Puerta del Sol Hiszpania

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Wszystkie drogi prowadzą do Puerta del Sol - Bramy Słońca. Główny punkt w Madrycie. Dobre miejsce na odpoczynek po długim spacerze, wypicie dobrej kawy przy fontannie. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 13:38:39

Wszystkie znane nazwy

Puerta del Sol

Opis

Puerta del Sol jest dosłownie centrum Madrytu. To tutaj zbiegają się wszystkie najważniejsze ulice stolicy. W południowej części placu usytuowany jest Urząd Pocztowy (widoczny na zdjęciu), służy jako siedziba Prezydenta Madrytu - głowy Autonomicznej Rady Madrytu, której zebrania odbywają się w budynku Poczty. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 14:28:06

Na placu znajduje się również pomnik króla Karola III, zwanego "el rey alcalde" (król - burmistrz), ze względu na wszelkie zasługi dla miasta. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 14:28:06

W zachodniej części placu mieści się pomnik niedźwiedzia (symbolu miasta), zbierającego owoce z drzewa truskawkowego, o którym pisałam w osobnym punkcie przewodnika. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 14:28:06

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.416907 x -3.703534

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Puerta del Sol

Miejscowości turystyczne w pobliżu Puerta del Sol

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Puerta del Sol

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Crystal Palace, Madrid , Hiszpania

Przechadzając się po Parku Retiro w Madrycie warto przyjrzeć się z bliska budowli ze stali i ze szkła. Jednak uważajcie w dniach największych upałów -- może być gorąco!

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Alfonsa XII w Parku Retiro , Hiszpania

W centralnym punkcie Parku Retiro wznosi się 86-metrowy pomnik Alfonsa XII. Przed pomnikiem rozciągają się schody, na których warto przysiąść i chwilę odpocząć.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Catedral de la Almudena w Madrycie , Hiszpania

Budowa zaczęła się dopiero w roku 1879 -- dwieście lat po tym, jak pierwszy raz omówiono plany jej powstania.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo Geominero , Hiszpania

W muzeum gromadzone są minerały, skały, skamieniałości pochodzące z całej Hiszpanii i byłych kolonii. Oferuje także programy edukacyjne. Ekspozycja znajduje się w pokoju o monumentalnej wielkości. Jego wysokość sięga 19 m. Wrażenie wywiera drewniana architektura wnętrza połączona z kutym żelazem i szkłem. Mieści się tu 250 gabinetów w pobliżu głównej sali oraz balkony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo de la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando , Hiszpania

Muzeum Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando jest jednym z najstarszych i najistotniejszych instytucji artystycznych. Odnajdziemy tu prace artystów hiszpańskich, włoskich i flamandzkich, płótna Goi, Rubensa, Ribera i in. Ponad to poznamy rozwój rzeźbiarstwa hiszpańskiego (m.in. Pereira, Picasso, Gargallo) począwszy od XVII w. do współczesności oraz rysunki z okresu od XVI do XX w.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

To własnie na tym placu w Sylwestra zbierają się mieszkańcy stolicy - Madrileños. Gdy wybije północ jedzą winogrona i piją szampana. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-26 13:40:55

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z