Teatr Miejski Ceski Krumlov Czechy

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

W Teatrze Miejskim odbywają się przedstawienia i koncerty dla dzieci i dla dorosłych. Teatr działa od września do czerwca. Budynek, w którym działa, był gruntownie odremontowany na początku lat 90. Teatr kontynuuje tradycje tego miejsca. Już w XVII wieku istniał w tej okolicy drewniany budynek, w którym wystawiano sztuki. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-20 16:03:55

Wszystkie znane nazwy

Teatr Miejski Ceski Krumlov

Oficjalna strona internetowa

http://www.divadlo.ckrumlov.cz

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.810558 x 14.317178

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Teatr Miejski Ceski Krumlov

Miejscowości turystyczne w pobliżu Teatr Miejski Ceski Krumlov

Český Krumlov , Czechy

Miasto jest malowniczo położone wzdłuż brzegów wijącej się rzeki Wełtawy. Rozbudowywało się wokół zamku z XIII wieku. Dzięki temu, że rozwój miasta był przez wieki niezakłócany, może się pochwalić obecnie nienaruszonym, oryginalnym budownictwem. Oprócz zamku, w Krumlovie warto zwiedzić stare miasto. W mieście jest dużo muzeów, wystaw i świątyń.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Teatr Miejski Ceski Krumlov

Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha , Czechy

Budowę tej świątyni rozpoczęto w XIV wieku, a skończono dopiero po wojnach husyckich, czyli 100 lat później. Kościół jest utrzymany w stylu gotyckim. Zaprojektował go niemiecki architekt Linhart z Aldenberku. Wewnątrz można podziwiać malowidła, przedstawiające świętego Wita i Matkę Bożą. Duże wrażenie robi wysokie, łukowate sklepienie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Ratusz , Czechy

Ratusz mieści się w budynku, który powstał z połączenia dwóch gotyckich budowli w XVII wieku. Po prawej stronie budynku, w jednym z łuków, znajduje się dzwon, za pomocą którego radni zwoływali się na posiedzenia. Sklepienie nad wejściem jest udekorowane rzeźbieniami. Wewnątrz zachowały się również malowidła z XV wieku. Niestety ratusz nie jest otwarty dla zwiedzających.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Galeria Mariny Salomatovej , Czechy

Jest to autorska galeria tej rosyjskiej artystki. Upodobała sobie Czechy i mieszka tu do dzisiaj z dwoma córkami. Jej obrazy są inspirowane uwielbieniem świata natury i tego, co ją otaczało całe życie, czy to w Rosji, czy w Czechach. Dzieła chętnie kupują kolekcjonerzy z całego świata.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Centrum Sztuki Egona Schielego , Czechy

Egon Schiele był austriackim artystą – malarzem i grafikiem. Za życia nie doczekał się uznania. Obecnie jego działa sprzedawane są za miliony dolarów. W Centrum Kulturalnym w Ceskim Krumlovie odbywają się wystawy związane z artystyczną bohemą. Zgromadzono też pamiątki po artyście. W budynku jest również kawiarnia i sklep. W XVII wieku mieścił się tu miejski browar.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum Tortur , Czechy

Dla osób o mocnych nerwach. W tym muzeum zgromadzono narzędzia tortur i przedstawiono dawne sposoby karania przestępców. Wystawa jest zorganizowana w bardzo realistyczny sposób. Efekt wzmacniają figury woskowe i zaaranżowane z nimi sceny, obrazujące tortury oraz efekty dźwiękowe i wizualne. Bilet dla osoby dorosłej, bez przewodnika, kosztuje 100 CZK.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Obrotowe Audytorium , Czechy

Jest to niezwykle oryginalny teatr. Scena i ruchoma widownia znajdują się w Ogrodzie Zamkowym. Przedstawienia odbywają się pod gołym niebem, więc program jest uzależniony od łaskawości pogody. Organizatorzy ostrzegają, że występ może zostać przesunięty, a w najgorszym wypadku anulowany. W poniedziałki przedstawienia można oglądać za darmo.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Figur Woskowych Ceski Krumlov , Czechy

Muzeum Figur Woskowych jest zlokalizowane w odremontowanej, renesansowej kamienicy. Ekspozycja sięga do czasów średniowiecznych, ukazując dawne rzemiosło, na przykład sklep alchemika, czy starą tawernę. W muzeum są też figury współczesnych osobistości, jak Jan Paweł II, Michael Jackson, Dalajlama.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Letohrádek Bellarie – Belweder , Czechy

Willę zbudowano w latach 1706-1708. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków architektury ogrodowej w Czechach. Budynek ma dwa piętra z poddaszem. Dach jest kryty gontem. Wewnątrz ściany i sufit pokryte są pięknymi malowidłami. W latach 90. XX wieku ukończono renowację fasady oraz remont dachu. Taras willi służy jako scena dla teatru South Bohemian. Naprzeciwko usytuowana jest obrotowa widownia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kolumna i Fontanna Plagi , Czechy

Kolumna jest głównym punktem na placu. Na samej górze stoi figura Matki Boskiej. Poniżej stoi ośmiu świętych. Są to patroni miasta i opiekunowie, chroniący przed plagami. Jest tu Św. Wacław, Św. Wit, Św. Jan i Św. Juda. Najbliżej podstawy kolumny są figury świętych Franciszka Ksawerego, Sebastiana, Rocha. Kamienna fontanna została dobudowana w 1843 roku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Vlašský dvůr , Czechy

Atrakcja znajduje się w jednym z najwspanialszych budynków Ceskiego Krumlova. Taki kształt nadano mu w XVI wieku. W 2009 roku przeprowadzono generalny remont i budynek odzyskał blask. Włoski Dziedziniec jest miejscem, w którym odbywają się koncerty, małe konferencje i spotkania. Mieści się tu 70 osób. Salę można wynająć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dawny Kościół Św. Josta , Czechy

Początek historii kościoła przypada na pierwszą połowę XIV wieku. Od tego momentu świątynia przechodziła z rąk do rąk i zmieniała się z każdym wiekiem. W 1787 roku kościół został zniesiony. Przekształcono go w budynek mieszkalny. Obecnie w byłym kościele rozgościły się różne instytucje, sklepy oraz Muzeum Marionetek.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ogrody Zamkowe Ceski Krumlov , Czechy

Ogrody założono w XVII wieku. Mają powierzchnię 11 hektarów. Powierzchnia dzieli się na dwie części pod względem stylu, w jakim została zaprojektowana. Bliżej zamku ogród jest urządzony w stylu francuskim. Jest tu ujeżdżalnia i fontanna kaskadowa. Druga część terenu zaprojektowana jest w stylu angielskim. Tutaj też można podziwiać Letohrádek Bellarie, czyli Belweder.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z