Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Polska

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Wprowadzenie

Teatr im. Juliusza Słowackiego został otwarty 21 października 1893 r. Jest to piękny barokowy budynek, znajdujący się niedaleko, na północny- zachód od Starego Rynku w Krakowie. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-31 17:34:16

Wszystkie znane nazwy

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Opis

Teatr Słowackiego to cieszący się największym prestiżem w Krakowie obiekt kulturalny. Działa on od 1893 roku kiedy to został założony przez Jana Zawiejskiego. Na jego scenach debiutowało wiele ambitnych aktorów a także rozwijało swoje zdolności wiele poważanych reżyserów. W Teatrze obecnie działa także słynny Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 20:16:47

Teatr im. Juliusza Słowackiego leży po drodze z Rynku Głównego do Galerii Krakowskiej. Warto zobaczyć ogrom, elegancję i piękno budynku. W nocy budynek robi jeszcze większe wrażenie dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Wnętrze Teatru jest równie imponujące. Teatr warto odwiedzić przede wszystkim dla repertuaru i wspaniałych spektakli, ale warto zwrócić uwagę również na architekturę. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-28 17:47:12

Teatr Słowackiego w Krakowie jest zabytkiem wpisanym pod numerem A-36. Jego wnętrze typowo barokowe przyciąga licznymi kolumnami, zdobieniami, złotem. Duża sala i scena przyciąga na każdy spektakl. Na jego deskach występowało już wiele znanych i cenionych aktorów. Autor: jonesbo , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-04 20:20:51

Oficjalna strona internetowa

http://www.slowacki.krakow.pl/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.063924 x 19.943065

Pochodzenie

Budynek został stworzony przez Jana Zawiejskiego, wzniesiony na Placu Ducha Świętego (nazwa pochodzi od dawnego klasztoru, na którego miejscu został wybudowany obiekt). Rada Miasta Krakowa postanowiła zburzyć klasztor, aby zrobić miejsce dla nowego teatru. Decyzję te wykonano w 1892 r. co spowodowało wiele kontrowersji. Podobno po tym fakcie Jan Matejko oświadczył, że już nigdy nie będzie wystawiał swoich obrazów w Krakowie. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 17:37:58

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków , Polska

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Była stolica, przyciągająca turystów z całego świata. Jest to miasto, które w pewnym stopniu tragiczna historia Polski oszczędziła. Dziś więc zachwyca licznymi zabytkami kulturowymi, historycznymi, atmosferą oraz miejscami rozrywki.

Średni wynik 9,3 na podstawie 14 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Wawel , Polska

Gotycki Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie został zbudowany na rozkaz Kazimierza Wielkiego, który panował w latach 1333-70. Składa się on z kilku obiektów rozmieszczonych wokół centralnego dziedzińca.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie , Polska

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie, jest jednym z najbardziej znanych pomników w Polsce i zdecydowanie ulubionym miejscem spotkań na Starym Mieście.

Średni wynik 9,3 na podstawie 8 ocen

Smok Wawelski , Polska

Smok Wawelski w Krakowie na Wawelu zgodnie z tradycją zionie ogniem. Show przede wszystkim dla dzieci, ale zabawne :)

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Kościół Mariacki w Krakowie , Polska

Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków Polski, wybudowany w stylu gotyckim na Rynku Głównym w Krakowie, ze słynnym ołtarzem oraz hejnałem z wieży.

Średni wynik 9,0 na podstawie 8 ocen

Sukiennice w Krakowie , Polska

Sukiennice są jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Jest centralnym punktem Rynku w Krakowie (Stare Miasto jest na liście UNESCO od 1978 r.).

Średni wynik 8,9 na podstawie 7 ocen

Barbakan "rondel" w Krakowie , Polska

Barbakan był jedną z form architektury obronnej średniowiecznych miast. Wśród nielicznych zachowanych w Europie takich fortyfikacji- dwie znajdują się w Polsce: w Krakowie i w Warszawie. Krakowski Barbakan zwany "rondlem" jest największy, zbudowany pod koniec XV w. Pierwotnie był otoczony fosą i łączył się z Bramą Floriańską.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Krakowski Kazimierz , Polska

Kazimierz jest historyczną dzielnicą Krakowa. Powstał w XIV w. i do XIX w. był samodzielnym miastem na południu Krakowa. Znany jako miejsce zamieszkania znacznej społeczności żydowskiej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Mały Rynek w Krakowie , Polska

Mały Rynek jest częścią Starego Miasta, znany jest z tradycji handlowych sięgających czasów średniowiecza.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Brama św. Floriana w Krakowie , Polska

Brama Floriańska w Krakowie jest jedną z najbardziej znanych, polskich wież gotyckich, a zarazem centralnym punktem Starego Miasta. Jest częścią starych fortyfikacji miejskich, wybudowana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Kościół św. Barbary , Polska

Niedaleko Kościoła Mariackiego, na Rynku Małym można znaleźć niewielki XIV -wieczny, gotycki kościół św Barbary.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Okno Papieskie , Polska

Okno papieskie znajduje się w budynku kurii w Krakowie. Jest to miejsce szczególnie bliskie wielu mieszkańcom miasta. To właśnie tutaj tłumy czekały po wiele godzin, by ujrzeć Jana Pawła II, by powiedzieć mu słynne już "dobranoc" i zaśpiewać jego ulubione pieśni. To właśnie tutaj doszło do historycznego rozejmu dwóch zwaśnionych klubów krakowskich, to tutaj miasto płakało po śmierci papieża. To miejsce bardzo sentymentalne.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Muzeum Czartoryskich w Krakowie , Polska

Jest to najstarsze i jedno z najcenniejszych muzeów w Polsce. Punkt obowiązkowy dla każdego. Ciekawie i z pomysłem zrobione, przyciąga również stroną internetową oferującą liczne gry i ścieżki tematyczne. Muzeum przechodzi ostatnio remont, w celu dostosowania się do standardów nowoczesności. Wkrótce otwarcie!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Krakowski teatr zajmujący corocznie jedno z pierwszych miejsc w rankingach popularności tego typu atrakcji w mieście. Znajduje się w nieprawdopodobnie pięknym budynku na Placu Ducha. Można spokojnie powiedzieć, że sam gmach teatru jest równą atrakcją co przeżycia kulturalne oferowane przez placówkę. Warto odwiedzić. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-16 01:48:59