Burgtheater Austria

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Teatr przedstawia spektakle na najwyższym poziomie. Będąc we Wiedniu warto wybrać się do tego teatru, nie tylko ze względu na repertuar, ale także na to, że znajduje się w pięknym i zachwycającym budynku wybudowany w 1888 roku w stylu włoskiego renesansu. Pamiętać trzeba o wcześniejszej rezerwacji biletów. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-17 09:41:52

Wszystkie znane nazwy

Teatr Zamkowy Burgtheater

Opis

Przepięknie zdobiony budynek Teatru Wiedeńskiego Burgtheater trudno przeoczyć. Znajduje się przy wiedeńskim Ringu. Aż trudno uwierzyć, że budynek w roku 1897 był prawie całkowicie zbombardowany. W tak pięknym budynku muszą mieć miejsce najlepsze spektakle teatralne.. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 01:39:25

Oficjalna strona internetowa

http://www.burgtheater.at/Content.Nod...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.210278 x 16.361111

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Burgtheater

Miejscowości turystyczne w pobliżu Burgtheater

Vienna , Austria

Wymarzone miasto dla miłośników historii, architektury i sztuki. Miejsce, gdzie możemy podziwiać zabytki ze wszystkich epok historycznych. Jest to malownicze miasto z niesamowitą atmosferą, która przypomina o związanych z tą miejscowością Habsburgach i wielkich kompozytorach. Ponadto możemy tutaj obejrzeć wiele ciekawych muzeów, galerii oraz teatr i operę.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Burgtheater

Domkirche St. Stephan , Austria

Zachwycająca gotycka budowla, którą trzeba koniecznie obejrzeć. Wewnątrz możemy podziwia dzieła sztuki gotyckiej i barokowej m.in. gotycki Ołtarz z Wiener Neustadt, monumentalny grobowiec Fryderyka III oraz kilkanaście barokowych ołtarzy, w tym główny z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć Św. Szczepana. W podziemnej krypcie pod głównym ołtarzem znajdują się urny ze szczątkami Habsburgów.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Schönbrunn Palace , Austria

Pałac zachwyci każdego, gdyż jest jednym z najpiękniejszych pałaców barokowych w Europie. Posiada 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Możemy podziwiać w nich styl rokoko i bardzo bogaty wystrój- białe powierzchnie z ornamentami pozłacanymi 14-karatowym złotem dodatkowo ozdobione czeskimi lustrami kryształowymi. Dziedzictwo UNESCO, które trzeba zobaczyć.

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Wiener Rathaus , Austria

Ciekawy neogotycki budynek, który zachwyca swą architekturą. Posiada dwie potężne wieże, na szczycie jednej z nich znajduje się piękny posąg Rathausmann. Sam ratusz jak i jego okolica jest pod względem architektonicznym piękna, gdyż przed nim znajdują się posągi zasłużonych dla miasta osobistości.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Galeria Albertina , Austria

Raj dla znawców historii sztuki i malarstwa. W galerii możemy obejrzeć około 50 tys. rysunków, akwafort, akwarel i ponad 1,5 mln rycin i wszystko to w pięknych komnatach. Mamy możliwość zobaczyć prace np. Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Picassa czy Rembrandta. Będąc tutaj poczujemy na własnej skórze przepych i szyk monarchii habsburskiej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Austrian Parliament Building , Austria

Parlament jest warty zobaczenia ze względu na jego architekturę. Budowla jest wzorowana na architekturze starożytnych Aten, co daje ciekawy efekt. Budynek przyozdobiona jest marmurowymi figurami przedstawiającymi uczonych i starożytnych mężów stanu. Warto to zobaczyć na własne oczy.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ruprechtskirche , Austria

Warto obejrzeć tą świątynie, gdyż jest to najstarszy kościół Wiednia. W środku możemy podziwiać piękne wiedeńskie witraże oraz ołtarz Naszej Pani z Loreto. Turyści koniecznie muszą tutaj przybyć, gdyż legenda głosi, że posąg świętego z naczyniem soli przynosi turystom powodzenie oraz pomyślność.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kolumna Świętej Trójcy , Austria

Piękna barokowa, marmurowa kolumna Trójcy Świętej. Symbol zwalczenia przez miasto epidemii dżumy z 1679 roku. Pomnik przedstawia m.in. klęczącego Leopolda I oraz wznoszące się do nieba figury: chmur, amorków, aniołków i postaci symbolicznych np. postać Wiary triumfującej nad Zarazą.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wiener Staatsoper , Austria

Opera mieści się w monumentalnym budynku wybudowanym w stylu wczesnego renesansu francuskiego będzie to z pewnością gratka dla miłośników architektury. Wnętrze jest bardzo bogate i zachwyci każdego. Opera w swym repertuarze ma około 60 oper i baletów. Jest to sztuka na najwyższym poziomie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Stadtpark , Austria

Urokliwy park, w którym zapomnimy o szarości dnia codziennego. Na terenie ogrodu mamy mozliwość zobaczyć wiele ciekawych pomników i posągów znanych ludzi m.in. pomnik Franza Schuberta czy Johanna Straussa, który jest wizytówką tego miejsca. Warto zabrać aparat fotograficzny i zrobić sobie zdjęcie przy tym pomniku „króla walca”.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pomnik Franciszka II , Austria

Pomnik Franciszka II znajduje się we Wiedniu na Placu In der Burg. Plac otoczony jest przez: Stary Pałac (Alte Burg), Pałac Amelii (Amalienburg), Skrzydło Leopolda i Kancelarię Cesarską.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Kunsthistorisches Museum Wien , Austria

Wymarzone miejsce dla pasjonatów sztuki. Zbiory są efektem pasji kolekcjonerskiej kilku generacji rodziny Habsburgów. Mamy więc możliwość podziwiać niesamowita ilość największych i najpiękniejszych zbiorów dzieł sztuki na świecie. Ponadto możemy zobaczyć m.in. kolekcję sztuki starożytnej, rzemiosła artystycznego. Jakby tego było mało muzeum znajduje się w pięknym zabytkowym budynku.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pałac Hofburg , Austria

Był to niegdyś pałac władców Austrii. Budynek łączy w sobie elementy barokowe i klasycystyczne. Wnętrze zachwyca bogatymi dekoracjami i elegancją. Oprócz podziwiania tego co oferuje wnętrze pałacu możemy także pójść do kawiarni, restauracji bądź pospacerować po pięknych placach i parkach.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z