Saint Mark's Basilica, Venice Włochy

Średni wynik 9,4 na podstawie 8 ocen

Wprowadzenie

Bazylika jest jednym z najważniejszych punktów zwiedzania Wenecji. Warto kupić bilet przez internet za 1 euro. Przygotuj się na kolejkę. Do bazyliki nie można wejść z torbami/plecakami, należy odnieść je do przechowalni. Najlepiej zwiedzać przed południem, kiedy jasne światło wpada przez witraże. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-11-21 04:01:29

Wszystkie znane nazwy

Basilica San Marco Bazylika Świętego Marka Basilica di San Marco, Venezia Saint Mark's Basilica, Venice Bazylika Katedralna, Patriarchalna św. Marka Ewangelisty w Wenecji Basilica Cattedrale Patriarcale Metropolita Primaziale di San Marco Evangelista, Venezia St Mark's Basilica, Venice Patriarchal Cathedral Basilica of Saint Mark, Venice

Opis

To najpopularniejszy obiekt wycieczek w Wenecji. Bazylika znajduje się przy placu św. Marka, a w jej wnętrzu są złożone relikwie św. Marka. Bardzo ciekawym elementem jest muzyka w bazylice, tam właśnie odbywają się genialne występy chórów. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 10:57:48

Budowę Bazyliki ufundowali mieszkańcy miasta, chcąc godnie pochować szczątki swojego świętego, które to Wenecjanie wykradli już w 828r. z Aleksandrii. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 13:39:55

Bazylika Świętego Marka jest uznawana za najpopularniejszy obiekt wycieczek w Wenecji. Mieści się na Placu Świętego Marka. Wewnątrz znajdują się relikwie Świętego Marka. Zdjęcia można robić jedynie z zewnątrz. W środku obowiązuje całkowity zakaz. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 13:12:05

Oficjalna strona internetowa

http://www.basilicasanmarco.it/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.4345 x 12.3396

Pochodzenie

Obiekt powstał jako niewielka kaplica Pałacu Dożów, dołączona do niego w latach 828-832, dla przechowywania domniemanych relikwii św. Marka, które weneccy kupcy wykradli z egipskiej Aleksandrii. Jednak już w 976 r. świątynię spalono podczas lokalnego powstania, po tym jak rebelianci zamordowali tam ówczesnego dożę (przywódcę Republiki Weneckiej): Pietro IV Candiano. Obecną bazylikę wzniesiono w tym samym miejscu najprawdopodobniej po roku 1073 i konsekrowano kilkakrotnie różne dobudowywane fragmenty w ciągu następnego półwiecza. Od XIII stulecia, wraz z rozwojem Wenecji, jej rola ewoluowała od prywatnej kaplicy pałacowej do kościoła państwowego, w którym odbywały się najważniejsze uroczystości religijne i publiczne, takie jak: intronizacje czy pogrzeby dożów. Gdy Państwo Weneckie przestało istnieć w 1807 roku, budowla została w całości przejęta przez Watykan i została siedzibą lokalnego arcybiskupa. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-06-06 21:18:12

Znaczenie

Basilica di San Marco to kościół katedralny wyznawców religii rzymskokatolickiej, siedziba patriarchy Wenecji -- arcybiskupa miejscowej archidiecezji. To najsłynniejsza świątynia miasta i jeden z najlepszych na świecie przykładów architektury włosko-bizantyńskiej. Słynie z wyjątkowego wzornictwa, złotych mozaik podłogowych i jest symbolem potęgi oraz bogactwa tego terytorium od XI wieku, dzięki czemu zyskała przydomek "Chiesa d'Oro" ("Złoty Kościół"). Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-06-06 20:58:56

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Saint Mark's Basilica, Venice

Miejscowości turystyczne w pobliżu Saint Mark's Basilica, Venice

Venice , Włochy

Wenecja -- miasto zakochanych. Patronem miejscowości jest św. Marek. Jest tu co oglądać. Wszystkim przypadnie do gustu.

Średni wynik 8,3 na podstawie 12 ocen

Murano , Włochy

Miejscowość położona ok. 1 km od centrum Wenecji, można tam dopłynąć tramwajem wodnym. W Murano znajduje się produkcja szkła. Przepiękne figurki są tworzone nawet na oczach turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Saint Mark's Basilica, Venice

Most Zakochanych w Wenecji , Włochy

Najstarszy most w Wenecji, jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektonicznych miasta i jeden z głównych szlaków komunikacyjnych. Znajdują się na nim liczne kramy z pamiątkami.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Canalazzo , Włochy

Vaporetto numer 1 przepływa cały kanał. To najbardziej kultowy sposób zwiedzania Wenecji. Najwięcej uroku mają małe kanały. Po Canal Grande pływają słynne gondole, łodzie, jak i tramwaje wodne (vaporetto), więc bywa tłoczno. Trzeba także przygotować się na spory wydatek.

Średni wynik 9,3 na podstawie 12 ocen

Campanile , Włochy

Wenecka Dzwonnica Św. Marka góruje nad Placem Świętego Marka. Jest najwyższą budowlą Wenecji. Rozpościera się z niej widok na całą panoramę miasta.

Średni wynik 9,2 na podstawie 6 ocen

St. Mark's Square in Venice , Włochy

Plac Św. Marka jest jednym z najważniejszych zabytków Wenecji, stanowi życie kulturalne miasta. Wokół Placu zlokalizowanych jest wiele zabytków Wenecji. Warto wybrać się tutaj szczególnie wiosną, kiedy temperatura nie jest zbyt wysoka.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Palazzo Ducale , Włochy

Pałac Dożów na Placu Świętego Marka w Wenecji to trzykondygnacyjna gotycka siedziba władców i rządu Wenecji. Został zbudowany z różowego i białego marmuru. Wewnątrz Pałącu znajduje się renesansowy dziedziniec. Nad Kanałem Pałacowym przechodzi Most Westchnień - jeden z symboli Wenecji.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

the canals , Włochy

Nadające miastu niepowtarzalny klimat "wodne uliczki" razem z przejściami i mostkami tworzą fantastyczny labirynt. Przepłynięcie kanałów gondolą to obowiązkowy punkt programu dla zakochanych :)

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Ponte dei Sospiri , Włochy

Most Westchnień to jeden z najbardziej znanych mostów w Wenecji i na świecie. Łączy on nad Kanałem Królewskim Pałac Dożów i budynek więzienia. Jest udostępniony do zwiedzania.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Maschere di Venezia , Włochy

Kunsztowne maski karnawałowe są znanym na całym świecie symbolem Wenecji -- zwanej dzięki nim „Miastem Masek”. Mogą być wykonane ze skóry, porcelany lub ze specjalnego rodzaju szkła. Oryginalne maski z reguły są pozłacane, ręcznie malowane i zdobione ptasimi piórami oraz sztucznymi klejnotami. W związku z tym są dość drogie i tradycyjny ich wyrób powoli przegrywa z masową produkcją z USA czy Chin.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Colonna di San Marco, Venezia , Włochy

Kolumna św. Marka to jedna z dwóch -- obok kolumny św. Teodora -- pionowych podpór architektonicznych o kolistym przekroju trzonu, pełniących rolę pomników, na głowicach których umieszczono posągi i które znajdują się na placu św. Marka w Wenecji. Wzniesiono ją z granitu ok. 1268 r. i zwieńczona jest starożytną rzeźbą z brązu, przedstawiającą lwa św. Marka -- jeden z symboli miasta.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Scuola Grande di San Rocco , Włochy

Chiesa San Rocco (kościół) oferuje wejście za darmo, ale wstęp do szkoły - Scuola Grande di San Rocco, w której oglądać można obrazy słynnego Tintoretto jest płatny. Ciekawe miejsce polecane zwłaszcza fanom malarstwa Tintoretto i manieryzmu.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Clock Tower in Venice , Włochy

Słynna wieża zegarowa w Wenecji znajduje się przy placu św. Marka, obok budynku Starej Prokuracji. Zaprojektował ją Mauro Codussi i powstała w latach 1496-1506. Na szczycie umieszczono dwa posągi Maurów uderzających co godzinę w dzwon. Z okazji święta Objawienia Pańskiego uruchamiany jest mechanizm pozwalający na ukazywanie się na balkonie wieży figurek Trzech Króli.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Piazzetta di San Marco w Wenecji , Włochy

Piazzetta San Marco to placyk wenecki pomiędzy wybrzeżem Canale di San Marco a placem św. Marka. Po jego prawej stronie (patrząc od strony portu) znajduje się pałac Dożów, a po lewej renesansowy budynek Libreria Sansoviniana, należący do biblioteki narodowej Biblioteca Nationale Marciana. Było to nieoficjalne miejsce spotkań polityków oraz widownia egzekucji.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Ceny

Bazylika otwarta jest od godziny 9.45 do 17 (z wyjątkiem niedziel: 14 - 17). Obowiązuje zakaz! fotografowania. Bilet wstępu do Muzeum Św. Marka kosztuje od 2,5 do 5 euro. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-11 16:48:39

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z