Schönbrunn Palace Austria

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Pałac zachwyci każdego, gdyż jest jednym z najpiękniejszych pałaców barokowych w Europie. Posiada 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Możemy podziwiać w nich styl rokoko i bardzo bogaty wystrój- białe powierzchnie z ornamentami pozłacanymi 14-karatowym złotem dodatkowo ozdobione czeskimi lustrami kryształowymi. Dziedzictwo UNESCO, które trzeba zobaczyć. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-16 14:45:54

Wszystkie znane nazwy

Pałac Schönbrunn Wiedeń Schönbrunn Palace

Opis

Żeby obejść wszystkie alejki, potrzeba naprawdę dużo siły i czasu. Piękne widoki, dużo turystów, niesamowite fontanny. Warto wstąpić do ogrodu botanicznego i zobaczyć m.in. rosnące ananasy (tak, wyrastają z ziemi!). Są ławeczki, można odpocząć po długim spacerze. Autor: krowucha , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 00:46:27

W pałacu tym mieszkał cesarz Franciszek Józef wraz ze swoją żoną- sławną cesarzową Sisi. Pałac jest ogromny i bardzo piękny, warto zarezerwować sobie sporo czasu aby na spokojnie obejrzeć zarówno wnętrza jak i ogrody. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-05 04:05:19

Oficjalna strona internetowa

http://www.bundesgaerten.at/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.184799 x 16.31227

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Schönbrunn Palace

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Schönbrunn Palace

Wiener Rathaus , Austria

Ciekawy neogotycki budynek, który zachwyca swą architekturą. Posiada dwie potężne wieże, na szczycie jednej z nich znajduje się piękny posąg Rathausmann. Sam ratusz jak i jego okolica jest pod względem architektonicznym piękna, gdyż przed nim znajdują się posągi zasłużonych dla miasta osobistości.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Burgtheater , Austria

Teatr przedstawia spektakle na najwyższym poziomie. Będąc we Wiedniu warto wybrać się do tego teatru, nie tylko ze względu na repertuar, ale także na to, że znajduje się w pięknym i zachwycającym budynku wybudowany w 1888 roku w stylu włoskiego renesansu. Pamiętać trzeba o wcześniejszej rezerwacji biletów.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Austrian Parliament Building , Austria

Parlament jest warty zobaczenia ze względu na jego architekturę. Budowla jest wzorowana na architekturze starożytnych Aten, co daje ciekawy efekt. Budynek przyozdobiona jest marmurowymi figurami przedstawiającymi uczonych i starożytnych mężów stanu. Warto to zobaczyć na własne oczy.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Kolumna Świętej Trójcy , Austria

Piękna barokowa, marmurowa kolumna Trójcy Świętej. Symbol zwalczenia przez miasto epidemii dżumy z 1679 roku. Pomnik przedstawia m.in. klęczącego Leopolda I oraz wznoszące się do nieba figury: chmur, amorków, aniołków i postaci symbolicznych np. postać Wiary triumfującej nad Zarazą.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galeria Albertina , Austria

Raj dla znawców historii sztuki i malarstwa. W galerii możemy obejrzeć około 50 tys. rysunków, akwafort, akwarel i ponad 1,5 mln rycin i wszystko to w pięknych komnatach. Mamy możliwość zobaczyć prace np. Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Picassa czy Rembrandta. Będąc tutaj poczujemy na własnej skórze przepych i szyk monarchii habsburskiej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wiener Staatsoper , Austria

Opera mieści się w monumentalnym budynku wybudowanym w stylu wczesnego renesansu francuskiego będzie to z pewnością gratka dla miłośników architektury. Wnętrze jest bardzo bogate i zachwyci każdego. Opera w swym repertuarze ma około 60 oper i baletów. Jest to sztuka na najwyższym poziomie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pałac Hofburg , Austria

Był to niegdyś pałac władców Austrii. Budynek łączy w sobie elementy barokowe i klasycystyczne. Wnętrze zachwyca bogatymi dekoracjami i elegancją. Oprócz podziwiania tego co oferuje wnętrze pałacu możemy także pójść do kawiarni, restauracji bądź pospacerować po pięknych placach i parkach.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Franciszka II , Austria

Pomnik Franciszka II znajduje się we Wiedniu na Placu In der Burg. Plac otoczony jest przez: Stary Pałac (Alte Burg), Pałac Amelii (Amalienburg), Skrzydło Leopolda i Kancelarię Cesarską.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Kunsthistorisches Museum Wien , Austria

Wymarzone miejsce dla pasjonatów sztuki. Zbiory są efektem pasji kolekcjonerskiej kilku generacji rodziny Habsburgów. Mamy więc możliwość podziwiać niesamowita ilość największych i najpiękniejszych zbiorów dzieł sztuki na świecie. Ponadto możemy zobaczyć m.in. kolekcję sztuki starożytnej, rzemiosła artystycznego. Jakby tego było mało muzeum znajduje się w pięknym zabytkowym budynku.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Kaiserliche Wagenburg Wien , Austria

Muzeum oferuje nam możliwość zobaczenia wszystkie środki transportu używane na dworze cesarskim od XVII w. do końca panowania Habsburgów. Muzeum posiada ponad 5 tys. eksponatów np. karety z roku 1763, dyliżanse, karawan z drugiej połowy wieku XIX używany wyłącznie podczas pogrzebów rodziny cesarskiej i wiele innych ciekawych środków transportu. Warto tutaj przyjechać.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Tiergarten Schönbrun , Austria

Najstarsze zoo na świecie, w którym możemy zobaczyć ponad 500 gatunków zwierząt m.in. tygrysy syberyjskie, hipopotamy, nosorożce indyjskie, orangutany, pandy, słonie itd. Ponadto znajdują się tutaj pomieszczenia imitujące lasy deszczowe oraz duży obszar poświęcony zwierzętom z Ameryki Południowej. Zoo jest bardzo nowoczesne i robi duże wrażenie. Miejsce dla każdego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Technisches Museum Wien , Austria

Miejsce dla miłośników techniki i motoryzacji. Muzeum zabierze nas w świat starych potężnych, niegdyś sprawnych lokomotyw i wagonów, którymi podróżowali potomkowie królewsko-książęcej rodziny oraz inne ciekawe eksponaty jak fragmenty samolotów, dyliżansy itd. Warto przeznaczyć na jego zwiedzanie kilka godzin.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z