Spanish Steps, Rome Włochy

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Schody Hiszpańskie znajdują się na Placu Hiszpańskim w Rzymie i powstały na uczczenie Jubileuszu w 1725 roku. Liczą 135 stopni, a na ich szczycie leży kościół Św. Trójcy. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 15:49:44

Wszystkie znane nazwy

Schody Hiszpańskie Scalinata della Trinità dei Monti, Roma Spanish Steps, Rome

Opis

Schody Hiszpańskie to miejsce zgromadzeń wielu turystów. Znajdują się na rzymskim Placu Hiszpańskim. Kolorowe żywe kwiaty sprawiają że to miejsce jest jeszcze piękniejsze niż w rzeczywistości. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 10:52:28

Budowę ukończono w 1725 roku, inaugurację poprowadził papież Benedykt XIII. To jedne z najsłynniejszych schodów świata, o każdej porze dnia i nocy zatłoczone przez turystów. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 17:32:32

Oficjalna strona internetowa

http://www.piazzadispagna.it/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.905955 x 12.482665

Pochodzenie

Monumentalne stopnie powstały w latach 1723-25 na zamówienie francuskiego dyplomaty Étienne’a Gueffiera, by połączyć nieruchomości należące do Burbonów (zwłaszcza ambasadę hiszpańską, od której pochodzi nazwa) z jednym z watykańskich pałaców u stóp wzgórza. Autorami złożonej koncepcji wielkiego ogrodu tarasowego, jakim są schody, byli barokowi architekci: Francesco de Sanctis i Alessandro Specchi. Budowla była wielokrotnie modernizowana (ostatnio w 1995 roku) i obecnie opiekuje się nią zgromadzenie zakonne z Paryża o nazwie Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-05-28 20:06:56

Znaczenie

To jedne z najszerszych i najdłuższych schodów w Europie. W grudniu, w okresie świątecznym, wystawiana tam jest zabytkowa szopka z XIX wieku, a przez cały rok na małym rynku sprzedaje się cięte kwiaty. Atrakcja słynie też z organizacji różnorodnych imprez kulturalnych (słynne pokazy mody) i artystycznych: najbardziej znane to m.in. zasypanie schodów przez włoskiego performera, Graziano Cecchiniego, w 2008 r. tysiącami wielokolorowych kulek albo multimedialne wydarzenie z okazji dwudziestej rocznicy obalenia Muru Berlińskiego. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-05-28 20:07:31

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Spanish Steps, Rome

Miejscowości turystyczne w pobliżu Spanish Steps, Rome

Watykan , Włochy

Jedno z najświetniejszych miejsc chrześcijaństwa, świadczące o bogatej historii i niezwykłym przedsięwzięciu duchowym. W granicach miniaturowego państwa znajduje się unikalne nagromadzenie arcydzieł architektury i sztuki. Centralnym punktem jest bazylika wzniesiona na miejscu męczeństwa św. Piotra. Jest największą budowlą sakralną świata.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Rome , Włochy

"Wieczne miasto", do którego prowadzą wszystkie drogi... Nie sposób zobaczyć wszystkich zabytków Rzymu nawet w kilka dni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ stolica Włoch jest zawsze tłoczna. Rzym jest nie tylko pełen historii, jest też bardzo nowoczesnym (i bardzo drogim) miastem. Życiu nocnemu nie przeszkadza bliskość Watykanu.

Średni wynik 9,5 na podstawie 11 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Spanish Steps, Rome

Pieta Michała Anioła , Włochy

Pieta watykańska jest arcydziełem sztuki renesansu dłuta Michelangela Buonarrotiego (Michała Anioła). Rzeźba przedstawia przedstawia Marię z Nazaretu trzymającą w ramionach swojego syna: zdjętego z krzyża, umierającego Jezusa.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Bazylika Świętego Piotra , Włochy

Bazylika Świętego Piotra została zbudowana w X wieku i choćby z tego względu nie przypomina innych świątyń. Koniecznie należy odwiedzić podziemia, które są najbardziej interesującą częścią zabytku. Obok znajduje się mały park. Wejście do wnętrza jest bezpłatne. Można robić zdjęcia.

Średni wynik 9,9 na podstawie 12 ocen

Musei Vaticani , Włochy

Gromadzą najbogatszą kolekcję dzieł sztuki z całego świata. Zbiory były powiększane w czasie pontyfikatów kolejnych papieży. Muzea Watykańskie zostały otwarte dla publiczności w 1787 roku.

Średni wynik 9,9 na podstawie 17 ocen

Fori Imperiali , Włochy

Rzymskie forum kiedyś tętniło życiem, a dziś stanowi jeden z największych projektów archeologicznych na świecie. To wymarzone miejsce na inspirującą wycieczkę. Zdecydowanie warto kupić bilet do muzeum i zwiedzać ruiny z przewodnikiem: w postaci książki lub oprowadzającego nas historyka. Fori Imperiali to historia na wyciągnięcie ręki -- warto zobaczyć! Można dojechać metrem i przejść się kawałek.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Plac Świętego Piotra , Włochy

Plac św. Piotra jest głównym placem Watykanu. Znajduje się na nim Bazylika św. Piotra, kolumnada Berniniego, obelisk i fontanny.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Trevi Fountain , Włochy

Fontanna Di Trevi to jedna z najsłynniejszych atrakcji Rzymu. Oblegana codziennie przez tysiące turystów. Miejsce pełne urody i uroku. Znana z wielu filmów o Włoszech, takich jak: "Rzymskie wakacje" czy "Słodkie życie". Doskonałe miejsce na miłosne spotkanie, zwłaszcza wieczorem.

Średni wynik 9,4 na podstawie 10 ocen

Anfiteatro Flavio, Roma , Włochy

Koloseum to główny zabytek Rzymu -- nie trzeba go nikomu przedstawiać. Możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem, ale nie jest to ani konieczne, ani szczególnie polecane. Dostępny jest łączony bilet na zwiedzanie wzgórza Palatyn i Forum Romanum. W sezonie kolejki do zakupu biletów są ogromne, więc lepiej kupić je na stronie internetowej lub przy pozostałych dwóch zabytkach.

Średni wynik 9,4 na podstawie 10 ocen

Papieska arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Rzym , Włochy

Zdecydowanie warto odwiedzić ten -- będący nie tylko atrakcją turystyczną -- kościół, który pełni funkcję katedry dla Rzymu. Koniecznie należy zwrócić uwagę na posągi apostołów. Budowę katedry rozpoczęto w IV wieku naszej ery! Atrakcja porównywalna do Bazyliki Świętego Piotra. Warto odwiedzić wcześnie, aby uniknąć tłumów.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Basilica of Saint Mary Major, Rome , Włochy

W bazylice pochowany jest słynny architekt Bernini, na którego nazwisko natrafimy w Wiecznym Mieście nie raz. Do tej świątyni, zbudowanej w V wieku, licznie ściągają pielgrzymi. Kościół znajduje się niedaleko parku Parco del Colle Opio i w pobliżu Koloseum. Bazylika jest piękna i zdobiona złotem, ale takich w Rzymie nie brakuje.

Średni wynik 9,3 na podstawie 7 ocen

Piazza Venezia, Roma , Włochy

Plac znajduje się niedaleko Koloseum; można przejść stamtąd na piechotę. Główną atrakcją okolicy jest Pałac Wenecki. W tamtejszym muzeum możemy sprawdzić swoją wiedzę na temat historii Włoch. Sam budynek dla niektórych jest piękny, według innych jest koszmarem. Windą można wjechać na taras, aby podziwiać widoki (naprawdę warto!), ale ta przyjemność kosztuje 7 euro.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie , Włochy

Panteon to budowla poświęcona pierwotnie bóstwom planetarnym i ówczesnemu cesarzowi, jednak od VII wieku jest użytkowany jako kościół katolicki. Warto go zwiedzić, choćby nawet w deszczu!

Średni wynik 9,0 na podstawie 6 ocen

Colonna Traiana, Roma , Włochy

Kolumna została wzniesiona w 113 roku na pamiątkę zwycięstwa nad Dakami. Na szczycie kolumny stoi figura św. Piotra, a całość budowli zdobi relief.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Ciekawostki

Scalinata są jednym z symboli włoskiej stolicy, odgrywając istotną rolę w kulturze współczesnej. Ich wielką popularność zapoczątkowała słynna amerykańska komedia romantyczna „Rzymskie wakacje” z 1953 roku, z udziałem Audrey Hepburn i Gregory’ego Pecka. Później Schody Hiszpańskie pojawiały się jeszcze w szeregu filmów, np. nagradzanym thrillerze psychologicznym „Utalentowany pan Ripley” z 1999 roku z Mattem Damonem. Jude Lawem i Cate Blanchett w rolach głównych. Były też przywoływane w tekstach licznych piosenek, m.in. Boba Dylana, Mortena Harketa (lidera grupy A-ha) i wielu zespołów rockowych. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-05-28 20:09:13

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z