The Palace of Minos Grecja

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Minojski pałac na Krecie to najlepiej zachowany obiekt archeologiczny na tym terenie. Według legendy to tu znajdował się mityczny labirynt zbudowany przez Dedala mający skrywać Minotaura. Miejsce idealne dla pasjonatów architektury, archeologi oraz starożytnych zabytków. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-27 20:22:49

Wszystkie znane nazwy

Pałac w Knossos The Palace of Minos

Opis

Knossos - miejscowość położona kilka kilometrów od Iraklionu, gdzie prowadzone są najsłynniejsze prace archeologiczne w legendarnym Pałacu Minojskim.To właśnie tego miejsca dotyczą mity i legendy o Minotaurze, Dedalu i Ikarze czy królu Minosie. Autor: Radi , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 17:37:17

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 35.298455 x 25.163409

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy The Palace of Minos

Miejscowości turystyczne w pobliżu The Palace of Minos

Iraklion , Grecja

Największe miasto Krety, pełne zabytków świadczących o jego przeszłości. Znakomite miejsce dla podróżników spragnionych kulturalnych wrażeń, ale też dla leniuchów chcących korzystać z greckiego słońca. Miasto portowe, tygiel kultury, restauracji, gorących plaż, przestrzeń pełna wrażeń.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Knossos , Grecja

Knossos to miejscowość na Krecie oddalona około 6 km od Heraklionu. Miasteczko jest znane głównie dzięki ruinom pałacu pochodzącego z okresu 2000-1400 p.n.e.

Średni wynik 6,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy The Palace of Minos

Fontanna Morosini , Grecja

To obiekt dominujący w znanym placu Heraklionu- Eleftherios Venizelos. Jest to atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i, a może przede wszystkim dla turystów. Każdy kto choć na chwilę chce odpocząć po męczącym zwiedzaniu innych atrakcji może przysiąść obok fontanny, a w szczególnie upalne dni skorzystać z jej orzeźwiającej wody i się ochłodzić.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Historii Krety , Grecja

Muzeum przepełnione duchem weneckiej architektury na kreteńskich ziemiach, oprócz wyrobów ceramicznych z różnych okresów oraz dzieł sztuki bizantyjskiej i przedmiotów liturgicznych zwiedzający mogą przenieść się do tradycyjnej ludowej chaty w której znajdują się wyjątkowe kreteńskie instrumenty oraz stroje ludowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Bazylika Św. Marka w Heraklionie , Grecja

Bazylika Świętego Marka to jeden z najważniejszych weneckich zabytków w Heraklionie. Obecnie mieści się tam Miejska Galeria Sztuki, więc jeśli oczekujesz miejsca zadumy i refleksji z którymi kojarzyć ci się może termin bazylika zrezygnuj z odwiedzania tego zabytku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Castello del Molo , Grecja

Wenecka twierdza nadmorska położona jest tuż przy wejściu do starego portu. Kiedyś oprócz funkcji obronnych oraz ochronnych twierdza pełniła rolę mieszkania kapitanów oraz przechowalni żywności i amunicji. Dziś twierdza otwarta jest dla zwiedzających a w okresie letnim odbywają się tu wydarzenia kulturalne takie jak koncerty, spektakle.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Natury kreteńskiej , Grecja

Muzeum Natury to wycieczka na najdalsze, ale też najbliższe brzegi Morza Śródziemnego. Każdy ze zwiedzających ma okazję podziwiać przede wszystkim zagrożone wyginięciem gatunki rośli porastające Kretę. Dzięki wizycie w tym muzeum zwiedzający może uświadomić sobie ile wspaniałych roślin ginie przez nieodpowiedzialne zachowania ludzi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Archaeological Museum W Heraklionie , Grecja

Muzeum Archeologiczne obecne w Heraklionie gromadzi wiele eksponatów i prehistorycznych znalezisk pochodzących z okresu kultury minojskiej.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Ratusz w Heraklionie , Grecja

Znajdujący się przy Platia Wenizelu ratusz Heraklionu również jest atrakcją turystyczną miasta - wynika to z faktu, że jest to stara loggia wenecka.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Rocca al Mare , Grecja

W porcie w Heraklionie znajduje się odrestaurowana forteca Koules. Wybudowana przez Wenecjan, wewnątrz znajdują się trzy płaskorzeźby Lwów św. Marka - które jasno wskazują, kto twierdzę zbudował.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Platia Wenizelu , Grecja

Platia Wenizelu jest placem znajdującym się w samym sercu Starego Heraklionu. To tutaj znajduje się słynna Fontanna Morosiniego - jest to miejsce słynne wśród turystów, jak i miejsce spotkań miejscowych.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Ulica Dedala w Heraklionie , Grecja

Główny deptak Heraklionu - ulica Dedala, to typowo turystyczne miejsce, pozbawione uroku. Wokół pełno sklepów z tandetnymi pamiątkami.

Średni wynik 4,8 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Na wycieczkę do Pałacu warto przeznaczyć cały dzień. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć rano, kiedy nie jest jeszcze gorąco i pozostali turyści nie zdążyli jeszcze wstać. Dla studentów przydatna informacja - wejście jest darmowe. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-23 19:04:30

Ceny

Wejście dla studentów jest darmowe (honorują karty Euro26, ISIC), dla pozostałych osób wstęp kosztuje 6 euro. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-26 19:12:13

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z