Toskania Włochy

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Toskania to nie miasto, a region we Włoszech. Słynie z doskonałego wina i oliwek. Wspaniałe miejsce na wypoczynek. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 17:46:21

Wszystkie znane nazwy

Toskania

Opis

Jest to region Włoch o charakterze przemysłowo-rolniczym. Stolicą jest Florencja, większość terytorium stanowią wyżyny i góry: Apeniny, Podgórze Toskańskie i Kotlina Toskańska. Toskanię przecinają liczne doliny rzek. Rejon jest też ważnym ośrodkiem turystycznym. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-09 21:17:13

Jeden z najbardziej tradycyjnych regionów Włoch. Czas w wielu miejscach się tutaj zatrzymał. Kolebka renesansu. Wspaniałe widoki, przyjemny klimat, to wszystko sprawia, ze co roku przybywają tu rzesze turystów. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 01:53:34

Tutaj praktycznie wszędzie możemy skosztować wino rodzimych produkcji. Drzewka oliwne czy winorośl są tutaj częścią krajobrazów. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 11:47:59

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.783333 x 11.25

Co warto zobaczyć w miejscowości Toskania

Inne miejscowości turystyczne w pobliżu Toskania

Firenze , Włochy

Florencja to ważne miasto w świecie mody i nie tylko. Znajduje się w środkowych Włoszech, nad Arno, u stóp Apenin. Jest to także stolica Toskanii.

Średni wynik 9,5 na podstawie 6 ocen

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Toskania

Most Złotników we Florencji , Włochy

Most powstał w miejscu, gdzie już Starożytni Rzymianie wybudowali jeden, drewniany. Obecna wersja pochodzi z XIV wieku. Słynie z kramów jubilerów i złotników.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Katedra Santa Maria del Fiore , Włochy

Zaprojektowana pod koniec XIII wieku jest dziś symbolem Florencji. Duomo to po włosku katedra. Najlepiej zwiedzić ją rano, zanim ściągną do niej tłumy turystów. Można także wspiąć się ponad 400 stopni w górę, aby podziwiać panoramę Florencji i toskańskie wzgórza (ok. 8 euro). Warto!

Średni wynik 9,6 na podstawie 7 ocen

Galleria dell'Academia , Włochy

Jest to przede wszystkim muzeum, w którym podziwiać można rzeźbę ''Dawid'' autorstwa Michała Anioła. Wstęp jest dość drogi, a reszta eksponatów nie jest aż tak ciekawa. Ta galeria jest też dużo mniejsza niż Uffizi. Bilety można rezerwować wcześniej. Warto jeśli chce się zobaczyć Dawida!

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Stare Miasto we Florencji , Włochy

Florencja to stolica Toskanii. Jest podzielona na nową część i starą. Starego miasta nie można przegapić!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Basilica di Santa Croce , Włochy

Basilica di Santa Croce, czyli Kościół św. Krzyża, to jedna z najważniejszych świątyń we Florencji, a jednocześnie świetny przykład architektury włoskiego gotyku. Kościołem zarządzają Franciszkanie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galleria degli Uffizi , Włochy

Niesamowita galeria sztuki renesansowej, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc we Florencji. Jest to najważniejsza i najciekawsza galeria w tym mieście. Najważniejsze to przeznaczyć na nią kilka godzin, żeby nie wyjść rozczarowanym. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość wobec tłumów turystów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Giardino di Villa Strozzi , Włochy

Giardino di Villa Strozzi to piękny park na wzgórzu, skąd z jednej strony rozciąga się pejzaż Florencji, z drugiej zaś widok na wspaniałą panoramę toskańskiej wsi.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Museo Stibbert , Włochy

Muzeum znajduje się w pewnym oddaleniu od historycznej części Florencji. Znajduje się w nim kolekcja sztuki Fredericka Stibberta, XIX-wiecznego kolekcjonera. Atmosfera jest dość średniowieczna- Stibbert zbierał przede wszystkim zbroje. Zbiór spodoba się szczególnie dzieciom.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wieża Giotta , Włochy

Warto wspiąć się po tych ponad czterystu schodach, aby podziwiać widoki. Wstęp kosztuje kilka euro, ale panorama miasta i okolic nam to wynagrodzi. Świetne miejsce na robienie zdjęć. Wieża jest niestety zatłoczona, ludzie na schodach muszą się przeciskać obok siebie, co jest wątpliwą przyjemnością.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Mercato di Sant’Ambrogio , Włochy

Targ we Florencji jest bardzo duży i czynny codziennie. Można na nim kupić tradycyjne włoskie maski karnawałowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Orsanmichele , Włochy

Położony w ścisłym centrum historycznym Florencji przy Via dei Calzaiuoli, kościół Orsanmichele to budowla wyróżniająca się swoją formą, która właściwie typowego kościoła nie przypomina. Być może dlatego, że pierwotnie został zaprojektowany jako rynek ziarna. Fasadę ozdabiają figury świętych, w tym św. Jerzego autorstwa Donatella oraz św. Jana, patrona Florencji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce