Raeapteek, Tallinn Estonia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Spacerując po Starym Mieście całkiem przypadkiem trafiliśmy do najstarszej w Europie, otwartej i "działającej" do dzisiaj apteki. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-28 21:02:02

Wszystkie znane nazwy

Apteka na Starym Rynku w Tallinie Raeapteek, Tallinn

Opis

Malutkie pomieszczenie, pięknie zachowanej apteki. Została otwarta już w średniowieczu (!) w 1422 r. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-28 21:04:16

Oficjalna strona internetowa

http://www.raeapteek.ee/welcome-to-th...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 59.437724 x 24.745941

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Raeapteek, Tallinn

Miejscowości turystyczne w pobliżu Raeapteek, Tallinn

Tallinn , Estonia

Tallinn jest największym miastem i stolicy Estonii. Moim zdaniem najpiękniejsza wśród nadbałtyckich stolic!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Raeapteek, Tallinn

Stare Miasto w Tallinnie , Estonia

Zdecydowanie najpiękniejsza Starówka jaką widziałam w swoim życiu, wąskie uliczki, pięknie odnowione budynki. Zarówno przy samym Ratuszu jak również na obrzeżach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Tallinna raekoda , Estonia

Nie wiadomo dokładnie kiedy ratusz powstał. Pierwsze wzmianki o nim miały miejsce w 1332 r. W latach 1402-1404 został zrekonstruowany. Do roku 1970 był siedzibą władz.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sobór św. Aleksandra Newskiego w Tallinnie , Estonia

Sobór św. Aleksandra Newskiego w Tallinie wzniesiony na wzgórzu, widoczny jest nawet z odległych punktów widokowych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kadriorg Palace , Estonia

Piękny kompleks pałacowo-parkowy. Ten zjawiskowy różowy barokowy pałac był letnią rezydencją carycy Katarzyny i cara Rosji, Piotra I. Obecnie kryje w sobie bogatą kolekcję dzieł sztuki, rzeźb, mebli, które stanowią wyposażenie Muzeum Sztuki. Wokół budynku znajduje się piękny park, po którym z przyjemnością się spaceruje.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Utrata Toompea , Estonia

Zamek Toompea z wieżą o nazwie Długi Herman to jeden z najstarszych i największych kompleksów architektonicznych Estonii. Ta okazała średniowieczna twierdza została zbudowana w okresie od XIII do XIV wieku. Posiada charakterystyczne położenie stromym zboczu na wysokości 50 metrów nad poziomem morza. Zamek swymi rozmiarami zachwyci każdego.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

обор Александра Невского , Estonia

Piękna monumentalna budowla, prawosławny sobór w Tallinnie zachwyci każdego. Katedrę wybudowano w stylu bizantysko- rosyjskim, posiada wieżę z najpotężniejszymi dzwonami w Tallinnie. Dzwony posiadają 15 ton i słychać je w najdalszych zakątkach miasta. Warto wybrać się tutaj o godzinie 11, gdyż o tej rozbrzmiewają te słynne dzwony.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Muzeum sztuki KUMU , Estonia

Muzeum sztuki KUMU z pewnością robi wrażenie, nie tylko ze względu na liczne dzieła nowoczesnej sztuki, ale także dlatego, że budynek ma dość nietypowy kształt, który odbija się ciekawą formą wewnątrz. Jest to piękna bryła architektoniczna. Wiele ciekawych czasami kontrowersyjnych eksponatów sztuki nowoczesnej zrobi na każdym wrażenie. Jest to jedno z większych tego typu atrakcji w Europie.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Środki sprzedawane w tej właśnie aptece w średniowieczu to np. trucizna wężowa lub sproszkowany róg jednorożca (na potencję). Oprócz takich cudownych leków, można było tam kupić rzeczy codziennego użytku jak dżem czy herbatę. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-28 21:10:10

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z