Salamanca Hiszpania

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Salamanca oferuje atrakcje miejskie, przy równoczesnym zachowaniu specyfiki wiejskiej prywatności. Mieszkańcy posługują się najczystszym hiszpańskim, a ludność jest otwarta na kontakty. Jest miastem uniwersyteckim, nastawionym na osoby studiujące. Stanowi dobry punkt wypadowy do pobliskich wsi, w góry, nad jeziora. Znajdziemy tu również wiele obiektów sportowych i programy kulturalne. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-12 09:27:29

Wszystkie znane nazwy

Salamanca

Oficjalna strona internetowa

http://www.salamanca.es/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.965211 x -5.664007

Co warto zobaczyć w miejscowości Salamanca

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Salamanca

Casa de las Conchas , Hiszpania

Dom zbudowano w stylu późnogotyckim, nawiązującym do renesansu. Został wzniesiony z okazji ślubu Don Rodrigo Arias Maldonado z Dona Maria Pimentel. W całym budynku znajdują się symbole związane z obiema rodzinami – muszle i lilie. Obecnie znajduje się tu Biblioteka Narodowa. Budynek warto uwzględnić w planie zwiedzania ze względu na walory architektoniczne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ieronimus Torres Medievales de la Catedral , Hiszpania

Wieże katedry Medievales pamiętają okres średniowiecza, stanowiąc jedne z istotniejszych symboli Salamanki. Zwiedzanie umożliwia zagłębienie się w historię powstania wież. Dzięki dokumentalnej wystawie "Ieronimus" można podziwiać katedrę łącznie z godnym uwagi ołtarzem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Fachada de la Universidad de Salamanca , Hiszpania

Uniwersytet zyskał miano najstarszej uczelni założonej w Hiszpanii (XIII w.). Na uwagę zasługuje bogato zdobiona fasada budynku. Nad wejściem odnajdziemy medalion z postaciami katolickich królów, umieszczony w panelu opartym na obrazie Nicoletto Rosex da Modena (wykonanie Giovanni Antonio da Brescia). Ponadto mieści się tu herb Hiszpanii i inne motywy dekoracyjne o symbolicznym charakterze.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Casa-Museo de Miguel de Unamuno , Hiszpania

Muzeum mieści się w domu należącym do Migeula de Unamuno. Przez pewien czas pełnił on funkcję rektora Uniwersytetu w Salamance. Muzeum przypomina postać pisarza, popularyzuje i rozwija dziedzictwo proponując programy o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Znajduje się tu również biblioteka zaopatrzona w 600 publikacji pochodzącej z prywatnej kolekcji Migeula de Unamuno.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Casa de Don Diego Maldonado , Hiszpania

Dom Don Diego Maldonado został wzniesiony według projektu Juana de Álava. Na fasadzie widoczne są herby rodzinne. Budynek prezentuje styl gotycki. Obecnie wnętrza domu są zajmowane przez Fundación Cultural Hispano-Brasileña i Centro de Estudios Brasileños.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cueva de Salamanca , Hiszpania

Jaskinia znajduje się w krypcie kościoła San Cebrián (obecnie nieistniejący, rozebrany w XVI w.). Z tym miejscem łączy się legenda związana z szatanem, a historia pojawia się również w literaturze. Jaskinia jest kojarzona z działaniem złych mocy i czarnej magii. Nieopodal mieści się Torre del Marques de Villena i najstarszy fragment muru.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Casa del Regidor Ovalle , Hiszpania

Dom ten jest usytuowany na Starym Mieście nieopodal klasztoru Sióstr Urszulanek. Był własnością Juana Antonia Ovalle Prieto. Stał się znany ze względu na Miguela de Unamuno, który w nim zamieszkiwał do swej śmierci. W pobliżu domu mieści się rzeźba prezentująca postać pisarza. Miejsce to, każdego dnia, odwiedzają setki turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Casa de las Muertes , Hiszpania

Dom śmierci posiada jedną z ciekawszych fasad. Budynek został zbudowany w XVIII w. przez Juana de Álava, w którym miał zamieszkać wraz z rodziną. Pochodzenie nazwy domu nie jest do końca znane. Ulica przy której stoi budynek w XVIII w. nosiła miano „ulicy śmierci”, a przy oknach można zobaczyć wykute w kamieniu cztery czaszki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Monumenta Salmanticae , Hiszpania

Centrum zajmuje się architektonicznym i urbanistycznym dziedzictwem Salamanki. Fundacja została stworzona w kościele San Millan de Salamanca. Proponuje możliwość zbliżenia się do zabytkowych fragmentów miasta, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik przekazu informacji. Organizuje różne wydarzenia promujące dziedzictwo i zwiększające świadomość mieszkańców.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Convento de San Esteban , Hiszpania

Niegdyś mieścił się tu klasztor San Francisco. Obecnie budynek został odnowiony i zaprasza gości na bankiety, do restauracji, Spa, czy fitness. Ponadto miejsce oferuje inne niezapomniane wrażenia – paralotniarstwo, jazdę konną, turystykę rowerową czy kajakarstwo. Pobyt w tym miejscu z pewnością będzie należał do udanych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Convento de Santa Clara , Hiszpania

Klasztor Santa Clara został wzniesiony w XVI w. Zamieszkiwały go siostry Klaryski. Nieopodal znajdowała się kaplica, później przebudowana i powiększona służyła jako kościół. Obecnie klasztor odremontowano, a z pierwotnego wizerunku niewiele pozostało. W klasztornych wnętrzach mieści się hotel.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Palacio de Anaya , Hiszpania

Pałac zaczerpnął swą nazwę ona nazwiska fundatora Colegio de San Bartolomé. Przeznaczony jest na wydziały (języka hiszpańskiego, literatury hiszpańskiej, filologii klasycznej, indoeuropejskiej). Parter budynku zajmuje m.in. czytelnia. Na głównej klatce schodowej znajduje się popiersie rektora i profesora greki – Unamuno.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce