Ptuj Słowenia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Jedno ze starszych miast Słowenii, bardzo urokliwe z licznymi pięknymi zabytkami i atrakcjami np. znajduje się tutaj zamek, muzea, klasztory, kościoły itd. Miasto, które łączy w sobie architekturę baroku, renesansu Ii gotyku. Położone jest nad rzeką Drawa i jest znanym uzdrowiskiem termalnym i rejonem uprawy winorośli. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-19 15:31:58

Wszystkie znane nazwy

Ptuj

Oficjalna strona internetowa

http://www.ptuj.si/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.418611 x 15.871389

Co warto zobaczyć w miejscowości Ptuj

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ptuj

Klasztor Dominikanów , Słowenia

Klasztor jest ciekawym budynkiem pod względem architektoniczny. Zbudowany w stylu barokowym z ciekawymi malowidłami na sklepieniu. Obecnie w klasztorze mieści się archiwum historyczne i archeologiczne kolekcja Muzeum Narodowego. Ponadto otoczony jest przez piękny park. Spacerując po nim można podziwiać architekturę budowli.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Winiarnia , Słowenia

Miejsce dla miłośników win. Możemy tutaj obejrzeć wina, kupić, ale także skosztować, a wszystko to w piwnicach z licznymi drewnianymi beczkami. Znajduje się tutaj kilka sal degustacyjnych, które zachwyca swym wnętrzem przypominającym XIX wieczne sale zamku. Jest to ciekawe i klimatyczne miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Termy , Słowenia

Miasto słynie ze swych gorących źródeł, z których możemy skorzystać w parku termalnym posiadającym ponad 4200 metrów kwadratowych powierzchni. Park w swej ofercie posiada 12 basenów z zjeżdżalniami, baseny z falami, z rwącą rzeką itd. Ponadto posiada także jacuzzi. Jest to Kompleks leczniczo rozrywkowy do którego warto się wybrać z rodziną bądź przyjaciółmi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Dornava , Słowenia

Jest to piękny, barokowy pałac z dwoma skrzydłami i dziedzińcem. Wewnątrz zachwyca swym bogactwem wystrojów poszczególnych sal. Można się w nim poczuć jak w XVIII wieku. Na terenie znajduje się ogród z licznymi rzeźbami i ozdobnymi wazonami. Wato wybrać się na spacer po tym ogrodzie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek w Ptuj , Słowenia

Imponujący zamek położony na wzgórzu, dzięki czemu dominuje nad miastem. Roztacza się z niego niesamowity widok na miasto i okolice. Obecnie znajduje się w nim Muzeum Regionalne, w którym możemy obejrzeć np. in instrumenty muzyczne, broń,osmańskie maski karnawałowe, malowidła na szkle i wiele innych ciekawych eksponatów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce