Sconce, Stockholm Szwecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Skansen to pierwsze szwedzkie muzeum na świeżym powietrzu wraz z parkiem i ogrodem zoologicznym -- znajdujące się na wyspie Djurgården w Sztokholmie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-04-17 19:07:29

Wszystkie znane nazwy

Skansen Sconce, Stockholm

Opis

Na powierzchni 300 000 metrów kwadratowych -- które odwiedza co roku ponad 1,3 mln turystów -- zostało odtworzone w pełnej krasie XIX-wieczne miasteczko, w którym rzemieślnicy w tradycyjnych strojach (m.in. garbarze, szewcy, piekarze czy szklarze) dają pokaz swoich umiejętności. Tuż obok leżą zagrody, gdzie hoduje się dawne rasy bydła i trzody. Na północno-zachodniej stronie wzgórza, gdzie znajduje się park, wzniesiono też Skansens Bergbana -- kolejkę linową o długości 196,4 m, wznoszącą się na wysokość nawet 34,5 metra. Na początku grudnia na centralnym placu kompleksu odbywa się popularny jarmark bożonarodzeniowy, zaś latem organizowane są tam pokazy tańców ludowych i koncerty. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-04-17 19:35:44

Oficjalna strona internetowa

http://www.skansen.se

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 59.326111 x 18.103611

Pochodzenie

Skansen powstał w 1891 roku z inicjatywy Artura Hazeliusa -- szwedzkiego nauczyciela. badacza folkloru i założyciela innej sztokholmskiej atrakcji: Muzeum Nordyckiego. Po serii zakrojonych na szeroką skalę podróży po Półwyspie Skandynawskim naukowiec zakupił ok. 140 kompletnych budynków, które kazał rozebrać na małe elementy, starannie przetransportować do szwedzkiej stolicy i złożyć w parku na wyspie Djurgården. Tylko trzy budowle nie są tam oryginalne, ale zostały dokładnie skopiowane ze swych pierwowzorów. Najstarszy z prezentowanych obiektów -- Vastveitloftet -- pochodzi z XIV wieku. Od 1963 r. kompleks jest niezależną placówką, chociaż wyposażenie wnętrz wciąż należy do Muzeum Nordyckiego, którego wcześniej była to integralna część. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-04-17 16:44:55

Znaczenie

Jeśli lubisz regionalny folklor, to miejsce na pewno dla Ciebie. Skansen odwzorowuje życie ludzi w wioskach: niskie domki, wypełnione zapachem ciasta i świeżego masła. Idąc parę kroków dalej, możesz przenieść się do XIX-wiecznego miasta. Podejrzeć pracę farmaceuty, piekarza oraz zobaczyć jak działała poczta. Na terenie znajduje się ZOO z gatunkami zwierząt, typowymi dla regionu skandynawskiego. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 23:44:56

Jest to pewniak, dla turystów uwielbiających długo spacerować. Potrzeba całego dnia, żeby skansen dokładnie obejść i obejrzeć wszystko! Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 23:45:35

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Sconce, Stockholm

Miejscowości turystyczne w pobliżu Sconce, Stockholm

Stockholm , Szwecja

Oglądając zdjęcia Sztokholmu, przed pierwszym wyjazdem, nie popadłam w wielki entuzjazm. Stolica jak stolica. Dopiero jak dojechałam na miejsce i zobaczyłam te nowe, odrestaurowane budynki wiedziałam, że Sztokholm zostanie jedną z ulubionych stolic, w jakiej miałam okazji być.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Sconce, Stockholm

Muzeum Vasa , Szwecja

Muzeum Vasa, położone na wyspie Djurgården w Sztokholmie, stanowi ogromną atrakcję dla miłośników historii i marynistyki. Główną atrakcję stanowi niemal całkowicie odrestaurowany XVII wieczny galeon, który zachwyca turystów z całego świata. To jeden z niewielu zachowanych okrętów z tamtej epoki.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Nordiska Museet , Szwecja

W Muzeum Nordyckim (Nordiska Museet) przedstawiona jest cała historia szwedzka. Do ciekawostek należą np. łupy wojenne wywiezione z Polski w czasach Potopu Szwedzkiego. Można tu m.in. zobaczyć 15 - metrowy fryz przedstawiający wjazd orszaku weselnego Zygmunta III Wazy do Krakowa w 1605 r.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kungliga Djurgården, Stockholm , Szwecja

Djurgården to wyspa w centrum Sztokholmu, na której znajdują się miejskie tereny zielone i rekreacyjne oraz wiele budynków i rezydencji o znaczeniu użytkowym, historycznym bądź zabytkowym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Waldemarsudde w Sztokholmie , Szwecja

Waldemarsudde to muzeum w Sztokholmie prezentujące głównie sztukę skandynawską XIX i początku XX wieku. Mieści się w zabytkowej willi księcia Närke imieniem Eugeniusz, który zapisał ją miastu w testamencie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Junibacken w Sztokholmie , Szwecja

Junibacken to muzeum dziecięce, położone na wyspie Djurgården w śródmieściu Sztokholmu. Główną atrakcją są tam ekspozycje związane ze szwedzką literaturą dla dzieci i postaciami m.in. z książek Astrid Lindgren ("Dzieci z Bullerbyn", "Pippi Pończoszanka") czy Tove Jansson (cykl o Muminkach).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Techniki w Sztokholmie , Szwecja

Muzeum Techniki w Sztokholmie to bardzo nowoczesny obiekt, w którym nauka i wiedzą są jednocześnie zabawą. W Muzeum jest też sala kinowa, gdzie można oglądać filmy w 4D.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Swedish History Museum, Stockholm , Szwecja

Historiska Museet w Sztokholmie to jedna z największych szwedzkich placówek muzealnych, poświęcona archeologii oraz dziejom kultury -- począwszy od środkowej epoki kamienia (mezolit) po dzień dzisiejszy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

ABBA The Museum, Stockholm , Szwecja

Muzeum ABBY to interaktywna wystawa -- dedykowana jednemu z najsłynniejszych w historii zespołów wykonujących muzykę pop -- znajdująca się na wyspie Djurgården, w centrum Sztokholmu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Rosendal's Garden, Stockholm , Szwecja

Rosendals Trädgård to publiczny ogród w Sztokholmie, na wyspie Djurgården. Uprawia się tam róże, rośliny owocowe i winorośl, promując przy okazji ogrodnictwo i ekologię.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gröna Lund , Szwecja

Żądni emocji i mocnych wrażeń? Możecie przeznaczyć na lunapark cały dzień... od samego patrzenia na niektóre kolejki górskie może się mocno zakręcić w głowie!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Skeppsholmen, Sztokholm , Szwecja

Skeppsholmen to wyspa w centrum Sztokholmu, połączona dwoma mostami z resztą miasta. Słynie z ciekawych placówek muzealnych i innych, zabytkowych obiektów, które przyciągają wielu turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Swedish Museum of Photography, Stockholm , Szwecja

Szwedzkie Muzeum Fotografii w Sztokholmie, zwane Fotografiska, specjalizuje się we współczesnych zdjęciach artystycznych. Zabytkowa siedziba z początku XX wieku mieści uczelnię, bistro, kawiarnię, bar, sale konferencyjne, sklep muzealny, galerię sztuki oraz przestrzeń ekspozycyjną.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Nazwa "skansen" stała się synonimem wszystkich muzeów pod otwartym niebem i zbiorów zabytkowych budowli, zwłaszcza w Europie Środkowej i Wschodniej. Na przykład aktualnie w Polsce znajduje się 37 placówek tego rodzaju, a najstarszą z nich jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-04-17 19:35:55

Ceny

Cena wejścia do Skansenu uzależniona jest od pory roku i ilości atrakcji, które chcemy zwiedzić. Podstawowa opłata za wejście, gwarantująca parogodzinny spacer to: -- w okresie wakacyjnym -- dla osoby dorosłej 150 SEK (75 PLN), a w miesiącach zimowych -- dla osoby dorosłej 80 SEK (40 PLN). Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-24 19:00:27

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z