ulica Linzergasse Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Spacerując nią mamy możliwość podziwiać budynki z XIV I XV w. Z tej ulicy wyjdziemy w kierunku wielu zabytków m.in. Opactwa Kapuziner, Kościoła św. Sebastiana z jego słynnym cmentarzem itd. Ponadto jest to miejsce, gdzie możemy kupić praktycznie wszystko, są tu liczni drobni rzemieślnicy. Po spacerze możemy odpocząć, w którejś z kawiarenek. Miejsce tętnice życiem. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-25 16:07:36

Wszystkie znane nazwy

ulica Linzergasse

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.803268 x 13.045996

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy ulica Linzergasse

Miejscowości turystyczne w pobliżu ulica Linzergasse

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy ulica Linzergasse

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mozarta , Austria

Miejsce dla osób, które chcą bardziej poznać życie i twórczość tego słynnego kompozytora. W muzeum tym, które niegdyś było jego domem możemy zobaczyć m.in. liczne pamiątki rodzinne i przedmioty związanych z życiem Mozartów oraz dziejami domu. Najbardziej interesującymi przedmiotami są dziecięce skrzypki kompozytora, jego skrzypce koncertowe, klawikord, fortepian młoteczkowy. Warto tutaj przyjść.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Teatr marionetek , Austria

Jest to miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Teatr przedstawia m.in. "Czarodziejski flet" Mozarta, balet Czajkowskiego "Dziadek do orzechów", Szekspira "Sen nocy letniej”, " Królewnę Śnieżkę " Piotrusia i Wilka”, "Jasia i Małgosie" " i wiele innych ciekawych spektakli. Warto się tutaj wybrać będąc w mieście, gdyż teatr reprezentuje najwyższy poziom.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Sebastiana , Austria

Koniecznie trzeba wybrać się do tego kościoła, gdyż na cmentarzu przy nim znajduje się grobowiec rodziny Mozarta. Ponadto mamy okazję podziwiać barokową świątynię z trzema ołtarzami , XVIII wieczne nawy przedstawiające św. Andrzeja, Piotra i Pawła oraz figurę Matki Boskiej i wiele innych pieknych sakralnych elementów. Będzie to gratka dla znawców sztuki i historii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klasztor Nonnberg , Austria

Barokowy klasztor, który posiada imponujące gabaryty. Miejsce, w którym zobaczymy m.in. piękne freski w prezbiterium i części głównej bramy, na bramie drewniane posągi na ośmiokątnych filarach np. cesarza Henryka II w kościele imponujący późnogotycki ołtarz. Ponadto klasztor posiada ważną kolekcję średniowiecznych rękopisów, rysunków i malarstwa gotyckiego. Obecnie mieszkają w nim benedyktynki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Góra Kapuzinerberg , Austria

Miejsce idealne na górskie wędrówki, roztacza się z tego szczytu piękny widok na panoramę miasta. Mamy możliwość podziwiać prawdziwą alpejska florę i faunę. Spacerując możemy minąć pomnik Mozarta. Ponadto na wzgórzu znajduje się klasztor zbudowany w latach 1599-1605 warty obejrzenia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Mozarta , Austria

Znajduje się w samym sercu Starego Miasta. Miejsce, gdzie możemy usiąść w licznych kawiarenkach i podziwiać stare kamienice wokół, porozmawiać z miejscową ludnością, a przede wszystkim podziwiać piękny pomnik Mozarta, który tak ważny jest dla miasta. Warto z tego miejsca rozpocząć zwiedzanie Salzburga.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z