ulica Getreidegasse Austria

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-23 19:00:31

Wszystkie znane nazwy

ulica Getreidegasse

Opis

Główna ulica zabytkowego centrum – Getreidegasse, na której pod numerem 9 znajduje się dom narodzin Mozarta Autor: kibic87 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 22:23:16

Bardzo elegancka ulica-deptak, z wieloma modnymi sklepami, restauracjami i kawiarenkami. Warto przejść, by zobaczyć pięknie przystrojone wystawy, których motywem przewodnim jest przeważnie osoba Mozarta. Uliczka wybiega na Twierdzę Hohensalzburg. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 23:28:51

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.803369 x 13.038336

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy ulica Getreidegasse

Miejscowości turystyczne w pobliżu ulica Getreidegasse

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy ulica Getreidegasse

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mozarta , Austria

Miejsce dla osób, które chcą bardziej poznać życie i twórczość tego słynnego kompozytora. W muzeum tym, które niegdyś było jego domem możemy zobaczyć m.in. liczne pamiątki rodzinne i przedmioty związanych z życiem Mozartów oraz dziejami domu. Najbardziej interesującymi przedmiotami są dziecięce skrzypki kompozytora, jego skrzypce koncertowe, klawikord, fortepian młoteczkowy. Warto tutaj przyjść.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Haus der Natur , Austria

Muzeum w swej ofercie posiada akwaria m.in. z rybami tropikalnymi, rekinami, terraria z gadami i płazami, przedpokój dinozaurów, ok. 80 stacji badawczych, gdzie samodzielnie możemy przeprowadzić eksperyment, pomieszczenie prezentujące przestrzeń kosmiczną, zamknięte w kapsule kosmicznej miasto przyszłości. Ponadto znajdują się tutaj wystawy poświęcone m.in.: minerałom, geologii itd.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ogródek piwny , Austria

Miejsce dla smakoszy piwa. Warto tu przyjść po całym dniu zwiedzania. Ogródek piwny, w którym zawsze jest dużo turystów, ale także mieszkańców miasta i to jest jeden z uroków tego miejsca. W ogródku piwnym oprócz piwa, które produkowane jest zgodnie ze starą recepturą piwowarską i przechowywane w specjalnych drewnianych beczkach, serwowane są także przekąski austriackie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum miasta Salzburg , Austria

Będąc w mieście powinno wybrać się do tego muzeum, gdyż tutaj bardzo szczegółowo poznamy historię, sztukę i kulturę miasta i okolic. Warto przeznaczyć na jego zwiedzanie kilka godzin, ponieważ muzeum posiada ponad 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Ekspozycje są różnorodne, od fotografii, zdjęć, obrazów po meble, zabawki itd. Wszystko to przedstawione jest w nowoczesny sposób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Kapituły z fontanną , Austria

Plac z piękna fontanną- Fontanna Kapitulna (Kapitelschwemme) z olbrzymim basenem, pełniąca dawniej funkcję wodopoju dla koni, wykonana jest z białego marmuru. Grotę Neptuna wykonał Josef Anton Pfaffinger. Na placu spotkamy ludzi grających w szachy, liczne kolorowe stoiska z pamiątkami i nie tylko. Jest to miejsce mające swój klimat oraz liczne interesujące zabytki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Georga Trakla , Austria

Muzeum poświęcone jest Georgowi Trakl, który był poetą austriackim reprezentujący ekspresjonizm. Mamy możliwośc poznać historię jego krótkiego życia i jego twórczość. Ponadto obejrzymy tutaj meble z domu jego rodziców, notatki pisane odręcznie oraz jego rękopisy. Warto się tutaj wybrać jeśli chcemy poznać tego poetę, który popełnił samobójstwo w Krakowie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

ulica Linzergasse , Austria

Spacerując nią mamy możliwość podziwiać budynki z XIV I XV w. Z tej ulicy wyjdziemy w kierunku wielu zabytków m.in. Opactwa Kapuziner, Kościoła św. Sebastiana z jego słynnym cmentarzem itd. Ponadto jest to miejsce, gdzie możemy kupić praktycznie wszystko, są tu liczni drobni rzemieślnicy. Po spacerze możemy odpocząć, w którejś z kawiarenek. Miejsce tętnice życiem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z