Príosún Chill Mhaighneann Irlandia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

3,5 km. od centrum Dublina znajduje się jedno z największych dawnych więzień w Europie.Przy samym wejściu jest muzeum, gdzie obejrzymy m.in.: rekonstrukcje straży i zdjęcia. To zabytkowe miejsce możemy zwiedzić jedynie z przewodnikiem. Czas wycieczki to około 60 minut. Dowiemy się różnych ciekawych rzeczy o historii Irlandii i więzieniu.Ciekawostka – tutaj nakręcono film „W imię ojca”. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-08 09:51:20

Wszystkie znane nazwy

Kilmainham Gaol Príosún Chill Mhaighneann

Oficjalna strona internetowa

http://www.heritageireland.ie/en/dubl...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 53.341944 x -6.309722

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Príosún Chill Mhaighneann

Miejscowości turystyczne w pobliżu Príosún Chill Mhaighneann

Duibhlinn , Irlandia

Dublin to stolica i główny ośrodek turystyczny Irlandii. Przyciąga swym niewielkim, urokliwym centrum oraz wielością różnorodnych atrakcji: od starodawnych zabytków po tętniące nocnym życiem bary i kluby.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Príosún Chill Mhaighneann

The Irish White House , Irlandia

To oficjalna rezydencja prezydenta Irlandii. Mieści się w Parku Phoenix w Dublinie.Budynek bardzo dobrze utrzymany i ciekawy pod względem architektury. Dostęp do budynku otwarty, duża gościnność i niesamowita atmosfera. Koniecznie skorzystaj z opcji zwiedzania z przewodnikiem. W pobliżu zoo, które również warto odwiedzić.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zú Bhaile Átha Cliath , Irlandia

Zoo jest usytuowane w Phoenix Park. Miłośnicy zwierząt zakochają się w tym miejscu. Bilety i restauracja są dość drogie. Mimo tego faktu warto je odwiedzić. Możemy zobaczyć ok. 400 zwierząt utrzymanych w bardzo dobrych warunkach. Piknik, granie w piłkę, czy też bieganie również jest możliwe. Place zabaw dla dzieci. Duży i dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Páirc an Fhionnuisce , Irlandia

Przy wejściu możemy wypożyczyć rowery. Zaledwie niewielka część parku zaprojektowana jest na ogród botaniczny - z różnorodnymi gatunkami roślin i drzew oraz jeziorkami. Resztę stanowią rozległe łąki, obszary rekreacyjne, cudne aleje, pomniki. Koniecznie zobacz Krzyż Papieski - zbudowany na pagórku.Właśnie tutaj papież Jan Paweł II odprawił mszę.Dublińskie zoo stanowi część tego cudownego miejsca.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dún Uí Choileáin , Irlandia

Od Phoenix Park 5 minut spacerkiem. Niegdyś znajdowały się tutaj koszary. Obecnie to różnorodny zbiór eksponatów - w tym interesujące wystawy: odzieży, mebli, monet, dużych krzyży, jak również powstania z 1916 r. Z tyłu jest cmentarz Arbour Hill, gdzie spoczywają przywódcy Powstania Wielkanocnego. Bezpłatna atrakcja i parking.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Saint Patrick's Cathedra,Dublin , Irlandia

Imponująca katedra pod względem architektonicznym. Może być tłoczno, dlatego też lepiej zorganizować zwiedzanie na rano. W katedrze zobaczymy cudowne witraże, kolorowe podłogi, posągi, flagi i relikwie Jonathana Swifta. Może uda nam się posłuchać śpiewu chóru - podczas ich próby. Zabierz aparat, a po zwiedzaniu pospaceruj po uroczych ogrodach wokół katedry.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

St Michan's Church , Irlandia

Mały, ładny kościółek. Ogólnie miejsce ciekawe ,ale istotną atrakcją jest grobowiec znajdujący się pod tym kościołem. Przewodnik opowie o kryptach i mumiach. Można nawet dotknąć mumię . Niektóre krypty nie są oświetlone – dlatego lepiej wziąć ze sobą latarkę. Wstęp – 4 euro. Uwaga na strome schody i wąskie wejścia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Garraithe Náisiúnta na Lus , Irlandia

Wiosna i lato to najlepsze pory na zwiedzanie tego cudownego miejsca. Wtedy bowiem przepięknie kwitną znajdujące się w nim kwiaty i drzewa. Zobaczymy m.in.: mięsożerne rośliny, szklarnie z orchidei, kaktusów i palm. Jeżeli dodatkowo pogoda dopisze, możesz zrobić piknik na trawie. W odwrotnej sytuacji proponuję wybrać się do restauracji na pyszne i świeże jedzenie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Experience Gaelic Games , Irlandia

Jeżeli ktoś chciałby pograć w najbardziej popularne sporty Irlandii, a mianowicie Gaelic Gier Hurling, futbol i piłkę ręczną, powinien odwiedzić ten ośrodek sportowy. Zaopiekuje się nami wykwalifikowany i miły personel. Natomiast dzięki trenerom, poznamy zasady gier Gaelic. Również możemy nauczyć się tańca irlandzkiego ”ceili’’.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Hugh Lane , Irlandia

Galeria sztuki współczesnej (około 2000 dzieł). Mieści się w pięknym budynku. W jednym z pokoi znajduje się zaniedbana pracownia artysty Francisa Bacona. Ciekawa jest kolekcja barwionego szkła Harry Clarka. W piwnicy jest księgarnia wraz z kawiarnią. Natomiast dla dzieci organizowane są warsztaty artystyczne – trzeba wcześniej zarezerwować miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Irish Dance Party , Irlandia

Jeżeli chcesz nauczyć się podstawowych kroków tańca irlandzkiego i poznać muzykę Irlandii, to koniecznie powinieneś tu przyjść . W towarzystwie przesympatycznych gospodarzy spędzisz wyjątkowe popołudnie. Daniel jest doskonałym muzykiem , a Sue przecudowną tancerką. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach, takich jak gwizdek cyny, gitara, rury Uilleann, bodhran.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Caisleán Bhaile Átha Cliath , Irlandia

Wycieczka tylko z przewodnikiem - w cenie 4,5 euro za ok.1 godz. Można zobaczyć 6 urzekających pokoi, a w nich np. barwne dywany, obrazy, meble, kryształowe żyrandole. W czasie uroczystości, apartamenty państwowe mogą zostać zamknięte. Interesujące są podziemia i elementy średniowiecznego zamku. Na dziedzińcu znajdowały się rzeźby z piasku. Z kawiarni mamy widok na ogród.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Steeple Sessions , Irlandia

Cykl koncertów i kursów mistrzowskich organizowanych w małym kościele Unitarian w okresie letnim. W magicznej scenerii, przy świecach, posłuchasz najlepszych muzyków irlandzkich.Koncerty są organizowane również dla dzieci. Istnieje możliwość skorzystania z kursów gry na różnych instrumentach. Kursy prowadzone są przez samych mistrzów muzyki. Pamiętajmy o ograniczonej liczbie studentów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z