Sligeach Irlandia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Sligo to niewielkie miasto na zachodzie Irlandii. Leży pomiędzy dwoma łańcuchami górskimi o nazwie Dartry Mountains. Liczba mieszkańców - ponad 17 tysięcy . Miasto posiada swój port lotniczy. Niedaleko Sligo leży nieduża wysepka Coney Island, od której wzięła się nazwa jednej z dzielnic Brooklynu. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-23 21:30:52

Wszystkie znane nazwy

Sligeach Sligo

Oficjalna strona internetowa

http://www.sligo-ireland.com/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 54.27012 x -8.4751

Specyficzne informacje

Irlandzka nazwa (Sligeach) oznacza "muszlowe miejsce" – ze względu na dużą ilość skorupiaków, które znajdziesz nad rzeką Garavogue. Najsłynniejsza irlandzka para kochanków - Diarmuid i Grianne. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-23 21:33:18

Co warto zobaczyć w miejscowości Sligeach

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Sligeach

Sligo Cathedral , Irlandia

Katedra Niepokalanego Poczęcia mieści się w Sligo, w Irlandii. Jest kościołem rzymskokatolickim i może pomieścić aż 1400 osób. Architektura tego budynku – zarówno w środku jak i na zewnątrz - jest bardzo interesująca. Warto się jej przyjrzeć z bliska.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Carrowmore , Irlandia

Megalityczny grobowiec. Dużo dolmenów i kamiennych kręgów. Miejsce łatwo dostępne, dobrze utrzymane i przyjemne na spacer. Naprawdę magiczne. Panie w recepcji są bardzo pomocne i przyjazne. Na wstępie dostaniesz przewodnik.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Hazelwood , Irlandia

Park mieści się na obrzeżach miasta Sligo. Jest doskonały na piknik, jogging, spacer z rodziną. Sprawi pewnie ogromną frajdę miłośnikom przyrody. Dzieci mogą również pokarmić kaczki i łabędzie. Oprócz tego w parku znajduje się gigantyczna rzeźba „grzyb” – trochę dalej od ścieżki. W niektórych miejscach szlaki są oznakowane.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce