Staroměstská radnice Czechy

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Dawna siedziba władz miejskich Pragi znajdująca się przy Rynku Staromiejskim wybudowany w 1338 r. w stylu gotyckim. Na turystów czekają cenne zabytkowe wnętrza oraz znany na całym świecie zegar astronomiczny autorstwa niejakiego Hanusza. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 19:38:53

Wszystkie znane nazwy

Ratusz staromiejski Staroměstská radnice

Opis

Ratusz staromiejski to kombinacja różnych stylów architektonicznych, warto zobaczyć wnętrze zw względu na piękne gobeliny, a także wejść na gotycką wieżę. Autor: tuchcio , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-10 12:56:33

Ratusz Staromiejski składa się z zabytkowej kamienicy, wieży oraz kaplicy utworzonej z części wieży. Budowany był niejako "na raty" i z tego powodu wygląda bardzo charakterystycznie. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 08:08:28

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.086804 x 14.420328

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Staroměstská radnice

Miejscowości turystyczne w pobliżu Staroměstská radnice

Prague , Czechy

Największe miasto Czech położone nad rzeką Wełtawą, w centrum kraju. Stolica Czech to jedno z najciekawszych miast Europy. W 1992 roku jego zabytki w centrum zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć m.in.: kolekcję malarstwa europejskiego, stadion Strahov, „Tańczący dom” nad Wełtawą oraz ratusz Staromiejski z popularnym zegarem astronomicznym Oroj.

Średni wynik 9,3 na podstawie 13 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Staroměstská radnice

Zlatá ulička , Czechy

Złota Uliczka jest jedną z największych atrakcji w Pradze. Niestety w czasie sezonu trudno jest zrobić tu jakiekolwiek zdjęcie ze względu na ogrom turystów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Staroměstský orloj , Czechy

Zegar Orloj to znany na całym świecie astronomiczny zegar mieszczący się na praskim Rynku. Warto przyjść tutaj o pełnej godzinie aby zobaczyć ciekawe przedstawienie na tarczach zegara.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Karlsbrücke , Czechy

Most Karola jest najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym zabytkiem w Pradze. Dlatego też trzeba liczyć się z ogromnymi tłumami, zwłaszcza za dnia. Najlepiej most zwiedzać w godzinach wieczornych, aby móc podziwiać piękną panoramę miasta.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Prager Altstadt , Czechy

Stare Miasto w Pradze, to jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Czech. Historia samego Starego Miasta sięga ponad tysiąc lat wstecz, ale zorganizowane Stare Miasto istnieje mniej więcej od przełomu wieków XII/XIII.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Václavské náměstí , Czechy

Jest jednym z głównych placów miasta i centrum biznesowego i kulturalnego społeczności w Nowym Mieście w Pradze. Wiele historycznych zdarzeń, które wystąpiły tam, i to jest tradycyjne ustawienie demonstracji , uroczystości i innych zgromadzeń publicznych. Plac nosi imię św Wacława , patrona Czech. Jest to część zabytkowego centrum Pragi.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Burgstadt , Czechy

Dzielnica z okazałymi pałacami, kamienicami i Zamkiem Królewskim. W sąsiedztwie Hradczan znajduje się klasztor na Strahovie, a za jego południową furtką moim najpiękniejszy widok w Pradze: panorama Hradczan i Malej Strany.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Fred i Ginger , Czechy

Ten praski budynek przyciąga uwagę turystów awangardową architekturą, gdyż jego sylwetka przypomina tańczącą parę.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Miejski Dom Reprezentacyjny , Czechy

Secesyjny budynek mieszczący się na pl. Republiki w pobliżu Bramy Prochowej. W latach 1383-1484 miesce to było siedzibą władców, dziś odbywają się tu koncerty Orkiestry Symfonicznej, wystawy oraz inne, różnorodne wydarzenia społeczno-kulturalne. Na parterze i w suterenie znajduje się kilka kawiarni i restauracji.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Brama prochowa , Czechy

Nazwa pochodzi z XVII w., kiedy stanowiła magazyn prochu, ale brama była częścią zabudowy Pragi już w 1475 roku. Została wzniesiona przez mistrza Wacława na prośbę Władysława II Jagiellończyka. Ta późnogotycka brama miejska ma 65 m wysokości, na szczycie umieszczony jest taras widokowy dla turystów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Estates Theatre , Czechy

Klasycystyczny teatr stanowy, założony w 1781 roku, położony przy Owocowym Targu na Starym Mieście. Jest jednym z teatrów w Pardze, który wchodzi z skład pięciu scen teatru narodowego. Wpisany na listę narodowych zabytków kultury. Teatr ten swoją światową sławę zawdzięcza Mozartowi, który wystawiał tam po raz pierwszy swoje opery jak Łaskowość Tytusa.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum Żydowskie , Czechy

Muzeum Żydowskie obejmuje 6 zabytkowych obiektów. Ekspozycje można obejrzeć w następujących Synagogach: Maisela, Hiszpańskiej, Pinkasa, Klausen, a także na Starym Cmentarzu Żydowskim oraz w Sali Obrzędów. Wszystkie obiekty są w doskonałej kondycji. Można posiąść wiedzę na temat Żydów zamieszkujących Pragę od X wieku.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pomnik Św. Wacława , Czechy

Pomnik św. Wacława znajduje się na południowo-wschodnim końcu placu. Dosiadający bojowego konia książę jest otoczony przez naturalnej wielkości postacie świętych.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z