Sozopol Bułgaria

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Sozopol jest jednym z najstarszych miast Bułgarii. Położone jest na południowym wybrzeżu Morza Czarnego, 30 kilometrów od Burgas. W miasteczku odbywa się festiwal filmowy „Apollonia”. Początki Sozopolu datowane są na epokę brązu. W mieście znajdują się dwie plaże, przyciągające wielu turystów. Wieczorny spacer najlepiej zrobić na starym mieście, położonym na skalistym półwyspie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-18 10:15:10

Wszystkie znane nazwy

Sozopol

Opis

Szkopol jest miastem, w którym architekturę starożytnych widać na każdym kroku. Posiada dwie plażę, dzięki czemu dla turyści mogą spokojnie na niej odpocząć, bez tłoku. Pięknym miejscem w mieście jest stare miasto, całe wyłożone brukiem. W mieście znajdziemy także 13-metrowy posąg Apollina. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-05 19:34:07

Oficjalna strona internetowa

http://www.sozopol.com

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 42.418949 x 27.694111

Co warto zobaczyć w miejscowości Sozopol

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Sozopol

Plaże Sozopolu , Bułgaria

W Sozopolu znajdują się trzy plaże godne uwagi. Plaża północna (główna) jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Jest tu spokojnie, a piasek jest drobny. Plaża Hermanite jest położona wzdłuż luksusowej, nowoczesnej dzielnicy, obok hoteli i restauracji. Piasek jest tu grubszy. Plaża Carska, położona kawałek na północ od miasta, zapewnia spokój. Jest tu mało ludzi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sozopolska Galeria Sztuki , Bułgaria

Galerię założono w 1991 roku. Jest to miejsce spotkań artystów i tych, którzy chcą obejrzeć lub kupić ich dzieła. Sam budynek jest zabytkiem, zbudowanym w stylu renesansowym. Galeria zebrała blisko 300 dzieł sztuki – obrazów i rzeźb. Można je podziwiać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-21:00.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cerkiew Bogurodzicy w Sozopolu , Bułgaria

Cerkiew znajduje się na starym mieście. Jest to najważniejsza świątynia w Sozopolu. Została zbudowana w XVII wieku. Wewnątrz kościoła zachowały się zabytki z epoki: ikonostas wykonany przez macedońskiego artystę, biskupie krzesło i ambona. Sama budowla robi wrażenie, ponieważ, zgodnie z zasadami z epoki, została wbudowana w ziemię. Ponad grunt wystaje tylko dach i fragment ścian.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Archeologiczne - Sozopol , Bułgaria

Muzeum jest położone na starym mieście. Ekspozycja przedstawia dzieje Sozopolu od VI w. p. n. e. do XVII w. n. e. Najwspanialszym zabytkiem są ołowiane i kamienne kotwice z około drugiego tysiąclecia przed Chrystusem, malowane wazy z Grecji z szóstego stulecia oraz antyczne i średniowieczne amfory. Latem muzeum jest otwarte codziennie. Zimą jest zamknięte w niedziele i poniedziałki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wyspy Św. Iwana i Św. Piotra , Bułgaria

Te dwie wyspy są położone dwa kilometry na północny – wschód od wybrzeża Sozopolu. Wyspa św. Iwana jest objęta rezerwatem. Zachowała się na niej latarnia morska z 1884 roku i pozostałości latarni z II wieku. Wyspy nie są zamieszkane. Mniejsza, św. Piotra, nazywana jest „wyspą ptaków”, ponieważ mieszka na niej dużo gatunków ptactwa. Na wyspy kursuje statek z portu w Sozopolu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce