Václavské náměstí Czechy

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Jest jednym z głównych placów miasta i centrum biznesowego i kulturalnego społeczności w Nowym Mieście w Pradze. Wiele historycznych zdarzeń, które wystąpiły tam, i to jest tradycyjne ustawienie demonstracji , uroczystości i innych zgromadzeń publicznych. Plac nosi imię św Wacława , patrona Czech. Jest to część zabytkowego centrum Pragi. Autor: kasta84 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 17:00:31

Wszystkie znane nazwy

Plac Wacława Václavské náměstí

Opis

Na placu znajduje się konny pomnik świętego Wacława oraz gmach Muzeum Narodowego. Plac ma wymiary 750 metrów długości oraz 60 metrów szerokości. Miejsce to było świadkiem wielu historycznych wydarzeń, w tym Aksamitnej Rewolucji w 1989 roku. Autor: rutrak , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 14:16:07

Jest jednym z głównych placów Pragi. Tętni tu życie kulturalne. W przeszłości odbywały się tu demonstracje i strajki Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 14:29:14

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.094821 x 14.408466

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Václavské náměstí

Miejscowości turystyczne w pobliżu Václavské náměstí

Prague , Czechy

Największe miasto Czech położone nad rzeką Wełtawą, w centrum kraju. Stolica Czech to jedno z najciekawszych miast Europy. W 1992 roku jego zabytki w centrum zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć m.in.: kolekcję malarstwa europejskiego, stadion Strahov, „Tańczący dom” nad Wełtawą oraz ratusz Staromiejski z popularnym zegarem astronomicznym Oroj.

Średni wynik 9,3 na podstawie 13 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Václavské náměstí

Zlatá ulička , Czechy

Złota Uliczka jest jedną z największych atrakcji w Pradze. Niestety w czasie sezonu trudno jest zrobić tu jakiekolwiek zdjęcie ze względu na ogrom turystów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Staroměstský orloj , Czechy

Zegar Orloj to znany na całym świecie astronomiczny zegar mieszczący się na praskim Rynku. Warto przyjść tutaj o pełnej godzinie aby zobaczyć ciekawe przedstawienie na tarczach zegara.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Karlsbrücke , Czechy

Most Karola jest najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym zabytkiem w Pradze. Dlatego też trzeba liczyć się z ogromnymi tłumami, zwłaszcza za dnia. Najlepiej most zwiedzać w godzinach wieczornych, aby móc podziwiać piękną panoramę miasta.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Prager Altstadt , Czechy

Stare Miasto w Pradze, to jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Czech. Historia samego Starego Miasta sięga ponad tysiąc lat wstecz, ale zorganizowane Stare Miasto istnieje mniej więcej od przełomu wieków XII/XIII.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Klasztor Loreta , Czechy

Klasztor Loreta jest kolejnym obiektem należącym do rodziny Lobkowicz. Kompleks składający się przede wszystkim z Kościoła Narodzenia Pańskiego, świętej chaty oraz wieży zegarowej, która ma ponad 300 lat. Architektonicznie można dostrzec wpływ baroku, ale najciekawszą atrakcją dla zwiedzających jest wystawa klejnotów Loreta.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Burgstadt , Czechy

Dzielnica z okazałymi pałacami, kamienicami i Zamkiem Królewskim. W sąsiedztwie Hradczan znajduje się klasztor na Strahovie, a za jego południową furtką moim najpiękniejszy widok w Pradze: panorama Hradczan i Malej Strany.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Staroměstská radnice , Czechy

Dawna siedziba władz miejskich Pragi znajdująca się przy Rynku Staromiejskim wybudowany w 1338 r. w stylu gotyckim. Na turystów czekają cenne zabytkowe wnętrza oraz znany na całym świecie zegar astronomiczny autorstwa niejakiego Hanusza.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Zamek na Hradczanach , Czechy

Zamek Praski na Hradczanach składa się z 3 dziedzińców, na których znajduje się wiele czeskich zabytków, w tym Katedra św. Wita. Warto zwiedzić go w czasie wiosny lub latem.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Bazylika Świętego Jerzego Praga , Czechy

Bazylika świętego Jerzego to prawdopodobnie najstarsza świątynia praska. Wybudowana została w stylu romańskim, odznacza się surowością i prostotą. Znajduje się na przeciwko katedry świętego Wita. Wstęp jest płatny.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Ogród Wallensteina , Czechy

Ogród Wallensteina to miejsce niezwykłe, w którym warto spędzić trochę wolnego czasu. Zwiedzać go warto zwłaszcza wiosną i w czasie lata. Zachwyt wśród turystów wzbudzają zwłaszcza kolorowe pawie przechadzające się alejkami.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada , Czechy

Piękny i malowniczy ogród barokowy położony na zboczy Petřína. Uznawany jest za najpiękniejszy ogród w Pradze. Nad jego kompozycją pracowali wybitni barokowi artyści Kanka i Braun. Z górnego tarasu można podziwiać unikalny widok na Małą Stranę oraz Stare Miasto.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Aleja Narodowa , Czechy

Przepiękna aleja, której uroku dodaje ciekawa historia. Na przestrzeni lat była świadkiem wielu wydarzeń takich jak na przykład pokojowa demonstracja studentów, która jest uważana za początek „Aksamitnej Rewolucji”. Znajduje się tu także Teatr Narodowy oraz Czeska Akademia Nauk. Aleja ta szczególnie pięknie wygląda nocą, kiedy jest oświetlona przez latarnie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ciekawostki

Wcześniejsza nazwa placu - Koński targ (Koňský trh) - zdradza jego początkową funkcję. Końskie ale także inne targi, odbywały się na tym miejscu aż do roku 1877. Na rynku wykonywano również wyroki śmierci, tak w dolnej jak w górnej części stała szubienica. Autor: rutrak , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 14:55:27

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Václavské náměstí słynie z dużej ilości klubów nocnych, dyskotek i restauracji. To handlowe miejsce Nowego Miasta nazywane potocznie „Václavak”. Autor: rutrak , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 12:54:05

Plac św. Wacława to jeden z największych zamkniętych zabudową placów w Europie, a jednocześnie serce nowoczesnej Pragi czasów niepodległej Czechosłowacji i Republiki Czeskiej. Autor: tuchcio , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 19:22:32