Ulica Krupówki Polska

Średni wynik 5,4 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Krupówki to jedno z bardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. W sezonie jest szczelnie wypełnione turystami. Deptak ciągnie się na długości ponad kilometra. Wzdłuż znajdują się sklepy, puby, karczmy. Można też kupić tu regionalne sery. Przy Krupówkach położony jest również kościół neoromański i Muzeum Tatrzańskie. Autor: Kama , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 13:48:23

Wszystkie znane nazwy

Ulica Krupówki

Opis

Bardzo tłoczna ulica, mimo to jeśli chodzi o zakupy pamiątek czy wybór restauracji uważam ja za najbardziej atrakcyjną. Na krupówkach można sobie zrobić zdjęcie z białym misiem a także nabyć tradycyjne sery i wyroby. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 20:47:40

Krupówki to ulica bardzo zatłoczona i głośna. Jej zaletą jest tylko dobry wybór restauracji, kawiarni, klubów i sklepów ze sprzętem górski. Można tu dostać buty trekingowe w dobrej cenie. Ja sama raczej unikam Krupówek. Przychodzę tu tylko jeśli muszę. Zdecydowanie za dużo turystów. Autor: Kama , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 13:58:35

Krupówki choć pełne turystów są uroczym miejscem w Zakopanem. Zwykle kręci się tu miś i stoi kolejka po placki ziemniaczane - chyba najtańszy obiad w okolicy;) można też kupić oscypki i pamiątki. Niestety zamiast lokalnych barów z góralską kuchnią jest tu coraz więcej "sieciowych" sklepów i restauracji. Będąc na Krupówkach polecam odwiedzić piękny Kościół parafialny Najświętszej Rodziny z 1896 roku, znaleźć tu można chwilę spokoju. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-05 21:22:37

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 49.293667 x 19.954613

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Ulica Krupówki

Miejscowości turystyczne w pobliżu Ulica Krupówki

Zakopane , Polska

Zimowa stolica Polski. Co roku, ściąga do Zakopanego setki tysięcy turystów- amatorów białego szaleństwa. Miasto również jest chętnie odwiedzane latem. W otoczeniu niezwykłej roślinności, w "samuśkim środyczku Tater" jest świetną bazą wypadową do wycieczek górskich. Tradycja, kultura, lokalne jedzenie tworzą klimat tego miasta.

Średni wynik 9,7 na podstawie 9 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ulica Krupówki

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza w Zakopanem , Polska

Wielka Krokiew to największa skocznia narciarska w Polsce. Co rok odbywają się tu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miejsce warte odwiedzenia, a widok z progu niezapomniany.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Tatrzański Park Narodowy , Polska

Tatrzański Park Narodowy powstał z dniem 1 stycznia 1955 roku. Duże różnice wzniesień, piętrowość klimatu i niezwykły skład gatunkowy fauny i flory sprawiają, że Tatry mają charakter wysokogórski.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Gubałówka , Polska

Góra znajduje się w północno – zachodniej części Zakopanego. Masyw ma 1126 metrów wysokości. Na górę można wjechać koleją linowo – terenową. Jeszcze kilka lat temu z samego szczytu na dół wiodła urozmaicona trasa narciarska. Obecnie jest zamknięta. Można jeździć jedynie na górnej polanie. Ze szczytu Gubałówki roztacza się panorama na całe pasmo Tatr.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Giewont , Polska

Giewont - masyw górski i jego najwyższy szczyt Wielki Giewont - Śpiący Rycerz - to znak rozpoznawczy Tatr Zachodnich. Śpiący Rycerz widoczny jest z niemalże każdego zakątka Zakopanego - spod Gubałówki, z Krupówek, z okien większości pensjonatów. Ja jeszcze nie miałam okazji wdrapać się na ten potężny szczyt (1894 m n.p.m), ale wrażenia są podobno warte każdego wysiłku.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Siklawica , Polska

Siklawica jest niedużym, pięknym wodospadem. Prowadzi do niego niezbyt trudny szlak. W zimie znacznie zwiększa swoje wymiary i wydaje się być znacznie potężniejszy niż w rzeczywistości.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Aqua Park Zakopane , Polska

Aqua Park w Zakopanem jest jedynym w okolicy obiektem oferującym rozmaitość atrakcji wodnych. Są tu długie, kręte zjeżdżalnie, baseny pływackie oraz baseny z gorącą wodą termalną. Poza tym w ramach obiektu jest kompleks saun, kręgielnia, klub fitness oraz bary i restauracje. Atrakcje wodne są otwarte cały tydzień do godziny 22:00.

Średni wynik 6,6 na podstawie 3 ocen

Dolina Strążyska , Polska

Jedna z bardziej znanych dolin w pobliżu Zakopanego. Prowadzi do niej ulica o tej samej nazwie- Strążyska. Można też do niej dojść Drogą Pod Reglami. Doliną można dotrzeć do wodospadu Siklawica. Ze Strążyskiej prowadzi też szlak na Giewont. Dolina ma 3 kilometry długości. Idąc nią można podziwiać, między innymi, wyrastające tu Kominy Strążyskie i Skałę Edwarda Jelinka.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Galeria Władysława Hasiora , Polska

Dzieła Władysława Hasiora zostały przeniesiona do tej galerii z jego pracowni w 1984 roku. Zanim zaaranżowano tu galerię, mieściła się tu leżakownia sanatorium „Warszawianka”. Obecnie zebrano tu około 150 prac artysty. Są tu jego rzeźby, sztandary, kompozycje przestrzenne i wiele innych. Bilet normalny kosztuje 7 złotych.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Restauracja Poraj , Polska

Poraj to restauracja o długiej historii i tradycji. Powstała w 1887 roku. Założył ją Zenon Olbrycht. Wnętrze jest niewielkie, ale urządzone klimatycznie. Siedząc wewnątrz, goście czują się prawie jak w domu. Podawane są tu potrawy regionalne, staropolskie i z elementami kuchni rosyjskiej. Ceny przystępne.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z