krypcie pod głównym ołtarzem znajdują się urny ze szczątkami Habsburgów.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Wiener Rathaus , Austria

Ciekawy neogotycki budynek, który zachwyca swą architekturą. Posiada dwie potężne wieże, na szczycie jednej z nich znajduje się piękny posąg Rathausmann. Sam ratusz jak i jego okolica jest pod względem architektonicznym piękna, gdyż przed nim znajdują się posągi zasłużonych dla miasta osobistości.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Burgtheater , Austria

Teatr przedstawia spektakle na najwyższym poziomie. Będąc we Wiedniu warto wybrać się do tego teatru, nie tylko ze względu na repertuar, ale także na to, że znajduje się w pięknym i zachwycającym budynku wybudowany w 1888 roku w stylu włoskiego renesansu. Pamiętać trzeba o wcześniejszej rezerwacji biletów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Ruprechtskirche , Austria

Warto obejrzeć tą świątynie, gdyż jest to najstarszy kościół Wiednia. W środku możemy podziwiać piękne wiedeńskie witraże oraz ołtarz Naszej Pani z Loreto. Turyści koniecznie muszą tutaj przybyć, gdyż legenda głosi, że posąg świętego z naczyniem soli przynosi turystom powodzenie oraz pomyślność.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Stadtpark , Austria

Urokliwy park, w którym zapomnimy o szarości dnia codziennego. Na terenie ogrodu mamy mozliwość zobaczyć wiele ciekawych pomników i posągów znanych ludzi m.in. pomnik Franza Schuberta czy Johanna Straussa, który jest wizytówką tego miejsca. Warto zabrać aparat fotograficzny i zrobić sobie zdjęcie przy tym pomniku „króla walca”.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wiener Staatsoper , Austria

Opera mieści się w monumentalnym budynku wybudowanym w stylu wczesnego renesansu francuskiego będzie to z pewnością gratka dla miłośników architektury. Wnętrze jest bardzo bogate i zachwyci każdego. Opera w swym repertuarze ma około 60 oper i baletów. Jest to sztuka na najwyższym poziomie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galeria Albertina , Austria

Raj dla znawców historii sztuki i malarstwa. W galerii możemy obejrzeć około 50 tys. rysunków, akwafort, akwarel i ponad 1,5 mln rycin i wszystko to w pięknych komnatach. Mamy możliwość zobaczyć prace np. Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Picassa czy Rembrandta. Będąc tutaj poczujemy na własnej skórze przepych i szyk monarchii habsburskiej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kolumna Świętej Trójcy , Austria

Piękna barokowa, marmurowa kolumna Trójcy Świętej. Symbol zwalczenia przez miasto epidemii dżumy z 1679 roku. Pomnik przedstawia m.in. klęczącego Leopolda I oraz wznoszące się do nieba figury: chmur, amorków, aniołków i postaci symbolicznych np. postać Wiary triumfującej nad Zarazą.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Karlskirche , Austria

Koniecznie trzeba zobaczyć ten najpiękniejszy barokowy kościół Europy, który jest bardzo bogato zdobiony. Imponujące są dwie kolumny- dzwonnice, które pokryte są płaskorzeźbami w kształcie spirali. Wnętrze posiada wiele cennych elementów sakralnych, które zachwycą każdego. Warto go obejrzeć także nocą, gdyż jest pięknie oświetlony i dostarcza niesamowitych wrażeń.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kunsthistorisches Museum Wien , Austria

Wymarzone miejsce dla pasjonatów sztuki. Zbiory są efektem pasji kolekcjonerskiej kilku generacji rodziny Habsburgów. Mamy więc możliwość podziwiać niesamowita ilość największych i najpiękniejszych zbiorów dzieł sztuki na świecie. Ponadto możemy zobaczyć m.in. kolekcję sztuki starożytnej, rzemiosła artystycznego. Jakby tego było mało muzeum znajduje się w pięknym zabytkowym budynku.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pałac Hofburg , Austria

Był to niegdyś pałac władców Austrii. Budynek łączy w sobie elementy barokowe i klasycystyczne. Wnętrze zachwyca bogatymi dekoracjami i elegancją. Oprócz podziwiania tego co oferuje wnętrze pałacu możemy także pójść do kawiarni, restauracji bądź pospacerować po pięknych placach i parkach.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Franciszka II , Austria

Pomnik Franciszka II znajduje się we Wiedniu na Placu In der Burg. Plac otoczony jest przez: Stary Pałac (Alte Burg), Pałac Amelii (Amalienburg), Skrzydło Leopolda i Kancelarię Cesarską.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce