Sukiennice w Krakowie Polska

Średni wynik 8,9 na podstawie 7 ocen

Wprowadzenie

Sukiennice są jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Jest centralnym punktem Rynku w Krakowie (Stare Miasto jest na liście UNESCO od 1978 r.). Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-31 17:05:33

Wszystkie znane nazwy

Sukiennice w Krakowie

Opis

Polecam skorzystanie z kawiarni na jednym z tarasów Sukiennic. Można usiąść przy kawie i podziwiać płytę Rynku, pomnik Adama Mickiewicza i Kościół Mariacki. Jedno z najprzyjemniejszych miejsc na kawkę :) Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 09:02:24

Dawne miejsce targów i królestwo krakowskich handlarzy do dziś spełnia swą rolę. Ogrom kramików wewnątrz sukiennic oraz ich cudowne pamiątki ucieszą oko nawet najwybredniejszego turysty, Poza kramami w sukiennicach znajduję się także wiele kawiarni oraz muzeum narodowe. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 09:21:18

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.061738 x 19.937358

Znaczenie

Sukiennice były bardzo ważnym ośrodkiem handlu międzynarodowego. W XV w. Sukiennice były źródłem wielu egzotycznych dóbr importowanych ze Wschodu, takich jak przyprawy, jedwab, skóra i wosk. Kraków w tym samym czasie eksportował tekstylia, ołów i sól. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 17:07:30

Sukiennice do dnia dzisiejszego są jednym z najbardziej popularnych zabytków starego Krakowa, i obowiązkowym punktem na każdej wycieczce poznawczej. To tu większość turystów zaopatruje się w urocze pamiątki zazwyczaj nawiązujące do sztuki ludowej miasta. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-25 09:22:40

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Sukiennice w Krakowie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Sukiennice w Krakowie

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków , Polska

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Była stolica, przyciągająca turystów z całego świata. Jest to miasto, które w pewnym stopniu tragiczna historia Polski oszczędziła. Dziś więc zachwyca licznymi zabytkami kulturowymi, historycznymi, atmosferą oraz miejscami rozrywki.

Średni wynik 9,3 na podstawie 14 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Sukiennice w Krakowie

Wawel , Polska

Gotycki Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie został zbudowany na rozkaz Kazimierza Wielkiego, który panował w latach 1333-70. Składa się on z kilku obiektów rozmieszczonych wokół centralnego dziedzińca.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie , Polska

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie, jest jednym z najbardziej znanych pomników w Polsce i zdecydowanie ulubionym miejscem spotkań na Starym Mieście.

Średni wynik 9,3 na podstawie 8 ocen

Smok Wawelski , Polska

Smok Wawelski w Krakowie na Wawelu zgodnie z tradycją zionie ogniem. Show przede wszystkim dla dzieci, ale zabawne :)

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Kościół Mariacki w Krakowie , Polska

Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków Polski, wybudowany w stylu gotyckim na Rynku Głównym w Krakowie, ze słynnym ołtarzem oraz hejnałem z wieży.

Średni wynik 9,0 na podstawie 8 ocen

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie , Polska

Teatr im. Juliusza Słowackiego został otwarty 21 października 1893 r. Jest to piękny barokowy budynek, znajdujący się niedaleko, na północny- zachód od Starego Rynku w Krakowie.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Barbakan "rondel" w Krakowie , Polska

Barbakan był jedną z form architektury obronnej średniowiecznych miast. Wśród nielicznych zachowanych w Europie takich fortyfikacji- dwie znajdują się w Polsce: w Krakowie i w Warszawie. Krakowski Barbakan zwany "rondlem" jest największy, zbudowany pod koniec XV w. Pierwotnie był otoczony fosą i łączył się z Bramą Floriańską.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Krakowski Kazimierz , Polska

Kazimierz jest historyczną dzielnicą Krakowa. Powstał w XIV w. i do XIX w. był samodzielnym miastem na południu Krakowa. Znany jako miejsce zamieszkania znacznej społeczności żydowskiej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Podziemi Krakowa , Polska

Muzeum zostało otwarte w 2010 r. i znajduje się pod płytą Rynku Głównego w Krakowie. Jego powierzchnia to ponad 6 tys. m kwadratowych. Zwiedzając to miejsce możemy obejrzeć np. dawne wodociągi, osadę przedkolacyjną, główne towary eksportowe Krakowa, hietografię miasta Krakowa, średniowieczne bruki Sukiennic i wiele ciekawych historycznych ekspozycji. Miejsce warte zwiedzenia.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Kościół św. Barbary , Polska

Niedaleko Kościoła Mariackiego, na Rynku Małym można znaleźć niewielki XIV -wieczny, gotycki kościół św Barbary.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Mały Rynek w Krakowie , Polska

Mały Rynek jest częścią Starego Miasta, znany jest z tradycji handlowych sięgających czasów średniowiecza.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Brama św. Floriana w Krakowie , Polska

Brama Floriańska w Krakowie jest jedną z najbardziej znanych, polskich wież gotyckich, a zarazem centralnym punktem Starego Miasta. Jest częścią starych fortyfikacji miejskich, wybudowana w XIV w.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Plac Mariacki , Polska

Plac Mariacki to mały plac przy Kościele Mariackim, sąsiadujący z Rynkiem Głównym. Elementem charakterystycznym jest 'studzienka gołębi'. Plac powstał w 1802r., w miejscu zlikwidowanego cmentarza parafialnego. Można nim przejść do Małego Rynku.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Sukiennice znajdują się na Głównym Placu Rynkowym w Krakowie. Turystom kojarzą się z licznymi kramami z pamiatkami, obecnie to Muzeum. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 21:13:08