Twierdza Hohensalzburg Austria

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-16 13:08:14

Wszystkie znane nazwy

Twierdza Hohensalzburg

Opis

Po Wiedniu (Pałac Schönbrunn, Katedra Św. Szczepana, Prater i Tiergarten Schönbrunn) Zamek-Forteca w Salzburgu jest najczęściej zwiedzanym miejscem przez turystów. Autor: kibic87 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 22:24:41

Średniowieczny zamek, z którego rozciąga się panorama na całe miasto. Wygodny parking. Warto do zamku dotrzeć pieszo urokliwą alejką (przy alejce zakład fotograficzny, jakby z XVIII w., stare nagrobki wzdłuż alejki). Z góry można zjechać kolejką. Czas zwiedzania 2-3h, warto kupić kartę "Salzburg card" - za ok. 20E można zwiedzić prawie wszystkie zabytki w mieście. Karta ważna jedną dobę. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 22:26:20

Oficjalna strona internetowa

http://www.salzburg-burgen.at/de/hohe...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.793971 x 13.044022

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Twierdza Hohensalzburg

Miejscowości turystyczne w pobliżu Twierdza Hohensalzburg

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Twierdza Hohensalzburg

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mozarta , Austria

Miejsce dla osób, które chcą bardziej poznać życie i twórczość tego słynnego kompozytora. W muzeum tym, które niegdyś było jego domem możemy zobaczyć m.in. liczne pamiątki rodzinne i przedmioty związanych z życiem Mozartów oraz dziejami domu. Najbardziej interesującymi przedmiotami są dziecięce skrzypki kompozytora, jego skrzypce koncertowe, klawikord, fortepian młoteczkowy. Warto tutaj przyjść.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Georga Trakla , Austria

Muzeum poświęcone jest Georgowi Trakl, który był poetą austriackim reprezentujący ekspresjonizm. Mamy możliwośc poznać historię jego krótkiego życia i jego twórczość. Ponadto obejrzymy tutaj meble z domu jego rodziców, notatki pisane odręcznie oraz jego rękopisy. Warto się tutaj wybrać jeśli chcemy poznać tego poetę, który popełnił samobójstwo w Krakowie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum miasta Salzburg , Austria

Będąc w mieście powinno wybrać się do tego muzeum, gdyż tutaj bardzo szczegółowo poznamy historię, sztukę i kulturę miasta i okolic. Warto przeznaczyć na jego zwiedzanie kilka godzin, ponieważ muzeum posiada ponad 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Ekspozycje są różnorodne, od fotografii, zdjęć, obrazów po meble, zabawki itd. Wszystko to przedstawione jest w nowoczesny sposób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dorożki , Austria

Ciekawą atrakcją miasta jest z pewnością przejażdżka dorożkami. Mieszczą one maksymalnie 5 osób, i można zwiedzić w nich Stare Miasto przez 20-25 minut bądź przejechać się do zamku Freisaal – aleją Hellbruńską do Hellbrunn i z powrotem w ciągu 50 minut. Jeśli mamy chęć skorzystać z dorożek, znajdziemy je na placu Residenzplatz

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stary Rynek i ulica Judengasse , Austria

Mały malowniczy rynek otoczony zabytkowymi kamienicami, a po środku stoi fontanna Św. Floriana- dawna studnia mieszczańska. Na placu tym, możemy zobaczyć: najmniejszy dom Salzburga, dawną książęcą aptekę dworska oraz kawiarnie Tomaselli z 1703 roku. Ze Starego Rynku w kierunku Waagplatz prowadzi bardzo wąska Judengasse (ul. Żydowska), na której znajdują się liczne zabytkowe żydowskie kamienice.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Kapituły z fontanną , Austria

Plac z piękna fontanną- Fontanna Kapitulna (Kapitelschwemme) z olbrzymim basenem, pełniąca dawniej funkcję wodopoju dla koni, wykonana jest z białego marmuru. Grotę Neptuna wykonał Josef Anton Pfaffinger. Na placu spotkamy ludzi grających w szachy, liczne kolorowe stoiska z pamiątkami i nie tylko. Jest to miejsce mające swój klimat oraz liczne interesujące zabytki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Panorama , Austria

Jeśli chcemy zobaczyć jak miasto wyglądało 200 lat temu koniecznie powinniśmy się tutaj wybrać. W muzeum znajduje się panorama miasta posiadająca 125 metrów kwadratowych i ogląda się ją dookoła za pomocą teleskopów, dzięki czemu możemy dokładnie sie przyjrzeć i ujrzeć piękno architektoniczne miasta i życie dnia codziennego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ceny

j/w - polecam zakup "Salzburg card'. Karta dostępna w informacjach i punktach sprzedaży biletów. Nie pamiętam ceny karty, ale na pewno się opłacała. Z kartą wstęp prawie wszędzie - do muzeów, kolejek, ogrodów, na rejs po Salzachu. Karta ważna jedną dobę. Można odebrać piwko - niestety ja zorientowałam się za późno. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 22:33:39

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z