University of Uppsala (and Carolina Rediviva Library) Szwecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Sam uniwersytet istnieje nieprzerwanie od 1477 r., choć budynki, w których odbywają się wykłady otwarto w końcu XIX w. Wart zwiedzenia jest cały kampus, ale najwięcej ochów i achów zbiera tutejsza biblioteka – największy i najstarszy w Szwecji obiekt tego typu. Z zewnątrz przyjemny dla oka, a w środku wśród 5 milionów woluminów skrywane są prawdziwe skarby m.in. bezcenny egzemplarz Srebrnej Biblii Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-27 18:06:51

Wszystkie znane nazwy

Uniwersytet w Uppsali (wraz z biblioteką) Universitetshuset Carolina Rediviva University of Uppsala (and Carolina Rediviva Library)

Oficjalna strona internetowa

http://www.uu.se

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 59.854983 x 17.631125

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy University of Uppsala (and Carolina Rediviva Library)

Miejscowości turystyczne w pobliżu University of Uppsala (and Carolina Rediviva Library)

Uppsala , Szwecja

Uppsala położona jest na północ od Sztokholmu. Uniwersytet w Uppsali to najstarsza uczelnia w całej Skandynawii.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy University of Uppsala (and Carolina Rediviva Library)

Museum Gustavianum , Szwecja

W XVII-wiecznym budynku nazwanym na cześć króla Gustawa Adolfa mieści się obecnie muzeum uniwersyteckie. Zgromadzone w nim eksponaty ukazują dzieje zarówno samej uczelni, jak i pochodzące z okresu starożytnego zabytki z terenów Grecji i Egiptu. Koniecznie należy zobaczyć Augsburgski gabinet osobliwości, Teatr Anatomiczny oraz dział z przyrządami astronomicznymi (ze słynnym mechanicznym komputerem)

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Uniwersytet w Uppsali , Szwecja

Uppsala to uniwersyteckie miasteczko. Znajduje się na nim wiele wydziałów a studenci zjeżdżają do Uppsali z całego świata w ramach wymian międzynarodowych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Uppsala Castle , Szwecja

Ten XVI-wieczny zamek królewski miał być świadectwem niezależności Gustawy Wazy wobec chrześcijaństwa. Ogromny budynek i tereny wokół niego robią wielkie wrażenie. Obecnie mieszczą się tam m.in. muzea – w jednym można podziwiać ceramikę oraz dzieła sztuki wykonane przez lokalnych artystów, w drugim zaś warto obejrzeć eksponaty dotyczące wojen, konfliktów i pokoju, jaki trwa w Szwecji od 200 lat.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Uppsala Cathedral , Szwecja

Pochodząca z końca XIII w. gotycka katedra obecnie jest siedzibą prymasa Szwecji. Rocznie odwiedza ją 0,5 miliona gości, którzy przybywają tu, by dotknąć relikwii świętych i zobaczyć grobowce słynnych Szwedów m.in. Gustawa Wazy. Reszta trafia tu po wyczytaniu, że jest to największy i najwyższy (ok. 120 m) kościół w całej Skandynawii. A melomani pragną posłuchać koncertów wygrywanych na 3 organach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Linnaeus Garden & Museum , Szwecja

Zarówno rezydencja Karola Linneusza jak i przylegający do niej, najstarszy ogród botaniczny w Uppsali są zdecydowanie warte odwiedzin. Zwiedzając muzeum poświęcone temu sławnemu przyrodnikowi (twórcy systemu klasyfikacji roślin) można go lepiej poznać. A spacerując po pięknym ogrodzie (XVIII w.) w którym rośliny jednoroczne i byliny podzielono na 44 grządki, można zobaczyć sens dzieła jego życia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Biotopia - Biologiska museet , Szwecja

Mogę zrobić to sam! – takie hasło promuje interaktywną część tego ośrodka, z której najbardziej zadowolone będą dzieci. Ale pozostałe, klasyczne sale muzealne także zasługują na uznanie i wizytę ze strony wszystkich tych, dla których słowo „przyroda” coś znaczy. Istniejąca od 1910 r. placówka ukazuje dzieje geologiczne regionu i zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz edukuje proekologicznie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Botanical Garden in Uppsala , Szwecja

Wspaniały ogród botaniczny, którego szklarnie są otwarte przez cały rok, ale najładniej jest tu latem. Wówczas to idealne miejsce na zrelaksowanie się w słoneczny dzień. Wokół mnóstwo pięknych kolorowych kwiatów i rozmaitych drzew i ogromnych ławek. A pod dachem, w tropikalnej cieplarni rosną m.in. bananowce, kawowce, figowce, drzewa oliwne. Nie mogło zabraknąć też orchidei oraz roślin pustynnych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Uppsala Central Station , Szwecja

Zbudowany w 1866 r. budynek dworca centralnego w Uppsali po 120 latach znalazł się w oficjalnym rejestrze zabytków. A powinien znacznie wcześniej, bo porównawszy go np. z głównym dworcem kolejowym w Warszawie, można rzec: zupełnie niepodobny i o niebo ładniejszy. Dzięki 3 różnym restauracjom serwisującym dania kuchni włoskiej, angielskiej i francuskiej to wspaniale miejsce na obiad z przyjaciółmi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museum of Evolution in Uppsala , Szwecja

Zgromadzone w tej placówce setki próbek i skamieniałości pomagają zrozumieć rozwój form życia na Ziemi oraz wyjaśnić ich bogatą różnorodność. Powinni ją zwiedzić zwłaszcza dzieci i młodzież, dla których może to być świetne uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Do sekcji paleontologicznej mieszczącej największą w Skandynawii kolekcję szkieletów dinozaurów nikogo dwa razy nie trzeba zapraszać.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Fyrishov sportarena ett äventyrsbad , Szwecja

To ogromne centrum rekreacyjno-sportowe, największy tego typu obiekt w Szwecji. Spragnieni wypoczynku lub aktywności ludzie niezależnie od wieku znajdą tu wszystko, co tylko sobie można wyobrazić. Tutejszy park wodny ze zjeżdżalniami, wodospadami, placem zabaw, boiskami, sauną i jacuzzi cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony rodzin z dziećmi, a w upalne letnie dni bywa tu naprawdę tłoczno.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Old Uppsala , Szwecja

W tej wiosce, stanowiącej popularne miejsce wycieczkowe, aż roi się od obiektów, które warto zobaczyć. Najlepiej przybyć tu latem, kiedy wszystko jest czynne – muzeum z ekspozycją dot. dziejów Wikingów, ruiny XII-wiecznej katedry, skansen przedstawiający życie na XIX-wiecznej farmie oraz znaną restauracja. Przede wszystkim jednak znajdują się tu 3 ogromne kurhany – pamiątki królewskich pochówków.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z