Rabsztyn Polska

Średni wynik 10,0 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Do znakomitych zamków obronnych należał zamek w Rabsztynie.Wznosi się on na skalistym wzgórzu, górującym nad całą okolicą. Pierwotny gród istniał już na przełomie XIII i XIV wieku wzniesiony przez ród Toporczyków z Morawicy. Autor: Maria Gałąź , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-09-10 09:31:44

Wszystkie znane nazwy

Rabsztyn

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.300833 x 19.594167

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Rabsztyn

Miejscowości turystyczne w pobliżu Rabsztyn

Olkusz , Polska

Olkusz miasto w woj.Małopolskim,prawa miejskie otrzymało w XIII wieku. XIV-XVI wieku ośrodek górnictwa kruszcowego tj. rudy ołowiu i srebra.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Rabsztyn

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej , Polska

W muzeum są prezentowane samochody,konne sikawki,hełmy,pasy,topory i mundury strażackie z XIX i XX wieku.Jednym z najcenniejszych eksponatów jest XVIII wieczny dzwon alarmowy. W zbiorach muzeum są także Dokumenty i fotografie,sztandary,mundury,medale i pamiątki olkuskich strażaków.

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Dworek Machnickich w Olkuszu , Polska

Będąc w Olkuszu warto odwiedzić dworek Machnickich z klasycystycznym portykiem od strony ogrodu. Pochodzący z połowy XIX w. budynek wzniesiono prawdopodobnie na fundamencie starszej budowli, po której pozostała piwnica z kolebkowym sklepieniem.

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Bazylika Św. Andrzeja w Olkuszu , Polska

Gotycka świątynia powstała na początku XIII i XIV wieku i została rozbudowana w czasach Kazimierza Wielkiego.Najcenniejszym zabytkiem jest gotycki poliptyk z końca XV wieku, jeden z czterech takich ołtarzy w Polsce.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Park Rekreacyjno-Krajobrazowy w Olkuszu , Polska

Park Rekreacyjno-Krajobrazowy to jedna z największych baz sportowo-wypoczynkowych w Polsce powstał w 2013 roku o powierzchni 20 tys.metrów kwadratowych. Jest to raj dla miłośników jazdy na rowerach, rolkach i deskorolkach.Atrakcją Parku są maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Kolekcja minerałów Ziemi Olkuskiej , Polska

Historia zapisana w skałach. Tak najkrócej można opisać cel, jaki przyświecał stworzeniu Kolekcji minerałów Ziemi Olkuskiej i skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej na którą składa się kilka tysięcy eksponatów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Muzeum Regionalne w Olkuszu , Polska

Muzeum Regionalne PTTK w Olkuszu powstało w 1911 roku i jest jednym z najstarszych Muzeów Regionalnych w Polsce. Ciekawe w swej różnorodności, gromadzone od przeszło stu lat zbiory obrazują bogatą historie Ziemi Olkuskiej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z